Словник
Українські землі у складі Речі Посполитої
(XVI — перша половина XVII ст.)
Воєводство — адміністративно-територіальна одиниця на українських землях у складі Великого князівства Литовського й Корони Польської у XV—XVIII ст., очолювана воєводою.
Корона Польська — 1) офіційна назва держави, впроваджена в Польському королівстві від середини XIV ст.; 2) поняття, що позначає устрій Польської держави.
Литовські статути — зводи законів Великого князівства Литовського 1529, 1566 і 1588 рр., створені на основі місцевого литовського і руського (білоруського й українського) права з відповідним останньому судочинством.
Люблінська унія — об’єднання Корони Польської та Великого князівства Литовського в одну державу — Річ Посполиту на спільному засіданні представників литовського та польського сеймів у 1569 р. в місті Люблін.
Магнати (від латин. magnatus — багатій, знатна людина) — аристократи, родовиті великі землевласники в Угорщині, Польщі, Литві, Україні, Білорусії та деяких інших країнах Європи.
Русини — спільна назва, яку використовували в ХVІ—ХVІІІ ст. у Речі Посполитій щодо православного руського народу (зараз — білоруси та українці).
Шляхта — привілейований стан у Польщі, Литві, Україні та Білорусії, які в XIV—XVIII ст. входили до складу Корони Польської, Великого князівства Литовського або Речі Посполитої
«Шляхетська демократія» — назва, що використовувалася щодо устрою Речі Посполитої, за якого провідна роль у державі належала шляхті, що управляла від імені всього населення.
Федеративна держава — держава, що складається з декількох державних утворень, кожне з яких, зберігаючи власні органи влади, підпорядковується загальнофедеративним органам влади.