УРОК №9
Тема : «Складання таблиць додавання і віднімання числа 6 . Задача на різницеве порівняння» .
Мета : Розкрити принцип побудови таблиць додавання і віднімання числа 6 ; формувати вміння розв’язувати задачі на різницеве порівняння чисел ;розвивати математичне мовлення , обчислювальні навички учнів ; виховувати інтерес до навчання .
Обладнання : предметні картки , індивідуальний лічильний матеріал , картки для роботи в парах , лінійка , слайди , музичний запис для фізкультхвилинки , плакати .
Тип уроку: Урок формування умінь та навичок.
Хід уроку
І . Організація класу .
Сядьте , діти , всі гарненько,
Руки покладіть рівненько ,
Голову вище підніміть ,
Свої плечі розведіть .
Мені , діти , усміхніться ,
Веселіше подивіться .
Девіз уроку :
У подорожі будь уважним ,
Добре думай , не спіши !
Знай , що вчитись завжди важко ,
Легше буде у житті !
світлий розум , кмітливість і хороший настрій . Давайте посміхнемось один одному та будемо працювати .
ІІ . Актуалізація знань учнів.


4+2=6 3+5=8 2+7=9
2+3=5 4+1=5 2+5=7
Наша Білка підготувало багато цікавих завдань . Ви швидко і правильно відповідайте!
Віршовані задачі від Білочки :
Гляньте : білочка мала
Визирає із дупла .
А за нею- ще три білки .
Просимо вас , діти милі,
Щоб всіх білок полічили . ( 1+3=4)
У Оксаночки в руці( Слайд № 4)
Є чотири олівці ,
А в її подружки Віри -
Ось погляньте , теж чотири.
Полічіть – но всі оці
Кольорові олівці . (4+4=8) (Слайд № 5)

Гра « Мовчанка» ( Слайд №6 , 7 )
3. Математична розминка
-Як називаються числа при додаванні ?
- Як називаються числа при відніманні ?
- Яку арифметичну дію виконуємо при знаходженні суми ?
-Які таблиці додавання і віднімання ми з вами вивчили?
4. Розв’яжи і розфарбуй. Робота в парах .
(Кожна пара отримує картку з однаковим завданням. Хто виконає швидше )
10- жовтим , 5- червоним , 9- коричневим , 8- синім , 7- зеленим ,6- фіолетовим .
4+4 9+1 6+2
6+4 5+3 2+5
7+3 5+5 8-2
3+2 10-3 6+3
5.Каліграфічна хвилинка . ( Слайд 8 )
а) Червонясту шубку має .
По гілках вона стрибає.
Хоч сама мала на зріст ,
Та великий має хвіст .
Як намисто оченята .
Хто це ? Спробуй відгадати .( Білка )
б) бесіда
-Яку цифру принесла білочка на своєму хвостику ?
- Запишемо каліграфічно цифру 6 вісім разів і подаруємо нашій гості білочці найкращу – обведемо кружечком .
- А чим любить ласувати білочка ?
А навіщо білочці такий пухнастий хвіст ?
в) Математичний диктант. ( Слайд 9, 10 , 11 )
- Білочка приготувала для вас цікаві задачки . Розв’язуємо усно , записуємо тільки відповідь .
* Білка на гілці грибочки сушила :6 лисичок , а решта – то білі . Разом грибочків усіх -10.
Скільки там білих нам треба дізнатись . (4)
*Білка шишки рахувала : 10 штук усіх ! 5 у дупло сховала . Скільки ще у купці їх ?(5)
*Навесні в зайчихи народилося 8 малят , а в білки –на3 менше . Скільки білченят народилося в білки ?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
ІV. Повідомлення теми і мети уроку .
V. Ознайомлення з новим матеріалом .
1. Повторення складу числа 6 (. Слайд №12)
- З яких чисел складається число 6 ?
2. Складання таблиць додавання й віднімання числа 6 . Запис таблиць у зошит .
(Слайд № 13,14,15,16)
На високому , могутньому дубі , у теплому і затишному дуплі жила наша Білочка . Часто до неї у гості прибігали білченята з сусідніх дерев . Ось і сьогодні друзі зустрілися , щоб розважитися . А нам потрібно порахувати скільки ж друзів у Білочки .
(Слайд №17,18,19,20)
Цілий день звірята гралися і розважалися . Але день добігав свого кінця . Сонечко опускалося за обрій . Наші пустуни теж поверталися до своїх домівок .
- Отже 10 друзів було у білочки . 6 попрощалися і побігли до дому . Скільки звірят залишилося ?
- Запишемо 10-6=4
- 9 білочок гризли горішки . 6 поскакало на сусіднє дерево . Скільки залишилося ? (3)
- Запишемо 9-6=3
-8 білок розважались . 6 із них за гілкою сховались . Скільки білочок малих почали шукати їх ? (2)
- Запишемо 8-6=2
-7 горішків було у руденьких звіряток . 6 – вони з ‘ли . Скільки горіхів залишилося ? (1)
- Запишемо 7-6=1
- Прочитайте відповіді кожної таблиці .
- Затуліть лінійкою відповіді першого стовпчика . Прочитайте від початку до кінця , називаючи відповідь .
- Затуліть лінійкою відповіді другого стовпчика . Прочитайте приклади з кінця до початку . називаючи відповідь .
Фізкультхвилинка .
Ми теж умієм так
Подивись скоріш , котра година ,
Тік-так , тік – так , тік-так .
Наліво-раз , направо-раз !
Ми теж умієм так !
Щоб стати схожим на орла
І налякать собак ,
Розправив півень два крила .
Ми теж умієм так !
Іде ведмідь , шумить в кущах ,
Спускається униз .
На двох ногах , на двох руках ,-
Ми теж умієм так .
7-6+5 10-6+3 9-6+2
4+6-1 2+6-4 1+6-5
VI. Закріплення вивченого матеріалу .
Діти ! Ви гарно попрацювали . Білочка вами задоволена . І щоб закріпити наші знання , вона приготувала цікаві завдання для вас .
(Слайд № 22)




