Конспект заняття
Тема:Способи боротьби зі стресом.
Мета:
створити умови для формування почуття безпеки, сприяти вербалізації негативних переживань, розвивати здатність до відновлення емоційного ресурсу, підвищувати стресостійкість.
Матеріали: блокноти, папір А4, кольорові олівці,маркер, трафарет слона, магнітна дошка.
Учасники : учні 5-11кл.
Тривалість: 45 хв
Хід заняття:
Вступна частина
1.Імена та прикметники (7 хв)
Мета: запам’ятати імена учасників
1. Учасники стають у коло.
2.Перший учасник називає своє ім’я та прикметник на ту ж букву. Наприклад, великий Володимир або прекрасна Поліна.
3.Кожен наступний учасник спочатку повторює імена і прикметники попередніх учасників, а потім називає своє ім’я та прикметник.
2.Прийняття правил групи (3 хв)
ПРАВИЛА
- конфіденційність - все, що відбувається на занятті, не виноситься за його межі;
- Я-висловлювання - говоримо тільки про власні почуття;
- Відсутність оціночних суджень - не даємо оцінку особистості інших учасників;
- право на помилку - на занятті немає «правильного » і «неправильного»;
- один говорить, інші мовчать - не перебиваємо один одного;
- добровільність - можна не брати участь в окремих вправах;
- відповідальність - виключаємо телефон, не заважаємо іншим ...
-бути активними
3. Вправа «Чому ми тут? Що нас об'єднує?» (3хв)
Мета: розвиток групової згуртованості.
Ведучий пропонує учасникам продовжити фразу: «Чому ми тут? Що нас об'єднує?»
Основна частина
4. Вправа Мозковий штурм «Що таке стрес?» (7 хв)
Мета: привернути увагу до внутрішнього стану, розуміння поняття «стрес».
- Які асоціації у вас викликає слово стрес?( тривога, паніка, переживання, хвилювання, напруження, небезпека, страх)
Стрес — це захисна реакція організму на зовнішні подразники.З одного боку, стрес допомагає людям адаптуватися до екстрених умов, але інколи він навпаки виснажує та заважає діяти розсудливо.
|
|
|
|
Існує еустрес ("хороший" стрес, який мобілізує організм та допомагає вижити в небезпечній ситуації) та дистрес ("поганий" тривалий стрес, який виснажує організм і зриває механізми адаптації).
Те що відбувається зараз змушує нас перебувати у сильному напруженні. У нинішній ситуації надзвичайно важливо зберігати спокій, не панікувати й акумулювати свої сили для підтримки себе та родини. Це вкрай складно в теперішніх обставинах.
Сьогодні, ми познайомимося з вправами для боротьби зі стресом.
Мета : зняти напругу, стрес
Це проста вправа на розслаблення, що сприяє глибокому диханню.
Уявіть, що у вас в одній руці приємно пахне квітка, а в іншій — запалена свічка.
Мета : зняти напругу, стрес
Цю вправу можна виконувати для зняття напруження. Вона стимулює приток крові до головного мозку та сприяє поліпшенню уваги. Станьте перед учнями та запропонуйте їм повторювати за вами наступні рухи:
• праву руку покладіть на лівий м’яз між шиєю та плечем;
• стисніть м’яз та починайте поволі повертати голову зліва направо;
• потім починайте рух в зворотній бік;
• губи складіть трубочкою і на видиху вимовляйте «ух!»;
• поміняйте руку, поклавши її на правий м’яз та повторіть вправу.
Мета : сприяти зниженню внутрішньої напруги, знизити тривожність, відновити почуття безпеки, зменшити емоційну напругу, підвищити стресосійкість.
Це особлива метафора для структурування, систематизації та спокою в час кризових подій.
Всі три компоненти метафори – це потужні структури:
слон – це символ сили, мудрості, розсудливості, охоронця країн світу;
клітинка – психогеометрична структура балансу;
колір – прояв емоційного стану.
Поєднання цих структур в одній метафорі й формує позитивний ефект
Заключна частина
Рефлексія заняття
Як пройшло заняття, що було найважчим (неприємним), що найбільше сподобалося (запам'яталося)? Ваші побажання учасникам групи, собі самому, ведучому.
Прощання