Таблиця ділення на 6 і 7. Взаємозв'язок між діями множення і ділення.

Про матеріал
Мета:  ознайомити учнів з таблицею ділення на 6 і 7, а також із зв’язком між діями ділення та множення, вчити застосовувати набуті знання, удосконалювати вміння розв’язувати задачі;  розвивати обчислювальні навички, математичне мовлення, формувати навички самоконтролю;  виховувати старанність, пізнавальну зацікавленість, вміння співпрацювати з однокласниками.
Перегляд файлу

 

Тема: Таблиця ділення на 6 і 7. Взаємозв'язок між діями множення і ділення.

Мета: 

  • ознайомити учнів з таблицею ділення на 6 і 7, а також із зв’язком між діями ділення та множення, вчити застосовувати набуті знання, удосконалювати вміння розв’язувати задачі;
  • розвивати обчислювальні навички, математичне мовлення, формувати навички самоконтролю;
  • виховувати старанність, пізнавальну зацікавленість, вміння співпрацювати з однокласниками.

Обладнання: план-конспект, презентація.

Використані джерела:

1. Математика: підручник для 3 класу загальноосвітніх навчальних закладів / Гісь О.М., Філяк І.В. — Харків: Вид-во «Ранок», 2020. – 49-52 с.

  1. https://www.youtube.com/watch?v=nWK56OV5CBQ&ab_channel=CreativeTeacher.

3.     https://naurok.com.ua/prezentaciya-na-temu-zv-yazok-di-mnozhennya-z-dilennyam-157010.html.

 

Хід уроку:

І. Організація навчальної діяльності

II. Актуалізація опорних знань

- А зараз ми трішки дещо пригадаємо.

  1. Назвіть компоненти додавання (перший доданок + другий доданок = сума)
  2. Назвіть компоненти віднімання (зменшуване – від’ємник = різниця)
  3. Якою дією можна замінити суму однакових доданків? (Дією множення)
  4. Назвіть компоненти множення (множник ∙ множник = добуток)
  5. Якою дією можна замінити віднімання однакових чисел? (Дією ділення)  
  6. Назвіть компоненти ділення (ділене : дільник = частка)

 

ІІІ. Каліграфічна хвилинка

- Діти, розгорніть свої зошити та запишіть сьогоднішнє число і класна робота (за зразком)

1. Їжаки, коли сплять у холодну частину року, можуть не їсти 236 діб.

2. Запишіть каліграфічно число, що вказує на кількість днів, протягом яких їжак може не їсти, коли спить.

                   236

3. Запишіть наступне і попереднє число до цього числа.

                235   237

4. Збільшити кожне число на 200.

          436                 435             437

 

ІV. Усні обчислення

Відповіді:


  1.               45;
  2.               8;
  3.               28; 7;
  4.               27;
  5. 5
  6. 5 · 6 < 35 на 5
  7. 54 < 8 · 8 на 10

 

V. Оголошення завдань уроку

- Сьогодні на уроці ви ознайомитесь з таблицею ділення на 6 і 7, а також навчитеся встановлювати взаємозв’язок між дією ділення та дією множення. Вам доведеться розв'язати багато цікавих завдань.

VІ. Вивчення нового матеріалу.

  1.                   Робота з підручником

Вправа 2, с. 50(Слайд 2)

- Увага на екран, що ви там бачите ?

- Хто бажає прочитати завдання ?

- Що нам потрібно зробити ? (Обчислити добутки і знайти місце кожного тістечка в коробці)

Відповідь:

8 · 2 = 4 · 4(16)

6 · 3 = 2 · 9(18)

8 · 5 = 4 · 10(40)

4 · 6 = 8 · 3(24)

 

Вправа 3, с. 50

-  Розгорніть підручник та знайдіть задання 3, прочитайте його.

- Що нам потрібно зробити в цьому завданні ?

