"Співучі пташки" в техніці кірігамі

Про матеріал
конспект уроку з трудового навчання для 3 класу "Співучі пташки" в техніці кірігамі
Перегляд файлу

Тема.  «Співучі пташки» в техніці кірігамі

Мета: розширити знання дітей про мистецтво «оригамі» ,«кірігамі», «кусудами»  та птахів; закріплювати знання просторового розташуванняпредметів; розвиватитворчі здібності, мовлення, критичне мислення, дрібну моторику рук;   Виховувати любов до тварин, бережне ставлення до всього живого, любов до трудового навчання

Обладнання: друкований зошит, папір, клей, ножиці

Хід уроку

І. Організаційна частина

1. Привітання

  - Доброго дня, мене звати Марина Олегівна і сьогодні урок трудового навчання у вас проведу я .

Знов луна шкільнийдзвінок, 

Всіх нас кличе на урок. 

Ви гарненьковсісідайте 

Спинки рівненькотримайте

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

  • Для того , щоб дізнатися тему уроку давайте розгадаємо кросворд.

 

 

 

 

в

О

р

о

н

а

 

 

 

 

 

 

 

г

о

Р

о

б

ч

и

к

 

 

 

 

 

 

 

с

И

н

и

ч

к

и

 

 

 

 

 

 

 

 

Г

о

л

у

б

 

 

 

 

 

 

ж

у

р

А

в

л

і

 

 

 

 

 

ш

п

а

к

о

М

 

 

 

 

 

 

 

 

 

л

а

с

т

І

в

к

а

 

 

 

 

 

1.Дзьоб міцний і гарні крила,

Чорний хвіст, жилетка сіра,

Чи присяде, чи летить, –

«Кар, кар, кар!»,– усе кричить.

(Ворона)

2.Маленький хлопчик

У сірій свитині

По дворах стрибає,

Крихти збирає.

(Горобчик)

3.Жовтогруді щебетушки,

Мають чорні капелюшки,

Сірі лапки, білі щічки,

Називаються…

(Синички)

4.По асфальту чимчикує,

 Із людьми про щось воркує…

Сизокрилий, добрий птах,

Знається він на листах! (Голуб)

5.Прохолоди чиста просинь —

На поріг ступає осінь.

Вдаль від рідної землі

Линуть в вирій…

(Журавлі)

6.Першим я приніс весну,

Пробудив усе від сну.

 Заспіваю під вікном,

 Звуть усі мене… (шпаком).

7.Привітала нас піснями із весною

І живе з нами під стріхою одною.

(Ластівка)

  • Яке слово ви помітили?(ори гамі)
  • Що таке оригамі? ( слово «ори гамі» з японської  означає «орі» - складати, «гамі» папір.Отже , техніка складання папіру)
  • На сьогодні існує 3 видиоригамі:
  • 1.Модульне оригамі- це така техніка  складанняфігурок з паперу, при якійвикористовується не один, а відразудекількапаперовихаркушів. При цьомукоженокремий лист перетворюється в модуль, а вже з них і формуєтьсяфігура. Зараз це 3D-орігамі поширене не тільки в Китаї, але і в багатьохзахіднихкраїнах.
  • Кірігама. Цеєдиний вид орігамі, при якомудопускаєтьсявикористанняножиць. Йогозастосовують для створеннякрасивихлистівок з об'ємнимиелементами.
  • Види модульного орігамі часто плутають з технікоюкусудами, яка такожпередбачаєстворенняоб'ємноїкруглоїфігури з модулів. Різниця в тому, що при модульному орігамі, складовічастиникулівставляються один в одного, а в Кусудамасклеюютьсяабозшиваються

 

ІІІ.Повідомлення теми і мети уроку

  • Отже , сьогодні ми з вами виготовим композицію із пташками,  виготовленими  в техніці кірігамі, яка стане окрасою для вашої оселі

І V.Виклад нового матеріалу

1.Вступна бесіда

-Перелітні птахи – це птахи, які мігрують на великі відстані, часто відлітаючи навіть на інший континент.Перелітні птахи відлітають у теплі краї не тому, що їм холодно, а тому, що з похолоданням зникає доступ до їжі і води, зникають комахи, трав’янисті рослини в’януть, водойми замерзають.

