Світ,який мене оточує

Про матеріал
Конспект уроку ЯДС 1 клас - узагальнення. До конспекта додана презентація.
Перегляд файлу

Тема уроку:  «Світ, який мене оточує”

Мета: згуртовувати дитячий колектив, вчити дітей дружно взаємодіяти. Формувати вміння групувати дикорослі і культурні рослини,пояснювати сутність групування,наводити приклад кожної групи;аналізувати ілюстрації і добувати з них необхідну  інформацію, робити висновки,доводити свою думку. Ознайомити учнів із прекрасним світом тварин. Формувати   уявлення про різноманітність тварин у природі. Поглиблювати знання учнів про тварин, які населяють Землю. Учити  класифікувати тварин. Розвивати логічне мислення, зв’язне мовлення, увагу, спостережливість, пам`ять, розвивати вміння аналізувати то робити висновки.  Виховувати почуття поваги до своїх однокласників, виховувати потребу пізнавати рослини,шанобливе ставлення до рослин,бажання їх оберігати. Виховувати дбайливе ставлення до тварин.

Ключові компетентності:

вміння вчитися:

навчально-організаційні:включається в роботу відразу після вказівки вчителя;співпрацює в групі;

загальномовленнєві: зосереджено слухає вчителя, відповідає на запитання за відомою моделлю; запитує про незрозуміле; з повагою звертається до вчителя,учнів;

загальнопізнавальні:виділяє в предметах певні ознаки.

інформаційно-комунікаційна:будує усне монологічне висловлювання за відомою моделлю з опорою на власний досвід та почуту інформацію;

загальнокультурна: діє згідно з прийнятими правилами поведінки на уроці;

здоров’язбережувальна:дотримується санітарно-гігієнічних норм під час уроку;

громадянська:пояснює значення природи для життя людини;

соціальна :вчиться працювати в групі,підтримує чистоту в класі та своєму робочому місці.

Тип уроку: урок узагальнення знань, умінь, навичок.

Обладнання: Демонстраційний матеріал – малюнки на тему                               «Тварини», загадки, цеглинки «Лего», телевізор.

                          

                             Хід уроку.

I.Вступна частина.

1.Організація класу

Продзвенів уже дзвінок

Починається урок

Він незвичний і цікавий

Бо гостей зібрав чимало

 

2. Створення сприятливого психологічного комфорту на уроці.

- Сьогодні нас чекає цікавий урок. Розпочнемо ми його з гри під назвою «Я тобі, а ти – мені». Я буду давати вам цю іграшку із реченням без закінчення, а ви будете його завершувати.

  •                 Сьогодні дорогою до школи я бачив…(дерево)
  • Нашу землю вдень освітлює …(сонце)
  •                 Вночі на небі з’являються…(зорі)
  •                 Ми п’ємо… (воду)
  •                 Назва однієї з річок України …(Дніпро)
  •                 Ми дихаємо…(повітрям)
  •                 Діти читають…(книги)
  •                 Щоб намалювати картину, треба взяти…(папір)

 

3.Наші спостереження

Обмін інформацією.Синоптик дня.

- Щоб краще навчитися спостерігати за природою, можна почати з визначення погоди. Гайда до нашої парасольки. Синоптиком попрацює.

 Яка зараз пора року?

 Який зараз місяць?

 Який сьогодні день?

 Яке сьогодні число?

 Яке небо?

 Який вітер?

 Чи є опади: сніг або дощ?

Купить прищепки деревянные Темно-синие 2,5 см в Киеве, Украине

ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ, МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

- Ми йдемо на гостини до природи. Пропоную вам помилуватися красивими краєвидами.

(Перегляд відео.Люблю всім серцем ці чарівні  миті.)

-Одже, ви  здогадалися ми говоритимемо  про те, що нас оточує, про різноманітний світ, в якому ми живемо. Ви здогадалися, що це? (Довкілля). Дов- кі-лля. Вслухайтесь, діти, у це слово. На яке слово воно схоже? (Довкола.)

  •              Так, справді, усе, що знаходиться довкола нас і пов’язане з нами в житті,називається довкіллям.

ІІІ. УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ.

1. Асоціативний кущ.

- Як ви думаєте, що таке довкілля?

2. Робота в групах.

-Попрацюємо в групах, але спочатку пригадаємо правила роботи в групах.

В конвертах малюнки. Вам потрібно відібрати.

-  Перша група вибирає малюнки живої природи, 2- неживої, 3-рукотворні об’єкти. Результати презентуємо на дошці.

