Підготували: вчитель початкових класів Надія Найдюк, вчитель англійської мови Марія Дмитришин |
Соснівський навчально-виховний комплекс №13
Конспект stem-уроку з курсу «Я досліджую світ»
з елементами інтеграції (англійська мова) в 1 – Б класі
Тема тижня: ТРАНСПОРТ
Тема дня: Який транспорт найкращий?
Мета:
Завдання:
Очікувані результати тижня:
На кінець тижня учні знатимуть:
● назви і види транспорту своєї місцевості;
● правила поведінки на дорозі й у транспорті;
● екологічні види транспорту
та вмітимуть:
● пояснити, чому від виконання правил дорожнього руху залежить власне життя і здоров’я;
● спостерігати за транспортом рідної місцевості;
● пояснювати вплив автотранспорту на довкілля;
● пояснювати свою роль як «водія» (велосипедиста), пасажира, пішохода та правила поведінки відповідно до цієї ролі;
● користуватися найпопулярнішими видами транспорту рідної місцевості;
● застосовувати правила дорожнього руху та правила користування транспортом;
● уважно слухати один одного в умовах безпосереднього спілкування;
● висловлювати власну думку щодо переваг і недоліків конкретних видів транспорту;
● використовувати математичне мислення у розв’язанні проблемних ситуацій.
Мета:
- ідентифікувати види транспорту та розповідати про улюблений вид транспорту;
- розвивати мислення, увагу, спостережливість;
- вчити учнів користуватися новою лексикою.
Хід уроку
1.Привітання.
Діти з вчителем гуртуються на ранкове коло.
Вчитель: Колом сонечко іде,
За собою день веде.
Станьмо разом, станьмо в колі –
Станьмо сонечком у школі!
Вітання у колі друзів. Пісенька
В цьому класі друзі всі ( плескаємо в долоні)
Я і ти, і ми, і ви.
Добрий день тому, хто зліва,
Добрий день тому, хто справа.
Ми - одна сім'я.
В цьому класі друзі всі( клацання пальцями)
Я і ти, і ми, і ви.
Не лякайся той, хто зліва
Не лякайся той, хто справа.
Ми - одна сім'я.
В цьому класі друзі всі( плескання по грудях)
Я і ти, і ми, і ви.
Пожалій, того , хто зліва
Пожалій, того , хто справа.
Ми - одна сім'я.
В цьому класі друзі всі( плескання по колінах)
Я і ти, і ми, і ви.
Помирися з тим ,хто зліва
Помирися з тим, хто справа.
Ми - одна сім'я.
В цьому класі друзі всі( плескаємо в долоні)
Я і ти, і ми, і ви.
Усміхнись тому, хто зліва
Усміхнись тому, хто справа.
Ми - одна сім'я.
2. Рухлива гра у колі «Ми подорожуємо»
Діти стають в коло і повертаються праворуч, щоб було зручно рухатися.
Учитель: Сьогодні ми будемо подорожувати, але незвично, я буду називати предмет, а ви разом рухаючись по колу, будете імітувати рухи, а при необхідності – звуки.
Літак – діти розставляють руки в різні сторони і «летять»;
човен – діти, зігнувши руки в ліктях, «гребуть»;
мотоцикл – тримають «руль» та інше.
3. Обмін інформацією
- Як одним словом назвати ці предмети?
- Так, це транспорт.
Відгадування загадок
По маршруту вас везуть
І квиточки продають.
З вигляду продовгуватий,
Але зовсім не рогатий. (Автобус)
Вгору ріжки підіймає
І в дорогу вирушає.
Їздить тільки у містах,
В будні дні і по святах. (Тролейбус)
Через море – океан,
В сильний шторм чи ураган
Впевнено вперед прямує,
А на ньому люд мандрує. (Корабель)
Землю рити я допомагаю,
замість тисячі лопат
я один копати рад. (Екскаватор)
Як сідаєш — він бурчить,
По дорогах швидко мчить.
Та шолом слід одягати
І права водійські мати. (Мотоцикл)
Пасажирський чи товарний
Металевий він і гарний.
Все ховає у вагонах
І стає лиш на перонах. (Потяг)
Є великий, є малий,
З вантажами, легковий.
По дорогах поспішає,
У собі людей катає. (Автомобіль)
Сил багато птах цей має:
У повітрі він літає
Возить у собі людей:
Татусів, матусь, дітей…(Літак)
Покрути його педалі —
Й повезе в далекі далі.
Є звичайний, є гірський,
Жовтий, білий, голубий…(Велосипед)
Кінь сталевий
Вівса не просить,
Але оре і косить. (Трактор)
- Подумайте й скажіть, який з цих видів транспорту найкращий? Свою думку обґрунтуйте.
- А тепер з’єднайте відповіді на запитання та відповідні малюнки.
(метро – цей вид транспорту швидкий, велосипед – не забруднює природу, корабель, вертоліт – може дістатися до важкодоступних місць)
- Складіть один із видів транспорту, який для вас найкращий.
Колеса автобуса крутяться,
Крутяться, крутяться,
Колеса автобуса крутяться
Цілий день.
Діти в автобусі вгору і вниз,
Вгору і вниз, вгору і вниз,
Діти в автобусі вгору і вниз
Цілий день.
Двірники в автобусі шух-шух-шух,
Шух-шух-шух, шух-шух-шух,
Двірники в автобусі шух-шух-шух
Цілий день.
Фари в автобусі блим-блим-блим,
Блим-блим-блим, блим-блим-блим,
Фари в автобусі блим-блим-блим
Цілий день.
Двері в автобусі туди-сюди,
Туди-сюди, туди-сюди,
Двері в автобусі туди-сюди,
Цілий день.
Колеса автобуса крутяться,
Крутяться, крутяться,
Колеса автобуса крутяться
Цілий день.
- Сьогодні ми спробуємо виготовити один з найшвидкісних видів транспорту – літака. Для цього візьміть, будь ласка, в руки аркуш кольорового паперу.
- Перегляньте відео виготовлення літачка.(https://www.youtube.com/watch?v=k6yuF6tkuMY)
- Спробуйте самостійно зробити літак.
- На дорозі так правил багато,
Їх дотримуйся, друже, завжди!
Якщо будеш ти їх шанувати,
То й не трапиться лиха-біди!
- Сьогодні ми спробуємо виготовити об’ємну аплікацію. Для цього спочатку виріжте деталі аплікації (машини, світлофор). Розмалюйте оченята-вогники світлофора.
- До малюнка-основи акуратно наклейте машини та світлофор.
9. Рефлексія. Підведення підсумків
Вправа «Незакінчене речення»
- Світлофор три ока має.
Ось червоне – треба знати,
Йти не можна, слід …..( чекати.)
Жовте світить….
Не хвилюйся,
Роздивися - …( приготуйся. )
А зелене – вирушай,
Та, дивись, не …( поспішай.)
Не біжи, спокійно йди,
Будь уважним, як завжди.
Знайте, друзі: дітворі
Можна тільки у дворі гратись, бігати, стрибати
Чи м’яча гуртом…( ганяти. )
На дорозі ж – знає кожний –
Гратися ніяк ..( не можна!)
- Скажіть, будь ласка, як людина використовує транспорт у своєму житті?
- Розгляньте малюнок робочого зошита на с.59. яку шкоду заподіяли люди природі?
- Як транспорт впливає на забруднення навколишнього середовища?
- Яким повинен бути транспорт, щоб він не забруднював повітря?