Тема: Створення композиції «Весняні квіти»
Мета: навчати учнів бачити, розрізняти і відчувати теплі кольори і відтінки кольору; формувати знання про основні кольори; сприяти активному формуванню правильного кольоросприйняття;розвивати в учнів уміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати; закріплювати навички лінійного малюнка;
виховувати в дітей гарний смак, акуратність, увагу; навчати міркувати, розвивати естетичне сприйняття навколишнього світу, стимулювати розвиток допитливості.
Обладнання: репродукції картин відомих художників і навчальні роботи з методичного фонду; матеріали для демонстрації послідовності та техніки виконання роботи.
Матеріали та інструменти: альбом для малювання, простий олівець, фарби , пензлик, вода
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
1.Привітання.Візитка
- Зараз у кожного на парті є олівці, намалюйте як до вас можна звертатися, та прикрасьте вашу візитівку
2.Перевірка наявності обладнання
- Діти, вам сьогодні знадобляться фарби, альбом, пензлик, вода. Все склали на край парти.
II. Актуалізація опорних знань
1.Вступна бесіда
- Яка зараз пора року?
- Які ознаки весни ви знаєте?
- Які квіти розпускаються навесні?
2.«Червона» вікторина
- Зараз об’єднайтесь у групи. Ваше завдання відповісти на запитання «Червоної вікторини». За кожну правильну відповідь гравець одержує кружечок червоного кольору. Перемагає та група, яка здобуде найбільше червоних кружечків.
Запитання для вікторини
• Назвіть квіти і рослини червоного кольору.
• Назвіть овочі, фрукти та ягоди червоного кольору.
• Назвіть предмети червоного кольору.
• Якої пори року найбільше червоного кольору?
III. Робота над темою уроку
1.Вступна бесіда
• Де в природі ми зустрічаємо найбільше червоного кольору?
• Які почуття викликає у вас червоний колір?
• Який характер у червоного кольору?
• В яких явищах або предметах червоний колір вам подобається, а в яких — ні? Чому?
2. Оголошення теми уроку
- Сьогодні на уроці ми з вами намалюємо букет тюльпанів червоно кольору
3. Дерево передбачень
- Як ви гадаєте, що ми будемо малювати, що нового ви дізнаєтесь?
4. Сприймання мистецтва. Вправа «Товсті і тонкі питання»
-Я вам пропоную розглянути картини художників:
- Після перегляду задайте сусідові по парті товсті та тонкі питання. Потім перевіримо.
5. Розгляд та аналіз зображального предмету
- Діти, з яких частин складаються квіти?
- В яку геометричну фігуру можна вмістити квіти?
- Як розміщені голівки квітів?
- Як вони розміщені?
- Якого розміру листочки?
- Якої форми пелюстки?
6. Педагогічний малюнок. Показ побудови окремих елементів
- Давайте визначимо розташування листочка
- Спочатку малюємо 3 вертикальних лінії, в різні сторони(вверх, та по сторонам), це в нас будуть пагони
- Далі малюємо 3 овали над пагонами, це в нас буде сама квітка.
- Потім проводимо перевернутий трикутник, це в нас будуть листочки.
- В перевернутому трикутнику формуємо листочки
- Домальовуємо пагони
- В овалах промальовуємо ще менші овали, щоб отримати пелюстки.
7. Повторення правил користування фарбою. Вправа «Інсерт»
- Діти, які ви знаєте правила користування фарбами? Для цього використаємо вправу «Інсерт», у вас у кожного на парті є правила, а ви за допомогою позначок позначаєте, що ви знали , що для вас зовсім нове +, що заперечує тому що ви знали -, я хочу знати про це більше ?
- Пензлик тримати так,щоб пальці не торкались металевої оправи
- Кисть руки малюю чого не повинна лежати на столі або папері
- Перед початком роботи необхідно зволожити фарби чистими крапельками води
- Набирати фарбу чистим пензлем в одному напрямі.
- Пензлі в воді на довго не залишати.
8.Фізкультхвилинка (Відео)
IV.Практична робота
1. Підготовка фарб
- Розмочуємо червону, зелену фарбу чистими крапельками води.
2.Фронтальна робота
- Отже, діти, з чого ми починаємо малювати?
- Малюємо легенько олівцем
3. Самостійна робота
(Проводжу поточний інструктаж, допомагаю учням, слідкую за виконанням)
V. Підсумок уроку
1. Узагальнення знань. Вправа «Лодонька»
- У вас у кожного є лодонька, я буду зачитувати запитання, а ви відповідь будете писати на кожному пальчику відповідь.
1. Що запам’яталось?
2. Що було важко?
3. Що ще хотілося б дізнатися?
4. Що точно буду використовувати?
5. Чи здійснилися ваші очікування?
2.Аналіз учнівських робіт.
- Хто намалював виходить до дошки
(Аналізую роботи учнів:виділяю кращу, вказую на охайність, творчий підхід)
3.Прибирання робочих місць
- Помили пензлі, закрили фарби, урок закінчено
- До побачення