Тема: Сміх і гам дзвенить навколо. Відчиняє двері школа.Лідія Компанієць «Отак у нас — щодня»
Мета: формувати вміння працювати над текстом; удосконалювати вміння читати, розуміти зміст тексту; розвивати навички правильного, усвідомленого читання, вміння працювати над текстом, зв'язне мовлення; виховувати охайність, почуття гумору, інтерес до читання.
Тема: Сміх і гам дзвенить навколо. Відчиняє двері школа.
Лідія Компанієць «Отак у нас — щодня»
Мета: формувати вміння працювати над текстом; удосконалювати вміння читати, розуміти зміст тексту; розвивати навички правильного, усвідомленого читання, вміння працювати над текстом, зв’язне мовлення; виховувати охайність, почуття гумору, інтерес до читання.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Пролунав шкільний дзвінок,
Всіх покликав на урок.
Будем гарно працювати,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім першім класі
Діти просто молодці.
II. Актуалізація опорних знань
1. Мовленнєва розминка. Артикуляційна вправа
Як співає соловей? (фіть-фіть-фіть)
Як гуде жук? (ж-ж-жу)
Як шумить вітер? (ш-ш-ш)
Як дзижчить комарик? (дз-дз-дз)
Як подає голос совеня? (угу-угу-угу)
III. Робота за «Післябукварем» (с. 8–10)
1. Опрацювання вірша Л. Компанієць «Отак у нас — щодня» (с. 8–9)
−Діти, як ви думаєте, чому я назвала совеня останнім? Тому, що воно всюди запізнюється. Воно завітало до нас у гості і просить у нас поради. А щоб дізнатися, як йому допомогти, нам потрібно прочитати вірш Л. Компанієць «Отак у нас — щодня»
1) Повідомлення про автора вірша, демонстрація портрета.
Лідія Компанієць за професією – бібліотекар, почала писати вірші ще з дитинства. Працювала в редакціях газет. За її сценаріями зняті фільми та мультфільм «Чому втекло кошеня»
2) Читання вірша вчителем.
— Про що розповідається у вірші?
— Коли це відбувалося?
3) Словникова робота.
Порозмовляти віч-на-віч — удвох, сам на сам.
Зарок — обіцянка.
Метушня — біганина.
4) Читання вірша учнями ланцюжком
— Про кого цей вірш? Розкажіть, якими ви побачили у вірші дітей.
5) Вибіркове читання.
— Знайдіть слова з апострофом (зі знаком м’якшення) і прочитайте їх.
— Прочитайте речення, в кінці яких стоїть знак питання.
— Прочитайте ті рядки, які викликали у вас усмішку.
Фізкультхвилинка
Довго слухали малята,
Час настав відпочивати.
Руки вгору,руки вниз
І легесенько прогнись.
Покружляли,повертілись,
На хвилинку зупинились.
Пострибали,пострибали.
Раз - присіли, другий – встали.
Вдих глибокий – раз,два,три…
Вчитись знову почали.
2. Гра «Допоможи Совеняті».
— Хто що шукав?
Сестра — ... (пальто).
Старший брат — ... (ранець).
Середульший брат — (сорочку).
Молодший брат — (штани).
Я — ... (черевик).
— Чи дотрималися діти слова класти на місце кожну річ?
Робота за малюнком.
— Доберіть до малюнка відповідні речення з вірша.
3. Гра «Так чи ні»
●Вірш написав Тарас Шевченко.
● Вірш називається «Отак у нас - щодня».
● Сестра гукає «Де штани?».
● Пальто знайшли на чердаку.
● Ранець знайшли в садочку, на бузку.
● Родина домовилась наступного разу все класти на свої місця.
● Наступного ранку все було на своїх місцях.
IV. Підсумок уроку
— Чи можна так поводитися, як діти у вірші?
— Які поради ми можемо дати совеняті?