Скільки всього папуг ?
(Слайд № 23)
Повторення складових частин задачі .Запис короткої умови задачі на дошці .
Що належить до другої частини ? ( Друга частина – питання . Вона містить невідоме число задачі .)
Було – 3 т.
Прибігло – 6 т.
Стало - ?
Фізкультхвилинка .
Ми писали , ми писали ,
А тепер усі дружно встали ,
Ніжками потупали , ручками поплескали ,
Потім пальчики стиснемо ;
Сядемо й писати почнемо .
Білочка подарувала нам кошик з грибочками . Але гриби незвичайні . Кожен із них містить завдання . Нам потрібно їх виконати , щоб порадувати нашу руденьку красуню .
(Слайд №24)
1варіант 2 варіант
4+4-2 5+4-3
6-6+0 6+0-6
6=1+* 6=3+*
6=*+2 6= *+0
![]()
![]()
![]()
(Слайд №25)

![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()

![]()
![]()
![]()
![]()
-Накресліть відрізок довжиною 4 см , а другий- на 2 см довший .
- Як дізнатися довжину другого відрізка ? (4+2=6(см) )
-Накресліть відрізок у зошит і позначте довжину .
5. Задача на кмітливість .
(Слайд № 26)
Третій грибочок містить задачі на кмітливість .
У Білочки 6 сироїжок і 3 маслюки . 5 грибів вона віддала їжаку . Яку найменшу кількість сироїжок міг одержати їжак ?
VII. Підсумок уроку . Рефлексія .
(Слайд №27)
Кожен урок – це ще одна сходинка , по якій ми підіймаємося все вище і вище до вершини Знань .
Ось і пролунав дзвінок – закінчився наш урок .
За роботу по заслузі щиро дякую вам , друзі !
Хай вам щастить . Урок закінчено . Дякую !