Тема. Швидкість. Час. Відстань. Розв’язування задач на рух
Мета:
Обладнання: ноутбук, мультимедійний проектор, картки із завданнями, роздатковий матеріал, таблиця для усного рахунку, лінійка, олівець
Тип уроку: урок формування математичних компетентностей
Хід уроку
І. Організаційна частина
Дзвінок нам дав сигнал, працювати час настав.
То ж і ми часу не гаємо, працювати починаємо.
Перевірте наявність усього необхідного для уроку
ІІ. Нервово-психологічна підготовка учнів до уроку
А зараз закрийте очі і пригадайте свою найкращу подорож.
Я вам бажаю запам’ятовувати не лише яскраві моменти із свого життя, а й матеріал, який вивчаємо на уроках .
Для того , щоб впоратися на уроці із завданням, будьте старанними та уважними. Завдання наші такі:
Покладіть руки на парту і промовляйте:
- Я бажаю всім однокласникам успіхів на сьогоднішньому уроці.
ІІІ.Перевірка домашнього завдання
|
Швидкість |
Час |
Відстань |
Пішохід |
|
2год |
10км |
Мотоцикл |
|
2год |
80 км |
Автомобіль |
|
3год |
180 км |
Турист |
6 км за год |
|
24 км |
Човен |
10 км за год |
|
20 км |
|
Швидкість |
Час |
Відстань |
Лижник |
10 км за год |
|
20 км |
Автомобіль |
|
3 год |
150 км |
Потяг |
|
5 год |
250 км |
Бджола |
|
2 год |
100 км |
Гепард |
100 км за год |
|
200км |
ІV. Актуалізація опорних знань
Погрупувати подані величини:
Ів.: см, год, хв., км, м за с, дм, км за год, мм, доба, км за с, м, місяць, м за хв.
ІІв.: см, с, дм, год, км, хв., мм, доба, м.
V. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності
Тема сьогоднішнього уроку «Швидкість. Час. Відстань. Розв’язування задач на рух».
Ваше завдання – навчитися розв’язувати задачі на знаходження відстані за відомим часом та швидкістю; закріпити знання залежності між швидкістю, часом та відстанню.
VІ. Засвоєння нових знань
Дельфін за одну годину пропливає 50 км. Яку відстань пропливе дельфін за 2 години? За 4 години?(проблемне питання)
Щоб знайти відстань – потрібно швидкість помножити на час.(таблиця)
Розгляньте на таблиці хід розв’язання.
Швидкість – 50 км за год
Час – 4 год
Відстань -?
Розв’язання
50 * 4 = 200(км)
Відповідь. За 4 год дельфін пропливе 200км.
С.119, №1. Розгляньте розв’язання та вивчіть правило знаходження відстані.
Фізкультхвилинка
Станьте, діти, у проході,
Посміхніться ви природі!
Потягніться догори,
Поклоніться до землі.
Нахиліться вліво, вправо,
Повторіть ще раз цю вправу!
Швидко-швидко пострибайте
І мерщій усі сідайте!
VІІ. Застосування знань і вмінь
а) усне складання та розв’язування задач за таблицею
|
Швидкість |
Час |
Відстань |
Велосипедист |
10 км за год |
3 год |
|
Мотоцикл |
32 км за год |
2 год |
|
Автомобіль |
70 км за год |
5 год |
|
б)письмове складання та розв’язування задач за таблицею с.119, №3
Швидкість мотоцикла |
Час |
Відстань |
79 км за год |
4 год |
|
80 км за год |
6 год |
|
2.Самостійна робота.
Завдання на картках. За даними таблиці скласти і розв’язати задачі.
Індивідуальна робота з невстигаючими.
Взаємоперевірка виконаної роботи.
Ів.: 5 завд., ІІв. :3 завд.
|
Швидкість |
Час |
Відстань |
Човен |
8 км за год |
4 год |
|
Катер |
32 км за год |
3 год |
|
Пароплав |
50 км за год |
5 год |
|
Акула |
70 км за год |
3 год |
|
Меч-риба |
120км за год |
2 год |
|
VІІІ. Підсумок уроку. Рефлексія
Вправа «Мікрофон».
Ів. – встановити відповідність між рухомим тілом і відповідною швидкістю (завдання на картках)
ІІв. – поставити рухомі тіла в порядку зростання швидкості(за малюнками)
ІХ. Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання
*Повторити правило знаходження відстані.
Скласти і розв’язати задачі за даними таблиці.
Ів. – 5 задач, ІІв. – 3 задачі. (вставити у таблицю розв’язки задач)
|
Швидкість |
Час |
Відстань |
Турист |
6 км за год |
4 год |
|
Автомобіль |
60 км за год |
5 год |
|
Лев |
80 км за год |
2 год |
|
Велосипедист |
12 км за год |
3 год |
|
Стриж |
100 км за год |
2 год |
|