Спостерігаю за наголосом у словах. Роль наголосу в словах. Українська мова2 клас.
Номер слайду 2
Усміхнімось всім довкола: Небу, сонцю, квітам, людям.І тоді обов’язково. День для нас привітним буде. Емоційне налаштування. Розглянь ромашки. Настрій якої з них співпадає з твоїм настроєм? Чому? мрійливийзлийспокійнийздивованийрадісний
Номер слайду 3
Бліцопитування. На які групи діляться мовні звуки?Скільки голосних звуків? Як вимовляємо дзвінкі звуки? Скільки букв для їх позначення? Якими бувають приголосні звуки? Голосні та приголосні6: А О У Е И І 10: А Я О У Ю Е Є И І Ї тверді й м’які, дзвінкі й глухі Дзвінкі звуки вимовляємо з голосом і шумом Глухі звуки вимовляємо з шумом Як вимовляємо глухі звуки?
Номер слайду 4
Дзвінкий – глухий приголосний звук. Горобець, голуб, грак, лебідь, шпак, соловей. Розглянь світлини і назви птахів. Які з них перелітні? Який птах водоплавний?Назви яких птахів закінчуються на дзвінкий приголоний звук? глухий приголосний звук?
Номер слайду 5
Повідомлення теми уроку. Сьогодні на уроці української мови ми вчитимемось правильно ставити наголос у словах, правильно їх вимовляти. Будемо складати речення за малюнками.
Номер слайду 6
Прочитай розповідь Ґаджика. Дотримуйся наголосу. Брати збиралися в далеку дорогу. Вирішили не брати нічого зайвого. Але одну дорогу річ узяли. Це мобільний телефон. Підручник. Сторінка24 Яких помилок припустився Ґаджик? Виправ помилки.
Номер слайду 7
Запиши пари слів. Підручник. Сторінка24 Постав наголоси в словах. Проведи дослідження!Прочитай записані слова. Поясни, чим вони відрізняються. Зроби висновок, чи може від наголосу залежати значення слова. Перевір себе за правилом. Наголос може змінити значення слова.
Номер слайду 8
Допоможи Читалочці вибрати з довідки потрібні слова. 1. Учні зробили яскраві … … … … . 2. Дівчинка почала голосно … … … …. 3. Ніс – це … … … нюху. 4. … … … … - музичний інструмент. Довідка: плакати, орган.плакатиплакатиорган. Орган. Підручник. Сторінка25 Запиши одну пару речень. Постав наголос у вставлених словах.
Номер слайду 9
Запиши слова-відгадки. Познач наголос у кожному слові. Підручник. Сторінка25 Відгадай загадку Родзинки. Дай відповіді на запитання Щебетунчика і запиши (за бажанням)1. Що побачили діти на горі?2. Що вісило на дверях?
Номер слайду 10
Рухлива вправа
Номер слайду 11
Робота в зошитіСторінка141. Покажи стрілочкою звукову схему назви кожної пташки. Зверни увагу на наголос.2. Прочитай речення. Перевір, чи правильно поставлений наголос у виділених словах. Виправ помилки.3. Прочитай сполучення слів. Постав наголос у виділених словах. Довгі коси металевий обід стріла дівчинкукоси траву смачний обід гостра стріла4. Упізнай слова за наголосом. Покажи стрілочкою місце кожної букви.ˊˊˊˊˊˊˊˊˊˊ
Номер слайду 12
Вправа «Мікрофон»новий —старий — легкий — м'який –нового, старого, легкого,м'якого. Пригадай, чи може наголос змінити значення слова?Назви кілька пар слів зі зміною значення від зміни наголосу. Прочитай слова з наголосом і запам’ятай їх вимову:
Номер слайду 13
Рефлексія «Емоційна ромашка». Вибери відповідну цеглинку LEGO. Все було легко та просто!Було складно та не зрозуміло…Мені під силу всі завдання!Була потрібна допомога…