Блог вихователя ДНЗ №1 "Пролісок" Семидітної Л.В: Методична скарбничкаПРИРОДА - ЛЮДИНА I ПРИРОДА НЕЖИВА ПРИРОДА - Підручник - Я досліджую світ 1  клас Частина 1 - І.І. Жаркова - Підручники і посібники 2018

 

Урок. Нежива і жива природа.Природознавство | БібліопланетаПЛАКАТ Жива і нежива природа (103125) | Видавництво Генеза

АПЛІКАЦІЯ ГРИБНА РОДИНА - ОСІНЬ ТАКА МИЛА - Підручник - Я досліджую світ 1  клас Частина 1 - І.В. Андрусенко - Грамота 20181

 

3.Давайте разом  пограємо.

Презентація "Будова квіткової рослини. Вегетативні й генеративні органи"

Гра «Скласти вежу» з використанням ЛЕГО.

Повторюючи матеріал попереднього уроку ми пограємо в гру «Склади вежу»

Рослина має свою частину будови рослини.

- З чого починається рослина? (корінь) знайдіть цеглинку на якій написано слово корінь і покладіть її перед собою.

-Далі,наступна частина рослини? (стебло) знайдіть цеглинку на якій написано слово стебло.

-Ви вже з вами знаємо,що від стебла ростуть наші(листочки) знайдіть цеглинку на якій написано слово листочок

-Від листочка йде яка частина( квітка) знайдіть цеглинку на якій написано слово квітка

І остання  частина нашої вежі –це ? (плід,насіння).

 Зверніть увагу,які гарні вийшла в нас вежі. Ви великі молодці.

4.  Діти, ви вже знаєте, що культурними рослинами називають ті рослини, які людина сама висаджує, доглядає, збирає урожай та використовує для різних потреб: для їжі, одягу або ліків.

Коли я називаю культурну рослину ви піднімаєте зелений колір,а коли дикорослу – червоний колір.

Яблуні,  абрикос, груші, сливи, волошка, ромашка польова, черешні, картопля,верба, капуста, огірки, помідори,ялинка,  буряк, морква, гарбуз.

ЯДС: культурні та дикорослі рослини

5.Прочитайте склади. Побудуйте з них слова

Хов  І    ша            

Со    І     ка

За    І     ва

Ка    І     єць

Ми  І      рась

Біл  І      рах

-Як  одним словом можна назвати цю групу слів?

- «Тварини», ознайомимося із різноманітністю тваринного світу, а також спробуємо класифікувати тварин за групами.

6. ЗВІРІ      КОМАХИ    ПТАХИ    РИБИ   

Що за дивна непосида, на стежину шишки кида?

З гілки скік, на гілку скік. Ви впізнали друзі …   (білка)

Я скажу про нього так: хоч дорослий, та дивак.

Взимку їсти не шукає, бо смачнющу соску має.        (Ведмідь)

Я труд поважаю: все літо літаю у поле, до гаю,

Збираю медок із різних квіток.

Кого не люблю, то жалом колю.                                    (Бджола)

Летить – дзижчить, впаде – повзе і землю гризе.     (Жук)

Маленький, сіренький на соняшник сів,

Надзьобався добре й далі полетів.                               (Горобець)

Дивний ключ у небі лине. Не залізний, а пташиний.

Цим ключем в осінній млі відлітають …                        (журавлі)

Крила є, а не літає. Ніг не має, а не доженеш.            (Риба)

Не дрімають карасі, знають добре геть усі:

Стерегтись потрібно злюки, хижої, страшної …          (щуки)

У воді сидить охоче, та не риба і не рак,

Узимку в білому, як сніг, а влітку в сірому гуляє.

Зловить його ніхто не міг, тому, що довгі ноги має.

Великі вуха, косий зір. Як називається цей звір.                    (Заєць)

Хочеш рибку цю спіймати – треба черв’ячка їй дати.

Хоч і хижий, та не щука, і на  вигляд геть не злюка.             (Окунь)

Бігав, бігав заєць в лісі, зупинивсь намить:

Легко лапою торкакє, пробує котить.

Але м’ячик не тікає, котиться й шипить.                                   (Їжак)

Летить – пищить, сяде – мовчить.

Хто його вб’є – свою кров проллє.                                             (Комар)

Тисяча тисяч бондарів роблять хати без дворів.                   (Мурахи)

 

7. Руханка «Риба, птах, комаха».

 Запропонуйте дитині виконати відповідні рухи, коли ви називаєте тварин, які належать до цієї групи:

• риба — скласти долоньку до долоньки, показати, як плаває риба;

• птах — розмахувати руками, наче птах крилами; • комаха — присісти.

