"Складання діалогу та казки за поданим початком та опорними словами"

Про матеріал
Урок розвитку зв'язного мовлення у 2 класі " Складання діалогу та казка за поданим початком та опорними словами" розроблений за програмою на основі нового Державного стандарту початкової освіти НУШ.
Перегляд файлу

Урок  розвитку зв’язного мовлення у 2 класі

Тема: Зима. Складання діалогу та казки за початком і опорними словами.

Мета:

формування предметних компетентностей:  збагатити словниковий запас учнів та їх знання про зиму, розвивати  усне мовлення  і мислення, вчити складати діалоги та казки, виховувати любов та бережливе ставлення до природи.

формування ключових компетентностей:

вміння вчитися: формувати здатність розуміти визначену вчителем мету навчальної діяльності; учити виправляти помилки у своєму мовленні;

соціальної: удосконалювати здатність працювати в парі та групі, висловлювати свої власні думки, робити висновки;

загальнокультурної: учити дотримання норм культурної поведінки.

Обладнання: картини про зиму, малюнок Сніговика, сніжинки із завданнями.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Сьогодні у нас незвичайний урок,

Сьогодні ми зробимо ще один крок.

В країну природи, в країну погоди,

В країну чудової української мови.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку, мотивація навчальної діяльності.

- Сьогодні ми з вами помандруємо в гості до зими. Під час мандрівки ми повинні бути дуже уважними, щоб не пропустити зміни, які відбулися в природі. А поведе нас у подорож оцей чарівний Сніговичок, який сьогодні завітав до нас у гості. Його зліпили лісові звірята. Тут сніжинки – завдання, а звірята читати не вміють і чекають нашої допомоги. Допоможемо їм? Тоді за роботу.

ІІ. Робота в групах.

(Діти діляться на  3 групи. Один учень з групи підходить до Сніговичка і витягує завдання.

  1. Відгадування загадок.

Прийшла до нас бабуся

У білому кожусі.

Поля причепурила -

Пухнастим снігом вкрила.

Вгадайте - хто вона

Бабуся чепурна? (Зима)

Гуси пір'я розгубили -

Все подвір’я стало біле.

А коли набив подушку -

Потекла вода з-під вушка!

Що це? (Сніг)

Прийшов до нас гість

та зробив нам міст

без сокири, без долота -

швидка й міцна робота. (Лід)

  1. Вивчення вірша напам’ять.

(Вчитель витягує сніжинки і оголошує завдання, кожна група декламує вірш і відповідає на питання).

Срібнокоса, білогрива

Бабуся – зима,

Снігу, холоду і криги

В торбі принесла.

  • Про кого цей вірш?
  • Якою ви уявляєте бабусю - зиму?
  • Чим порадувала нас зима?
  1. Запиши «зимові слова».

(кожна група повинна записати якнайбільше слів)

Сніг, мороз, віхола, крига, лижі, санки…

  1. Встановити цифрами порядок речень тексті.

Звірі лягли в сплячку (3).

Стало дуже холодно (2).

Лід скував річки та озера (4).

Прийшла зима (1).

Діти катаються на санках та ковзанах (5).

(Вчитель визначає, яка група справилась із завданням краще).

ІІІ. Фізкультхвилинка.

1,2, 3,4,5 ( крокують)

Зима в гості прийшла.

Снігом землю всю укрила.

Ведмедика спати уложила.

Вовчик з лискою блукають

Зайчика спіймать бажають.

Зайчик наш не простак

Слід заплутав. От мастак! (діти імітують рухи)

  1. Складання діалогу між вітром і сніжинкою. (Робота в парах)
  • Здоров, сніжинко!
  • Здоров, вітрику!
  • Куди поспішаєш?
  • Лечу на землю!
  • Навіщо?
  • Спішу вкрити землю, щоб вона не замерзла.
  • Ну тоді прощавай!
  • До зустрічі, вітрику!
  1. Робота поетичної майстерності.

(скласти вірш за поданими словами)

Перший білий сніг

Ліг на наш поріг.

На дерева, на ялинки

Тихо падають сніжинки.

  • Добре, діти, ви  працюєте. Тому Сніговичок підготував для вас цікаві ігри.

Гра №1  «Знайди зайве слово»

Лисиця, їжак, лось, ведмідь, оса, білка, кабан.

Метелик, оса, бджола, зозуля, джміль, муха.

Соловей, шпак, курка, горобець, ластівка, сова.

Гра №2 «Віночок»

„ Сплітаємо ” слова у віночок. Кожен промовляє нове слово. Воно повинно починатися з останньої букви попереднього слова.

Сніг – горобчик – крига – апельсин – Новий рік

Гра  №3 «Перекладачі»

Л я д е т    (дятел)

Р о с о к а  (сорока)

У в е р а л ь ж ( журавель)

П а ш к (шпак)

А с к а т і в л ( ластівка)

  • Які з цих  птахів є перелітні,а які зимуючі?

ІV. Складання казки за початком і опорними словами.

 Жила собі на хмарці Сніжинка. Була вона дуже цікава.

 І ось одного разу…..

Опорні слова: заглянула вниз,  подруги – сніжинки, кружляли в танку,

пустун - вітерець, краплинка води.

(учні по черзі висловлюють свої думки, вчитель вибирає найкращі, редагує і складену казку записують у зошит).

                                                   Зразок казки

Жила собі на хмарці Сніжинка. Була вона дуже цікава.

 І ось одного разу поглянула вона вниз, на землю і побачила, як її подруги – сніжинки кружляють у танку. Заплющила вона очі і полетіла до них. Аж тут підхопив її пустун – вітерець. Довго танцювала Сніжинка, поки не впала на теплу долоньку дівчинки. І стала крапелькою води.

V.   Підсумок уроку

Ось і виконали ми всі завдання Сніговика.  Звірята дякують нам за допомогу.

  • То ж про яку пору року ми сьогодні говорили?
  • За що ви любите зиму?
  • Що найбільше сподобалося вам на уроці?

 

docx
Додано
18 вересня 2022
Переглядів
1016
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку