Симетрія відносно початку координат та координатних площин (1)

Про матеріал
Симетрія (від гр. Symmetria – співрозмірність), в широкому змісті – незмінність структури нематеріального об'єкту. Симетрія відіграє надзвичайно велику роль в природі, в мистецтві та архітектурі. ЇЇ помічають навіть в музиці та поезії. Найбільш поширена симетрія в природі кристалів, рослин та тварин. Оглянемось навколо і ми в полоні симетрії…
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Вивчаємо тему: Осьова симетрія

Номер слайду 2

Означення Симетрія (від гр. Symmetria – співрозмірність), в широкому змісті – незмінність структури нематеріального об'єкту. Симетрія відіграє надзвичайно велику роль в природі, в мистецтві та архітектурі. ЇЇ помічають навіть в музиці та поезії. Найбільш поширена симетрія в природі кристалів, рослин та тварин. Оглянемось навколо і ми в полоні симетрії…

Номер слайду 3

Симметрія в природі

Номер слайду 4

В архітектурі

Номер слайду 5

Осьова симетрія Дві точки, що лежать на одному перпендикулярі до даної прямої по різні боки і на однаковій відстані від неї, називаються симетричними відносно даної прямої.

Номер слайду 6

Фігура називається симетричною відносно даної прямої а, якщо для кожної точки фігури симетрична їй точка відносно прямої а також належить фігурі. а

Номер слайду 7

Фігури, що містять одну вісь симетрії кут Рівнобедрений рикутник Рівнобічна трапеція

Номер слайду 8

Фігури, що містять дві осі симетрії Прямокутник Ромб

Номер слайду 9

Фігури, що містять більше двох осей симетрії Рівносторонній трикутник Квадрат Круг

Номер слайду 10

Фігури, які не мають осей симетрії Довільний трикутник Паралелограм Неправильний багатокутник

Номер слайду 11

Побудова точки, симетричної даній відрізка, симетричного даному трикутника, симетричного даному

Номер слайду 12

Побудова точки, симетричної даній А с А’ 1. АОс О 2. АО=ОА’

Номер слайду 13

Побудова відрізка, симетричного даному А с А’ В В’ O O' АА’с, АО=ОА’. ВВ’с, ВО’=О’В’. 3. А’В’ – шуканий відрізок

Номер слайду 14

Побудова трикутника, симетричного даному А с А’ В В’ D D’ 1. AA’c AO=OA’ 2. BB’c BO’=O’B’ 3. DD’c DO”=O”D’ 4. A’B’D’ – шуканий трикутник O O” O’

Номер слайду 15

Задачі 1. Відрізок АВ, перпендикулярний до прямої с, перетинає її в точці О так, що АО≠ОВ. Чи симетричні точки А і В відносно прямої с? 2. Пряма а перетинає відрізок МК в його середині під кутом, що не є прямим. Чи симетричні точки М і К відносно прямої а? 3. Зобразіть точку А що лежить в першій чверті Точка В симетрична точці А відносно осі y. Точка С симетрична точці В відносно осі х. Точка D симетрична точці С відносно осі у. Що ви можете сказати: про точки A і D про фігуру ABCD при якій умові ABCD буде квадратом?

Номер слайду 16

4. Відносно якої з координатних осей симетричні точки М(7;2) і К(-7;2)? 5. Точки А(5;…) і В(…;2) симетричні відносно осі Ох. Запишіть їх пропущенні координати. 6. Точка А(-2;3), В - симетрична їй точка відносно осі Ох, точка С – симетрична точці В відносно осі Оу. Знайдіть координати точки С. 7. Точка А(3;1), В – симетрична їй точка відносно прямої у = х. Знайдіть координати точки В.

Номер слайду 17

Перевір себе!!! 4. Відповідь: Оу. 5. Відповідь : А(5;-2) і В(5;2). 6. Відповідь : С(2;-3). 7. Відповідь : В(1;3)

Номер слайду 18

8. Для кожного з випадків, представлених на малюнку, побудуйте точки А' і В', симетричні точкам А і В відносно прямої с. В А с А В с А В с

Номер слайду 19

9. Для кожного з випадків, представлених на малюнку, побудуйте точки А' і В', симетричні точкам А і В відносно прямої с. В В' А А' с А А' В В' с А В с А' В'

Номер слайду 20

10. Побудуйте трикутники, симетричні до даних, відносно прямої с. с с

Номер слайду 21

10. Побудуйте трикутники, симетричні до даних, відносно прямої с. с с

Номер слайду 22

12. Прямі k і р – осі симетрії. Доведіть, що ABCD - прямокутник. k р А В С D 11. Накресліть дві прямі а і b і відмітьте дві точки А і В так, щоб точка С була симетрична точці А відносно прямої а, а точці В відносно прямої b.

Номер слайду 23

висновок Симетрію можна знайти майже всюди, якщо знати, як її шукати. Багато століть люди з давніх часів володіли уявленням про симетрію як про гармонію. З допомогою симетрії, людина завжди прагнула, за словами німецького математика Германа Вейля, «досягнути і створити порядок, красу і досконалість».

ppt
Пов’язані теми
Геометрія, 10 клас, Презентації
Додано
29 листопада 2023
Переглядів
1008
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку