Урок № __
Тема: Символічність образів Мавки й дядька Лева – уособлення духовності й краси. Мати Лукаша й Килина – антиподи головній героїні Мавці в драмі – феєрії Лесі Українки «Лісова пісня». Симбіоз духовності і прагматизму в образі Лукаша
ЗАВДАННЯ УРОКУ:
Пригадуємо з минулої теми:
Рід: драма.
Жанр: драма-феєрія (проблемно-філософська драматична поема)
Тема: зображення світу людини й світу природи в їх гармонійних і суперечливих взаєминах.
Головна ідея: оспівування краси людських взаємин, пориву до щастя, незбагненної сили великого кохання.
Головна проблема: пошуки ідеалу людини.
Проблематика твору:
людина і природа;
людина і мистецтво;
проблема добра і зла;
проблема кохання;
проблема самозради.
«Незакінчене речення» (допишіть)
1. Драматична поема – це
2. Жанр твору "Лісова пісня" Лесі Українки - це ...
3. В основу "Лісової пісні" покладені спогади...
4. Твір за структурою має...
5. До світу міфологічних істот належать...
6. До світу людей належать ...
Довідка:
Мавки — це душі померлих дітей, але на відміну від русалок, які мешкають у воді, живуть на деревах у лісах, полях і в траві. Люблять жити і в гірських печерах. Там їхні світлиці вистелені та обвішані барвистими килимами.
(https://uamodna.com/articles/ya-v-serci-mayu-te-scho-ne-vmyrae-abo-hto-taka-mavka/)
Сучасність:
Всесвіт Мавки розширюється щодня, з’являються нові колаборації, що охоплюють дедалі більше сфер життя. Так, були укладені ліцензійні угоди з такими брендами:
Раніше були створені:
Перегляньте відеоролики:
https://www.youtube.com/watch?v=b6IT-tNhj3Y
https://www.youtube.com/watch?v=dVUnXsdE0XU
"Лісову пісню" не можна ні читати, ні осмислювати похапцем, бо десь на узбіччі залишаться непомічені справжні золоті розписи. Хочеться, щоб цей твір не лише збагатив кожного духовно, а й спонукав замислитись над людськими цінностями і своїм життям.
«Лісова пісня» вражає нас красою мрії, глибиною думки, музикою мови. Вона відкриває перед нами чари Полісся у шумах і тінях лісових, у веселкових барвах квітів, у зітханні вітру, гомоні весняної ночі, у буйних силах природи. Це пісня пісень не лише Лесі Українки, а й усієї української драматургії. Жагуча й пристрасна пісня про велику любов і жорстоку зраду.
МАВКА В Мавці гармонійно злилися духовне багатство і зовнішня краса. Великі очі, що грають різними кольорами, розкривають її швидке і глибоке сприйняття дійсності, вразливу і добру душу. Довгі коси і зоряний вінок на голові, любов до квітів свідчать про неабиякий естетичний смак, нестримний потяг до прекрасного. Мавка – це символ кохання і вічно молодої весни. Все прекрасне в неї асоціюється з чудовою музикою весни, яку почула від Лукаша. Глибоке і самовіддане кохання до Лукаша – найкращий цвіт її душі. Мавка – це маленька часточка природи, яка вимагає до себе дбайливого ставлення. Леся Українка наділила Мавку співучою, подібною до дзюрчання струмка, мовою, дала ій прекрасну вроду. Вона розуміє мову дерев, квітів.)
Образ Мавки є символом ідеальної, гармонійної людини, яка узгоджує свої потреби із законами природи, пізнає світ через своє «я», живе любов’ю до людини і здатна на самопожертву в ім’я людини, вона має «в серці те, що не вмирає». Отже, Мавка є втіленням всього доброго, гарного, світлого, є втіленням вимріяного щастя.
Визначити та записати риси характеру Мавки та Килини
Мавка Килина
|
|
ДЯДЬКО ЛЕВ "дуже добрий з виду", у нього "довге волосся білими хвилями спускається на плечі з-під сивої шапки-рогатки", на ньому світлий, ясно-сивого кольору полотняний одяг, що свідчить і про високий естетичний смак тих, хто цей одяг робив, і про високий естетичний смак тих, хто його носить. Змальований світлими фарбами зовнішність дядька Лева гармоніює з душевною його красою та з ніжною красою лісового куточка.
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: Написати листа до Мавки або Лукаша (на вибір) або написати міні-твір "Якби я був Лукашем (Мавкою).