Урок 31 1 клас .
Тема. Число й цифра 6. Написання цифри 6. Виконання дій.
Мета: ознайомити учнів із цифрою 6 та утворенням числа 6 і; навчити писати цифру 6, порівнювати числа в межах 6; продовжувати формувати вміння читати складати й складати вирази на додавання; розвивати увагу, логічне мислення, виховувати позитивне ставлення до предмета.
Обладнання: цифри від 1 до 6; предметні малюнки .
ХІД УРОКУ
І Організація класу
Продзвенів уже дзвінок!
Всі прийшли ми на урок.
Будем плідно працювати,
Числа разом рахувати.
Всі готові? Що ж, пора!
Вже працює дітвора.
ІІ. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Математична розминка.( використовуємо віяло)
1) Покажіть число 3;
2) яке число при лічбі передує числу 2;(1)
3) скільки буде коли до двох додамо три; (5)
4) покажіть, яке число ми вивчили на попередньому уроці.(5)
1. Гра «Вітерець».
Давайте допоможемо Петрику і Равликові знайти значення до виразів.
IIІ. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Мудрик знову завітав, цифру нам нову подав.
На лінійці показав. (цифра 6)
Скоро вже зима прийде ,
Скільки сніжок принесе?
Ви уважно придивіться, порахуйте, не баріться. ( 6 сніжинок на малюнку)
******
Троє курчаток угорі,
Знизу в нас також аж три.
Скільки разом поміркуй,відповідь мені даруй. ( 3 і 3 разом 6)
*****
Два і два, і два .
Чаю вип’єм недарма.
Всі ми разом працювали,
Скільки ж нас не лінувалось? ( 2+2+2 – разом 6)
*****
Наш годинник не стоїть,
Стрілочка вже знов біжить.
Котру годину показує годинник? ( на годиннику 6 .00, або 18.00)
Цифра «шість» - немов замок:
Знизу – круг, вгорі –гачок.
Спостереження за написанням цифри шість. (Відео по телевізор « Равлик і Сонечко»)
4. Виконання завдання 3.
Мудрик кубиком жонглює.
Він із нами не жартує!
Синіх п’ять поставив вже і червоний ще несе.
Скільки разом помудруйте та швиденько порахуйте. ( 5 та ще 1 – це 6)
*****
5. Виконання завдання 4 на с. 33 підручника.
Виконати дії використовуючи підказки –кружечки.
6. Фізкультхвилинка
III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Розташування цифр у порядку зростання чисел.
2. Логічна вправа.
Закресли « зайві» предмети та напиши цифру 6.
3. Виконання завдання 3 на с. 33 зошита.
Намалюй відповідну кількість.
IV. ПІДСУМОК УРОКУ