Відповідь:
1) 6; 12; 18; 24; 30; 36; 42; 48; 54.
2) 36 : 6 = 6
    12 : 6 = 2

54 : 6 = 9

42 : 6 = 7
     24 : 6 = 4
     48 : 6 = 8

Вправа 4, с. 50

- Знайдіть задання 4, прочитайте його. (метод естафети діти передають чергу) 

Відповідь:


18 — це добуток чисел 3 і 6(9 і 2)

42 — це добуток чисел 6 і 7

54 — це добуток чисел 6 і 9

30 — це добуток чисел 6 і 5

24 — це добуток чисел 3 і 8(6 і 4)

36 — це добуток чисел 4 і 9 (6 і 6)

48 — це добуток чисел 6 і 8


Вправа 5, с. 51

- Знайдіть задання 5, прочитайте його.


Відповідь:

35 : 7 = 5
7 : 7 = 1
63 : 7 = 9
42 : 7 = 6
28 : 7 = 4
49 : 7 = 7


 

2. Фізкультхвилинка

-А зараз ми трішки відпочинемо.

3. Знайди для кожної деталі пару (Слайд 3)

- Отже ваше завдання знайти для кожної деталі її пару, якщо частки на деталях однакові.

- Хто бажає вийти до дошки і знайти пару ?

Відповідь:

14 : 7 = 18 : 9(2)

54 : 6 = 36 : 4(9)

36 : 6= 24 : 4 (6)

56 : 7 = 40 : 5(8)

 

Вправа 6, с. 52

- Повертаємося до підручника, знайдіть завдання 6 на с.52

- Перш ніж виконувати це завдання, пригадайте!( Якщо добуток двох чисел поділити на одне із множників, то лишиться інший множник).

- Прочитайте завдання

Відповідь:


7 · 4 = 28

28 : 7 = 4

 28 : 4 = 7

8 · 3 = 24

 24 : 8 = 3

 24 : 3 = 8

6 · 8 = 48

48 : 6 = 8

 48 : 8 = 6

5 · 7 = 35

 35 : 5 = 7

35 : 7 = 5


 

VІІІ. Закріплення знань учнів

1 .Робота над задачею вправа 9, с. 52

-  знайдіть завдання 9(Умову задачі читає ВЧ або УЧ)

- Що нам для початку потрібно дізнатися ? (Скільки тижнів висиджує кожен із цих птахів)

- Скільки днів висиджує яйця  курка (індичка, дика качка, страус)? (21, 28, 35, 42)

- Скільки днів в 1 тижні? (7 днів)

- Яку дію нам потрібно виконати, щоб дізнатися скільки тижнів висиджує курка (індичка, дика качка, страус) яйця? (Дією ділення)

- А що на що ми ділимо? (Кількість днів, які курка висиджувала яйця, на кількість днів у тижні)  

- Про що ще потрібно дізнатися в задачі? (Які з птахів висиджують яйця довше ніж місяць)

- Скільки днів в 1 місяці  ? (31 в середньому)

- Ми можемо порівняти ?

Розв’язання:

1) Скільки тижнів висиджує яйце кожен птах?

-Курка-

 21 : 7 = 3 (т.) – тижнів висиджує яйце курка

-Індичка-

28 днів — це ? тижнів по 7 днів

28 : 7 = 4 (т.) – тижнів висиджує яйце індичка

-Дика качка-

35 днів — це ? тижнів по 7 днів

35 : 7 = 5 (т.) – тижнів висиджує яйце дика качка

-Страус-

42 дні — це ? тижнів по 7 днів

42 : 7 = 6 (т.) – тижнів висиджує яйце страус

2) Які з птахів висиджують яйце довше, ніж місяць?

35 днів > 31 день

42 дні > 31 день

Відповідь: Курка висиджує яйця 3 тижні, індичка – 4 тижні, дика качка – 5 тижнів, страус – 7 тижнів. Дика качка і страус висиджують яйце довше, ніж місяць

2. Рефлексія

- Що нового дізналися на уроці?

-  Як пов’язані дії множення і ділення?

- Дякую за співпрацю, ви молодці!

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Задорожня Лілія Яківна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
29 вересня 2021
Переглядів
1136
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку