Тема: Склад числа 5. Складання виразів на додавання за малюнками.
Мета: дослідити склад числа 5, вправляти учнів у складанні виразів на додавання, закріплювати склад попередніх чисел, розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість, вдосконалювати вміння писати цифри, навички усної лічби.
Обладнання. М’яч, набори предметних малюнків, цифри, картки, цеглинки лего,картки для групової та роботи в парах, ноутбук.
Тип уроку: комбінований.
Освітні галузі: математична.
Хід уроку.
Нумо, діти, підведіться,
Один одному всміхніться.
Починаємо урок
Дзень-дзелень уже дзвінок.
4
3 2
1
Три веселі киці
Грались на травиці.
Рижик теж до них прибіг,
Скільки стало їх усіх?
На травиці біля хати
Метушаться цуценята.
Двоє білих, наче сніг,
Трє чорних - скільки всіх?
Мчаться на санчатах
Четверо малят.
Троє з них дівчата,
Скільки ж тут хлоп’ят?
Три овечки коло гречки,
На лужку ще три овечки.
Полічи овечок цих.
Скільки стало їх усіх?
Дослідження складу числа 5.
Робота з предметними малюнками.
Давайте розкладемо їх на дві тарілочки.
Як це можна зробити?
А результати запишемо ось так:
5
4 1
3 2
1 4
Подивіться на наші записи. Що ми отримали?
Діти, а до якої групи рослин належить морквочка?
Що ви про неї знаєте?
Може, ви знаєте про моркву якісь загадки?
Гра “Вірю-не вірю”.
Візьміть цеглинки зеленого і червоного кольорів. Якщо відповідь “вірю”- показуєте зелену цеглинку, “не вірю”- червону.
Чи вірите ви, що 1+1=2
Чи вірите ви, що 3-це 2 i 2
Чи вірите ви, що 3-це 2 і 1
Чи вірите ви, що 3+1 =4
Чи вірите ви, що 4=2+2
Чи вірите ви, що 3+2=4
Перевірка завдання гра “клубачок по класу”.
Діти виконують завдання. Зачитують та чіпляють свої роботи на дошку.
Уважно подивіться на екран телевізора. Хто завітав до нас у гості?
Чому це їх три?
Який же з них правильний?
Бесіда про правила дорожнього руху.
Гра “Мікрофон”.
Яке число дослідили на уроці?
Чого навчилися?
Що було складним?