Симетричне вирізування . Виготовлення карнавальної маски

Про матеріал

Навчити дітей симетрично вирізувати, виготовляти карнавальні маски, розвивати зорово- моторну координацію у процесі роботи з папером ,розвивати естетичний смак,розвивати творчі здібності,фантазію,навички самостійності,самоконтролю,почуття колективізму.

Перегляд файлу

Тема: Симетричне вирізування. Виготовлення карнавальної маски.

Мета: Навчити дітей симетрично вирізувати, виготовляти карнавальні маски, розвивати зорово- моторну координацію у процесі  роботи з папером ,розвивати естетичний смак,розвивати творчі здібності,фантазію,навички самостійності,самоконтролю,почуття колективізму.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: ножиці,клей,папір,технологічна картка,зразок

Хід уроку

І. Вступ. Організація учнів до уроку

Встаньте ,дітки,всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько

Посміхніться всі до мене,

Посміхніться і до себе

Привітайтесь:Добрий день!

Хай гарно розпочнеться день!

2. Створення нервово-психологічного настрою

А зараз давайте відгадаємо загадку.

Прийшла до нас бабуся
У білому кожусі.
Поля причепурила —
Пухнастим снігом вкрила.
Вгадайте — хто вона
Ця бабуся чепурна?
(Зима)

3. Мотивація навчальної діяльності

Усі ви з нетерпінням чекаєте Нового року. Важко уявити собі новорічне свято без красуні-ялинки, карнавальних костюмів і масок. Хто з вас не побував у ролі зайчика, ведмедя, вовка, лисички, білочки? А допомагали вам відчути себе в такій ролі новорічний костюм або просто маска. Від слова "маска" походить і назва самого свята — маскарад.

Маски передають характери героїв: добрі, веселі, злі, сумні, боягузи. Одягнувши таку маску, людина повинна відповідно поводитися. Маска виникла дуже давно і була зовсім не схожа на сучасну. Уже первісні люди одягали маски, виконуючи священні танці.

4. Нервово-дидактична підготовка

А що таке карнавал?

Карнавал – це народне гуляння,маскарад,що супроводжується іграми,танцями,театральними виставами, У карнавальних костюмах і масках зустрічають Новий рік,Різдво.

Ми з вами сьогодні перетворимося на зимових чарівників і створимо свої власні маски для новорічного карнавалу.

—Діти, перевірте, чи є у вас необхідне обладнання. Я буду називати вам предмети, а ви піднімайте їх. Сьогодні нам будуть необхідні: цупкий папір, кольоровий папір, ножиці, олівець, клей, щіточка для склеювання, чистий аркуш паперу, шаблони.

Отже ми з вами готові до уроку і тема нашого уроку

«Симетричне вирізування. Виготовлення карнавальної маски».

—Діти, сьогодні на уроці ми з вами будемо виготовляти карнавальну маску.

 

 

ІV. Вступний інструктаж.

4.1. Демонстрація та аналіз зразка виробу.

Демонструю зразок карнавальної маски, яка має виготовлятися учнями.

.

—Для чого може бути макска? (Для новорічного карнавалу)

—З чого вона виготовлена? (З паперу)

—З якого паперу? (Білого і кольорового)

—Який папір береться за основу? (Грубий, цупкий)

—Чи можна використати інший колір паперу для основи? (Так)

—Який папір береться для виготовлення маски? (Кольоровий, тонкий)

—Як будемо згортати кольоровий папір? (Навпіл, так щоб кінці співпадали)

—Як будемо прикладати шаблон? (Так щоб пряма частина шаблону збігалася із лінією згину паперу)

—А чому саме так? (Коли ми розігнемо папір, вийде ціла симетрична композиція)

—Чим будемо обводити шаблон? (Олівцем)

—Як будемо обводити: зверху вниз чи знизу вверх? (Зверху вниз)

—З якої сторони потрібно обводити? (З виворітної)

—Що будемо робити далі? (Вирізувати)

—Чим будемо вирізувати? (Ножицями)

—Після того як виріжемо, що будемо робити?(Розгорнемо папір)

—Яка буде друга частина маски? (Симетрична тій що обводили)

4.2. Матеріали та інструменти

— Тож для того, щоб ви могли також створити таку маску, вам знадобиться: аркуш білого паперу, блакитний картон, олівець, ножиці, клей.

4.3. Правила безпеки праці.

—Діти, давайте пригадаємо правила техніки безпеки з ножицями та клеєм.

Я буду зачитуюти рядки, які обов'язково відповідають або не відповідають якомусь правилу техніки безпеки з ножицями та клеєм. У разі невідповідності правилу ви підіймаєте червону картку, а якщо рядки відповідають правилу – піднімаєте зелену картку.

Правила користування ножицями:

1. На робочому місці дотримуй чистоти і порядку.

2. Зберігай ножиці у спеціально відведеному для цього місці.

3. Працюй з затупленими ножицями.

4. Тримай ножиці лезами вгору.

5. Не користуйся ножицями під час ходьби класом.

6. Не заважай товаришеві, коли той вирізає деталі ножицями.

7. Передавай ножиці товаришеві кільцями вперед.

8. Під час різання тримай матеріал так, щоб лезами ножиць не поранити руку.

Правила користування клеєм:

1. Клей треба наносити пензликом від середини до країв.

2. При потраплянні клею на одяг його слід негайно змити водою.

3. Для притискання елементів аплікації і витирання рук треба користуватися матер’яною серветкою.

4. Закінчивши роботу, клей потрібно щільно закрити, пензлик і посуд помити.

Фізкультхвилинка

 

V. Практична робота учнів.

 

Поточний інструктаж

Щоб нам добре працювати,будемо дотримуватися такого девізу:

В колі друзів краще працювати,

Лише думати і вироби виготовляти!

— А зараз приготуйтесь до практичної роботи, та по черзі виконуйте ті дії, як я вам буду говорити.

  1. Візьміть білий аркуш паперу.
  2. Складіть його навпіл.
  3. Прикладіть шаблон до лінії згину
  4. Простим олівцем промалюйте елементи маски
  5. За допомогою маленьких та великих ножиць виріжте маску
  6. Розверніть складену частину маски та прикрасьте її на свій розсуд

Під час практичної діяльності стежу за правильністю вирізування та наклеювання деталей, за дотриманням культури праці та техніки безпеки, допомагає, вказує на недоліки.

Виставка дитячих робіт . Обговорення.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок уроку

  • Чого ми навчилися сьогодні на уроці?

Оцінювання

 

Рефлексія

 

Всі, ви дітки,молодці

Але дзвоник пролунав

Він мені і вам сказав,

Що урок вже час кінчати

Треба йти відпочивати

 

 

docx
Додав(-ла)
Судак Татьяна
Пов’язані теми
Трудове навчання, Розробки уроків
Інкл
Додано
17 лютого 2021
Переглядів
609
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку