Відкритий урок з математики у 2 класі
Тема. Складені задачі на знаходження третього доданка. Додавання і віднімання двоцифрових чисел межах 100.
Мета: формування предметних компетентностей: актуалізувати знання учнів з теми «Віднімання і додавання в межах 100 без переходу через розряд», удосконалювати навички розв’язування складених задач на знаходження третього доданка, розвивати вміння виділяти головне, аналізувати та узагальнювати;
формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: розвивати вміння правильно організовувати своє робоче місце та планувати власні дії;
комунікативної: розвивати математичне мовлення, правильно формувати висловлювання з використанням математичних термінів,
здоров’язбережувальної: учити дотримувати норми гігієни читання та письма, формувати розуміння дбайливого ставлення до свого здоров’я;
громадянської: розширити знання учнів про територію та свою Батьківщину, виховувати патріота своєї держави.
Тип уроку: інтегрований.
Хід уроку
Зараз сядуть всі дівчатка,
А за ними і хлоп’ятка,
Домовляймось не шуміти,
Руку гарно піднімати,
Чітко в лад відповідати.
На уроці не дрімати,
А знання мерщій хапати,
Тож гаразд, часу не гаймо,
І урок розпочинаймо.
- Кожен з нас хоче досягти успіху. Адже саме для того, ми приходимо до школи. А щоб сьогодні на уроці досягнути успіху, то нам треба бути: (слайд 2)
У – уважними
С – старанними, самостійними, справедливими
П – працьовитими
І - ініціативними
Х – хорошими учнями
1. Слово вчителя(слайд 3)
- Яка пора року панує в природі? (діти разом)
Вже з дерев злетіло листя,
Наступив вже Листопад.
Пізня осінь урочисто
Свій завершує парад.
3. Усні обчислення (слайд 4).
(презентація «Допоможи тваринкам правильно побудувати вежу»)
4. Каліграфічна хвилинка (слайд 5).
- А тепер попрацюємо у зошитах.
Зошит свій я відкриваю
Навкоси його кладу,
ручку я ось так тримаю,
сяду рівно не зігнусь.
5. Усвідомлення нового матеріалу (слайд 6)
1) Робота в групах.
- Не тільки тварини роблять запаси на зиму, а й люди.
- Українці – трудящі люди. Наші землі багаті на врожай. На полях зібрали – пшеницю, соняшник, овочі. У садах – фрукти. А які гарні українські жінки господині! Як смачно вміють готувати! (слайд 7)
- Які страви готують у вас вдома? Українська народна кухня взяла свій початок від простих у приготуванні сільських страв, основою яких є злакові та овочі, такі як картопля, капуста, буряк та гриби. Тому й традиційна кухня українців багата великим розмаїттям овочевих страв. Це — і борщ, і капусняк, і голубці, і квашена капуста, і солоні огірки, і гарбузова каша. Любили українці також різноманітні страви з яєць, особливо - яєчню із салом і ковбасою. (слайд 8)
- Зараз і ми з вами спробуємо приготувати борщ.
- Погляньте на парти. Які предмети ви бачите? Об’єднайтеся в групи. (гра з прищіпками) (слайд 9)
- Молодці гарно попрацювали.
6. Прийшов час відпочити. Руханка (слайд 10, 11)
2) Робота з підручником (слайд 12)
- Тепер попрацюймо над задачею (слайд 13)
- Чи можемо ми дати відповідь на запитання задачі?
- Чому ні? Про ще потрібно спершу дізнатись?
- Якою дією ми дізнаємось про це?
- Якою буде друга дія?
- Першу дію коментує … 1)
- Другу дію коментує … 2)
- Відповідь допоможе записати … Відповідь:
3) Щоденні 3. Робота в парах (слайд 15)
- «Осінь багата плодами, а дитяча голівка знаннями».
- Потрібно поставити знак «більше», «менше», «дорівнює».
4)Робота з геометричним матеріалом. Гра «Шифрувальник» (слайд 16)
- Розділіться на три групи.
- Завдання ваше: розкодуйте слово, прочитайте.
- Що ви можете сказати про нього?
7. Підсумок уроку (слайд 17)
- Я думаю, ми сміло скажемо, що на уроці сьогодні ми досягли успіху. Сьогоднішній урок був маленькою сходинкою на шляху до успіху, але ми впевнено подолаємо їх усі.
- На парті кожного з вас є картки. Оцініть, будь ласка, свою роботу на уроці. Ви – молодці! Дякую! (слайд 18)