За допомогою СЛР розв’язують задачі на оптимальне плануваннямедицина (складання дієт, рецептів);екологія (розрахунок простих екосистем);хімія (процентний склад речовин в розчинах і сплавах); промисловость (випуск виробів); транспорт (перевезення вантажів); сільське господарство (складання раціонів, розрахунок площ під посадку) визначення опорних реакцій балочних систем; схеми електропостачання гірничих підприємств; розрахунок кабельних ліній; розрахунок комутаційних апаратів.
Німецький математик, фізик, астроном, геодезист. З ім’ям Гаусса пов’язані фундаментальні дослідження майже у всіх основних областях математики: алгебрі, диференціальній і неевклідовій геометрії, в математичному аналізі, теорії ймовірностей, а також в астрономії, геодезії та механіці. В кожній області глибина проникнення в матеріал, сміливість думки і значимість результату були вражаючими. Гаусса називали «королем математиків»(1777-1855 р.р.)Карл Фрідріх Гаусс
Можливі випадки: Якщо при приведенні системи (1) до трикутного вигляду (2), останнє (третє) рівняння буде мати вигляд то система (1) має безліч розв’язків. Позначимо х3= с (сз другого та першого рівнянь виразимо х2 та х1 через с.2. Якщо останнє рівняння в системі (2) буде мати вигляд, то система несумісна.