Тема. Степінь з натуральним показником. Одночлен
Мета: діагностика рівня набутих знань та вмінь учнів з теми.
Тип уроку: контроль знань, умінь, навичок.
Хід уроку
І. Умова тематичної контрольної роботи
Варіант 1 |
Варіант 2 |
№ 1. Знайдіть значення виразу: |
|
1) 1,5 ∙ 62 – 24; 2) |
1) 2,5 ∙ 25 – 72; 2) |
№ 2. Виконайте дії: |
|
1) х7 ∙ x2; 2) x7 : x2; 3) (x7)2; 4) |
1) х10 ∙ х2; 2) х10 : х2; 3) (х10)2; 4) |
№ 3. Подайте вираз у вигляді одночлена стандартного вигляду: |
|
1) -3a3b2 ∙ 5а2b7; 2) (-3а2b7)3 |
1) -5m4п5 ∙ 4п3т4; 2) (-2т5п7)4 |
№ 4. Обчисліть, використовуючи властивості степеня з натуральним показником: |
|
1) ; 2) ; 3) |
1) ; 2) ; 3) |
№ 5. Спростіть вираз: |
|
1) 125a7b4 ∙ (0,2a4b2)3; 2) |
1) 8х7у5 ∙ (-0,5х5у2)3; 2) |
№ 6. Спростіть вираз: |
|
1) ; 2) |
1) ; 2) |
II. Розв'язання і відповіді вправ тематичної контрольної роботи
Варіант 1 |
Варіант 2 |
№1. 1) 1,5 ∙ 4 ∙ 9 – 16 = 54 – 16 = 38; 2) |
№1. 1) 2,5 ∙ 4 ∙ 8 – 49 = 80 – 49 = 31; 2) |
№2. 1) х9; 2) х5; 3) х14; 4)х8 |
№2. 1) х12; 2) х8; 3) х20; 4) х4 |
№3. 1) -15a5b9; 2) -27a6b21 |
№3. 1) -20т8п8; 2) 16т20п28 |
№ 4. 1) ; 2) ; 3) |
№ 4. 1) ; 2) ; 3) |
Варіант 1 |
Варіант 2 |
№ 5. 1) 125a7b4 ∙ 0,008а12b6 = а19b10, |
№5 1) 8х7у5 ∙ (-0,125х15у6) = - х22у11; |
2) |
2) |
№ 6. 1) ; |
№ 6. 1) ; |
2) = = |
2) 2 ∙ (-1)3п ∙ 25 ∙ (-1)5п+10 = = 26 ∙ (-1)8п+10 = 64 ∙ (-1)8п+10. |
8п — парне число, тому 8п + 5 — непарне, отже, |
Оскільки 8п — парне, 10 — парне, то 8п +10 — парне число, тому (-1)8п+10 = 18п+10 = 1, отже, 64 ∙ (-1) 8п+10 = 64 ∙ 1 = 64 |
III. Підсумки уроку. Рефлексія
IV. Домашнє завдання
Самостійна робота із текстом за алгоритмом свідомого сприйняття тексту (1) виділення незнайомих або незрозумілих слів; 2) виділення ключових слів або словосполучень; 3) робота зі словами-образами з підручника, пункт «Многочлени».