 Орієнтовний перелік тварин: лебідь,  щука, зозуля, жайворонок, мураха, карась, сом, метелик, окунь, соловей

8. Робота в групах Риби птахи та звірі , викласти будова тварини та ознаки.C:\Users\Admin\Desktop\144959572_269446747868262_7464891206741283584_n.jpgC:\Users\Admin\Desktop\145180085_269446821201588_6497068036913779454_n.jpgC:\Users\Admin\Desktop\145147782_269446851201585_938523548384423045_n.jpgC:\Users\Admin\Desktop\144316443_269446787868258_7696539254792419166_n.jpg

 

 

Пернатий світ. Ті, без кого важко уявити сучасне місто :: Пернаті друзі,  птахи України, орнітологія ::ᐈ Перо птицы рисунки, фото перо птицы рисунок | скачать на Depositphotos®

 

Молоко: Молоко "Простоквашино" 2,5% 900гЯ досліджую світ, 2 клас. Дидактичні матеріали за темою "Звірі взимку"

 

Молодці, а яка характерна особливість комах? ( шість кінцівок)

 

 

 

9. А як ви гадаєте, про що ми сьогодні з вами будемо говорити? (Про охорону природи.)

1–й еколог: «Берегти природу – значить берегти життя», - у цих словах закладено глибокий зміст, адже кожен з нас – це часточка всього живого на землі, і вона – наш спільний дім.

2-й еколог: Природа, як поранений птах, кричить, благає нас про допомогу. Ми повинні знати, як можна зберегти природні багатства для тих, хто живе й житиме на Землі.

3-й еколог: Дехто вважає: «Нічого не станеться, якщо я зламаю гілочку, зірву квітку, знищу метелика, нап’юся березового соку».

   Але природі буде гірше! Бо кожна зламана гілка, кожна зірвана квітка, кожен знищений метелик – це маленька трагедія, рана, яку ви завдали природі.

4-й еколог: Запам’ятайте, якщо ви щось узяли від землі, то маєте віддати їй. Посадіть дерево, вичистіть джерельце, підгодуйте птахів. Тільки тоді збережеться неповторна краса природи.

10. Гра «Друг та недруг Землі»

Вчитель називає дії людини по відношенню до Землі. Якщо дія корисна, діти піднімають жовту цеглинку, шкідлива-червону.

- Посадка дерев.

-Вирубка лісів.

-Будівництво очисних споруд на заводах.

-Розведення кострів у лісі.

-Викиди диму заводами.

-Створення заповідників.

-Використання сонячної енергії.

- Прибирання  сміття.

- Викиди газів автомобілями.

- Збір макулатури.

- Молодці, діти, ви добре знаєте, як правильно поступати, щоб не нашкодити нашій планеті.

Гра «Цікавий клубочок» ( якщо буде час)

Першим починає вчитель. Бере клубок ниток і, залишивши кінець нитки у себе, кидає клубок іншому гравцеві зі словами:

— Я — зайчик. Мені потрібен кущ, щоб сховатися...

Наступний гравець, залишивши нитку в руці, кидає клубок іншому зі словами:

— Я — кущ. Мені необхідна земля, щоб рости...

· Слухання вірша Н. Красоткіної «Учись любити»

Учись любити все навколо себе:

Траву і квіти, кущик, деревце,

Жучка і пташку, і блакитне небо,

І синьооке чисте джерельце.

Усе прийшло на білий світ, щоб жити,

Щоб дарувати радість і красу.

Учися дивуватись і любити

Чистеньку, мов перлиночка, росу.

Поглянь на світ — це дивовижна казка!

А квіти — це, мабуть, душа землі.

У кожній з них струмить любов і ласка,

Вони, неначе діточки малі.

Яка земля! Чарівна, пречудова!

Вона нам мати! Ми — її дитя.

Летить на землю весняна обнова,

Бурлить, вирує на землі життя!

Творча робота ГОДІВНИЦЯ

VІ. ПІДСУМОК УРОКУ.

Стадія системної рефлексії. Вправа «Мікрофон»

 То від кого залежить краса природи?

 Не хочу хвалитися, але я…

 Після цього уроку я знаю, що…

 Закінчіть речення: «Найцікавішим було для мене те...»

Отож, давайте жити так, щоб наша Земля була щедрою і прекрасною, щоб на ній дзвінко дзюрчали чисті струмки, дзвеніли голоси птахів, цвіли дивовижні квіти.

 

Завантаження...
docx
Додано
11 лютого 2021
Переглядів
1585
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку