Інтегрований урок української мови та дизайн і технології.
Тема. «Спостереження за словами – назвами дій. Виготовлення пташечки із пластиліну»
Мета:
Створити умови для поглиблення знань учнів про слова – назви дій, ознайомити з терміном «дієслово»,вчити розрізняти його серед інших, збагачувати словниковий запас учнів, удосконалювати навички роботи з пластиліном, уміння визначати форму і пластику окремих частин тіла птаха і відтворювати його образ в ліпленні.
Формувати ключові компетентності:
вміння вчитися- організовувати своє робоче місце, самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії, доводити роботу до кінця;
загальнокультурна – дотримуватися норм мовленнєвої культури, розвивати
мовлення, мислення,прищеплювати любов до витворів мистецтва;
громадська– виховувати дружні взаємовідносини в парах і класі;
предметна компетентність- підтримувати інтерес до вивчення української мови і технологій. Показати зв’язок між цими предметами.
Формувати ціннісне ставлення до рідної мови і праці руками.
Обладнання: мультимедійне обладнання, презентація, картки для роботи в парах, підручник, зошити, пластилін.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Нумо, разом привітаймося:
«Добрий день, добрий день!»
Теплом ручок обміняймося:
«Добрий день, добрий день!»
Вправо-вліво повернемось:
«Добрий день, добрий день!»
Одне одному всміхнемось:
«Добрий день, добрий день!»
Можна трохи пострибати,
І в долоні поплескати.
Можна всім поприсідати,
Й трохи ще потанцювати.
Друзям й гостям всім сказати:
«Добрий день, добрий день!»
ІІ. Повідомлення теми та мети. Мотивація навчальної діяльності.
ІІІ. Хвилинка каліграфії
(іграшки,майстри)
ІV. Актуалізація та коригування опорних знань.
V. Виконання кінезологічних вправ.
VI. Вивчення нового матеріалу.
Робота на картках у парах.
хто? |
що зробили? |
що роблять? |
що зроблять? |
Що зробити? |
Майстри |
Створили |
Створюють |
Створять |
Створити |
|
виготовили |
|
|
|
|
прикрасили |
|
|
|
Пояснення учителя.
В українській мові є слова, які відповідають на питання Що робить? Що роблть? Що робив? Що зробив? Що робити?Що зробити?,означають дію предметів. Це дієслова.
Фізкультхвилинка
VII. Узагальнення та систематизація.
VIIІ. Творче перенесення знань і навичок.
Ліплення пташки.
Розгляд зразка виробу.
-Подивіться на цьго птаха, він виготовлений з пластиліну. Хто з вас може описати, який він?
-З яких частин складається його фігурка?
-Давайте повторимо, які ви знаєте способи ліплення?
Основні прийоми ліплення:
1.Витягування
2.Скачування кульки
3.Розкачування циліндричної форми
4.Виконання заглиблення й заготовці
5.З'єднання деталей
Повторення правил техніки безпеки на уроці.
Технологія виготовлення виробу.
Самостійна робота учнів.
Під час виконання виробу вчитель проводить поточний інструктаж.
IX. Підбиття підсумків.
Інтегрований урок з української мови та дизайну і технологій.
Тема. «Спостереження за словами – назвами дій. Виготовлення іграшки із пластиліну»
Підготувала і провела
Учитель початкових класів
Боглаєва Д. В.