Створення тестів засобами Українського освітнього онлайнпорталу для вчителів «На урок»
У рядок пошуку браузера вводимо: На Урок. Відкриваємо сайт
https://naurok.com.ua/etapi-pobudovi-informaciyno-modeli-151639.html
Реєструємося. На вкладці Журнал або Тести обираємо команду Створити тест.
У діалоговому вікні Створити новий тест вводимо назву тесту, предмет, клас. В описі тесту можна вказати для чого призначений тест. Наприклад – перевірка теоретичного матеріалу. Ставимо перемикач на Загальнодоступний і дозволяємо копіювати тест. Натискаємо кнопку Створити тест.
У наступному діалозі обираємо Додати запитання. У вікні Додати запитання обираємо тип запитання, тобто одна правильна відповідь чи декілька. Обираємо кількість балів за запитання. Друкуємо запитання або копіюємо його. Формули вставляємо як зображення, попередньо зберігши документ Word як Вебсторінку. Відмічаємо правильну відповідь. Натискаємо кнопку Створити запитання. Після створення запитань натискаємо кнопку Назад у верхньому лівому куті екрану. За потреби редагуємо тест. Натискаємо кнопку Опублікувати тест.
Щоб використати створений нами тест, відкриваємо свій обліковий запис. На вкладці Журнали в групі Мої тести збережений ваш тест. Заголовок є гіперпосиланням на тест. Переходимо на нього. На уроці обираємо Робота з учнями в реальному часі. Відповідаємо на запитання, чи перемішувати варіанти відповідей і коли показувати правильні відповіді. На сторінці, що відкрилася, ми отримали посилання на тест, код тесту, QR-код тесту, які повідомляємо учням. Після приєднання школярів обираємо кнопку Розпочати тест.
По завершенню тесту натискаємо кнопку Відмінити тестування.
Аналізуємо отримані результати.
Якщо плануємо на основі тесту виконувати вправу Відповідності, у варіантах відповіді повинна бути не вся формула, а лише та частина, яка записана після знаку «=».
Складемо Тест 8. Формули подвійного аргументу та формули пониження степеня. У варіантах відповіді формули запишемо після знаку «=».
Приклад карток, які створені ресурсом автоматично.
У результаті вказано час виконання вправи та прізвище.
Будь-який тест ми можемо учням задати як домашнє завдання.
Переваги сервісу «На Урок»: у вчителя є особистий кабінет; робота не потребує коштів; доступні для використання тести інших авторів; проведення тестування в реальному часі; можна тест задати як домашню роботу; створення вправи Відповідність автоматично; можна за допомогою таблиць перевірити результат; при створенні тесту редактор формул частково доступний; результати всіх тестувань містяться на одній сторінці; тестування в будь-який час можна зупинити;
якщо автор надає дозвіл, тестом відразу користуються всі відвідувачі
сайту;
усі відповіді при тестуванні розміщуються в кольорових прямокутниках; після закінчення тестування учні можуть побачити допущені помилки; результати опитування зберігаються на сервісі.