Технологія «Входження в картину»

Олексій Саврасов «Граки прилетіли»

Картинки по запросу "Олексій Саврасов «Граки прилетіли»"

- А зараз подивіться  уважно на картину і скажіть

-Що відбувається на картині? Чому ви дали таку відповідь?

  • Де відбуваються події? Що допомогло дати таку відповідь?
  • Коли відбуваються? Яка деталь допомогла визначити?
  • Як би ви назвали картину?

Насправді ця картина має назву «Граки прилетіли»

Граки – це птахи, які одними з найперших  прилітають з теплих країв і сповіщають нам про прихід весни.Граки будують багаторічні гнізда на високих деревах. Будуватиновіаборемонтуватистарігніздагракипочинають уже у березні.

  •  Так шпаки можуть повернутися найпершими , ще у лютому місяці.Шпаки є всеїдними птахами, тобтоці птахи вживають як їжурослинного, так і тваринногопоходження.Середня тривалість життя шпака  – 12 років.У шпаків є особливі здібності захищати всю зграю.Перелітшпаків – цеособливевидовище. Птахи збираються у величезнізграї по кількатисячптахів.

- У березні – жайворонки.У неволі жайворонки живуть до 10 років. Вони  відомісвоїмгучним і мелодійнимспівом. Жайворонки дужеполохливі птахи, але якщоїхприручити, вони поступовостаютьручними і беруть корм з рук господаря. Приручений самець жайворонка здатнийспівати по 8 годин на добу

- Коли стане тепліше , у квітні, прилетять лелеки .Мешкаючі на територіїУкраїнилелеки на зиму відлітають в Африку та Індію.Післязимівлі на краю світулелекиповертаються до своїхгнізд і приводятьїх у порядок. Ці птахи надзвичайноприв’язані до своїхосель.Лелекиїдятьвиключнотвариннуїжу.  Лелекимаютьчудовуздатністьпоїдатиотруйнихзмій без шкоди для себе. Очевидно, вони маютьімунітет до отрути

  •  А ось останніми повернуться солов’ї та ластівки.


-  Тож  давайте, друзі, налаштуємось на позитив, усміхнемося та виконаємочудовихпаперових пташок.

2.Порівняльний аналіз зразка

3.Мотивація навчальної діяльності

- Для чого ми будемо виготовляти цей виріб? (для прикрашення кімнати, для подарунка )

4.Інструктаж

А)аналіз технологічного процесу

1. Підготуй необхідні матеріали та інструменти (фото 1), виріжте  малюнок-основу зі с. 69

2. З аркуша папeру (А4) зроби квадрат. Виконай згини як на фото 2,  а потім загни всі кути квадрата до центру (фото 3).

3. Загни лівий верхній нижній кути до центру (фото 4).

 4. Загни заготовку навпіл (Фото 5).

 5. Переверни заготовку. Відігни гострий кутик донизу (Фото 6). потім заправ його всередину, Це дзьобик.

 6. Зроби розріз, як на фото 7, та відігни крильця (фото 8).

7. Край хвостика зроби хвилястим (фото 9). Можна зробити на хвостику надрізи і закрутити смужки.

8. У такий же спосіб зроби іншу пташку. Розфарбуй обох пташок, приклей або намалюй очі та приклей х на малюнок-основу (фото 10).

Б)Правила техніки безпеки

- Пригадайте, правила техніки безпеки під час роботи з клеєм

 

5.Фізкультхвилинка(гусі- потягусі)

V.Практична робота

 В ході практичної роботи учитель здійснює  поточний інструктаж.
VІ. Аналіз і підсумок уроку. 

1. Виставкаробіт


- Якічудові дерева у вас вийшли!

- Чизадоволеніви результатом своєїдіяльності?

2. Підсумкова бесіда

- Якіновізнанняотримали на уроці?

- Щоновевидізналися про птахів?

- З якимнастроємвийдете з уроку?

-Прибиранняробочогомісця. 

3.Рефлексія

- Вам потрібно продовжити речення

1.Сьогодні на уроці я дізналася(вся)………

2.Мені було цікаво……

3.Мені було важко……….

 

docx
Додано
19 вересня 2021
Переглядів
1458
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку