Система цінностей людини
Цілі:
Освітні: поглибити знання, які допоможуть зберегти духовну складову здоров’я, повторити правила загальнолюдської моралі; розібрати складові «Піраміди потреб» А. Маслоу;
Розвивальні: розвити можливість зрозуміти свої потреби, пристосувати « Піраміду потреб» до окремої особистості; довести їх доцільність;
Виховні: зробити висновки щодо своєї поведінки та проаналізувати моральні якості, які слід розвивати для досягнення своєї мети;
Тип уроку: комбінований;
Міжпредметні зв’язки: інформатика, фізична культура.
Наочність: кубик з якостями людини, авторська пам’ятка «Як досягти мети», зображення піраміди А. Маслоу (розрізане по рівням для збору на уроці)
Девіз уроку:
« Я вірю в силу доброти,
Що має долю роботящу,
Що хочу, щоб і я, і ти,
І все було на світі кращим.»
( В. Крищенко)
Хід уроку
I Організаційний момент
II Підготовка учнів до активного й усвідомленого засвоєння навчального матеріалу
Учень біля складає три рівня піраміди і зазначає з вивченого раніше матеріалу існують фізіологічні, соціальні та духовні потреби людинт
2.Ппитання до класу:
- Які потреби є потребами дефіциту?(фізіологічні,соціальні)
- Які потреби є потребами розвитку?(духовні)
III Розповідь вчителя
Чим потреби відрізняються від цінностей людини.
Цінності – важливі категорії для людини, за допомогою яких він оцінює і порівнює все в своєму житті.
Потреби – категорії, які необхідні для нормального життя і розвитку.
Як правило, людина прагне досягти своєї життєвої мети, яка представляє для неї цінність. Але для досягнення мети потрібно спочатку задовольнити потреби дефіциту, а потім долучитися до задоволення потреб розвитку.
IV Корекція засвоєння учнями нового матеріалу
На столах у учнів лежить пам’ятка « Досягти мети»
Обираємо мету за наступними критеріями:
V Фізичні вправи
(Під пісню Н.Валевської «Оле, оле.»)
VI Доповідь учня
Доповідь учня, який попрацював на випередження і додає до вивченого матеріалу історії видатних футболістів, які впевнено дійшли до своєї мети.
VII Закріплення знань
Учні сідають з комп’ютери і створюють піраміду А.Маслоу в графічному редакторі, але категорії замінюють своїми конкретними потребами. Опорні поняття для користування: безпека, дружба, художня майстерність, успіх, життя класу, свій дім, зачіска, любов, харчування, одяг. Можливо взяти велику кількість опорних слів, щоб було широке поле для роздумів. Роздруковуємо отримані піраміди. Забираємо додому, щоб виконувати поставлені завдання;
VIII Висновки. Повідомлення вчителя
Ви зробили не просто піраміду, а особисту гору, на яку вам потрібно зійти і для досягнення цієї мети треба добряче попрацювати, щоб потім закріпити на найвищий точці цієї гори прапор особистої перемоги . Тож працюйте наполегливо і пам’ятайте, що кожного з нас чекає своя гора, яка в науці зветься – Піраміда А. Маслоу.
VIV Інформація про домашнє завдання
Параграф 10. Доповніть свою інформаційну скарбничку і зробіть перший крок до своєї мети