Ознайомити учнів з зі способами подання та носіями повідомлень,навчити розрізняти повідомлення за способами подання та визначати носії повідомлення.
Урок №3
ТЕМА. Способи подання повідомлень. Що таке носії повідомлень
МЕТА:ознайомити учнів з зі способами подання та носіями повідомлень,
навчити розрізняти повідомлення за способами подання та визначати
носії повідомлення.
Обладнання: комп’ютерна програма «Садівник», кольорові кружечки
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
Усі сідайте тихо, діти.
Домовляймось – не шуміти,
Руку гарно підіймати,
На уроці не дрімати,
А знання мерщій хапати –
Щоб не було нам мороки.
Всі готові до уроку?
Тож, гаразд.Часу не гаймо
І урок наш починаймо
ІІ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1) «Мозковий штурм»
- Що таке команда?
- Назвіть виконавців команд.
- Що таке алгоритм?
- Наведіть приклади алгоритмів з життя.
- Пригадайте елементи вікна програми Paint.
2) Повторення правил поведінки у комп’ютерному класі.
Вправа «Виправ помилку»
Вчитель читає ситуацію, учні роблять помітки в зошиті, коли почують помилки у поведінці.
… Мишко забіг до комп’ютерного класу захеканий, спітнілий. З брудними руками і швиденько вмостився біля комп’ютера, недбало кинувши особисті речі. Поки ще не було вчителя, хлопчик ввімкнув комп’ютер, поправив шнур на задній стінці системного блоку, витягнув величезний бутерброд і заходився з силою перебирати кнопками клавіатури…
3)Робота за комп’ютером
Комп’ютерна програма «Садівник»
4) Хвилинка відпочинку
Час хвилинку відпочинку на уроці провести.
Дружно зробимо розминку я і ти, я і ти.
Поруч озеро глибоке -
Ось таке, ось таке.
Ми берізки всі високі –
Ось такі, ось такі.
Вітер гіллячко гойдає –
Ось так, ось так-так –
Хмарка з неба заглядає –
Ось так, ось так-так.
ІІІ.ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1) Повідомлення теми уроку.
2) Пояснення вчителя.
- Пригадайте, що таке інформаційні процеси.
3) Робота з підручником.
Самостійна робота. (с.16)
4) Робота в зошиті
- Виписати назви носіїв повідомлень (с.17)
5) Практичне завдання
Визначення способів подання інформації та їх носії.
6) Релаксаційна пауза
«Голова і плечі»
Учасники в парах , заплющивши очі, знаходять і обережно торкаються тих частин тіла, про які йдеться у віршику:
Голова і плечі, п’явочки, животик,
П’явочки, животик,
Голова і плечі, п’явочки, животик,
Очі, вушка, носик, щічки, шийка, ротик.
ІV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1) Виконання логічного завдання №5, с.18
2) Робота в групах . Гра «кольорові кружечки».
Клас ділиться на три групи, кожна з них обирає колір шляхом жеребкування: червоний, синій і зелений. А потім відповідно до кольору кружечка готують коротеньке повідомлення на питання відповідного кольору (с.18)
3) Компютерний словничок
Виписати і поячснити зачення термінів:
Способи подання повідомлень;
Носії повідомлень
V.ПІДСУМОК УРОКУ
1) Презентація від цікавинки
2) – Чи сподобався урок?
- Що найбільше сподобалося?
- Які виникли труднощі?
VІ. ТВОРЧЕ ЗАВДАННЯ
Створити коротеньке повідомлення про свою родину, використавши якомога більше носіїв повідомлень.