«Так багато книжок!» За Жілем Тібо

Про матеріал
Інноваційні практики для впровадження компетентнісного підходу в освітньому процесі під час уроків української мови
Перегляд файлу

«Інноваційні практики для впровадження компетентнісного підходу в

                                   освітньому процесі»

 

                                                                           Мицик Ірина Василівна

                                                                                  вчитель початкових класів

                                                                       Климівської гімназії

                                                                                 Ланнівської сільської ради

 

 

 

 

Тема. «Так багато книжок!» За Жілем Тібо

Мета: формувати компетентності:

Ключові: вміння вчитися – прагнення здобувати нові знання, працювати в групі та самостійно; загальнокультурної – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися   в контексті змісту; соціальної – проєктувати стратегії своєї поведінки з урахуванням позитивних якостей героїв; громадської – визначати своє ставлення до прочитаного, відстоювати свою думку та позицію відповідно до змісту тексту.

Предметних:

-         узагальнити та систематизувати знання учнів про книгу як джерело знань;

-         закріплювати вміння розпізнавати жанр літературного твору;

-         вдосконалювати  навички свідомого читання;

-         удосконалювати вміння працювати з текстом, визначати тему та головну думку тексту, простежувати розгортання подій, давати характеристики дійових осіб;

-         прищеплювати любов до читання;

-         виховувати шанобливе ставлення до книги.

 

Обладнання: презентація, пазли з прислів’ями, картки зі словами, капелюхи.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент (Слайд 2)

    Продзвенів уже дзвінок,

    Починається урок.

    Будем добре працювати.

    Хороші результати мати.

    Не просто слухати, а чути.

    Не просто дивитися, а бачити.

    Не просто відповідати, а міркувати,

    Дружно і плідно працювати.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

  1.  Робота над чистомовкою (Слайд 3)

      Ли – ли – ли – урок почали.

      Ри – ри – ри – чітко говори.

      Ви – ви – ви – слова назви.

      Жи – жи – жи – свою думку скажи.

   2. Робота над загадкою (Слайд 4)

     Дуже я потрібна всім –

     І дорослим, і малим.

     Всіх я розуму учу,

    А сама завжди мовчу. (Книга)

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

  1.  Вправа «Асоціативний кущ» (Слайд 5)

 

Книга

 

 

    (Читати, вчитися, дізнаватися, дитяча, енциклопедія, словник)

Дискусія:  Для чого людині потрібні книги?

ІV. Вивчення нового матеріалу

  1. Словникова робота (Слайд 6)

Похапцем, під пахвою, віддячити, стос книжок, бібліотека.

  1. Робота над оповіданням «Так багато книжок» За Жілем Тібо.

Читання з передбаченням. (Слайд 7)

а) Прочитати заголовок тексу.

- Про що буде розповідатися в тексті?

- Чому ви так думаєте?

б) Читання 1-ої частини. Обговорення.

- Як звали хлопчика про якого розповідається в тексті?

- Хто першим подарував Ніколасу книжку?

- Про що в ній розповідалося?

- Чому тато вирішив подарувати синові книгу «Як правильно чистити зуби?» Знайти і прочитати, що побачив тато у ванній кімнаті.

- Які ще книжки отримав хлопчик?

- Як ви думаєте, що буде далі?

в) Читання 2-ої частини. Обговорення.

- Що зробив Ніколас, щоб віддячити Вероніці? Знайти, зачитати.

- Чи вибрав Ніколас для себе книжку?

- Чому хлопчик відмовився?

- На вашу думку, що буде далі?

г) Самостійне читання 3-ої частини оповідання.

- Чи здійснилися ваші припущення, як розвиватимуться події в тексті?

- Які книжки взяв собі Ніколас? Знайти в тексті підтвердження своїх слів.

- Чи сподобалося хлопчику читати?

- Яким він став? Прочитати речення з тексту.

    3. Фізкультхвилинка (Слайд 8)

    V. Робота над змістом оповідання

         Використанням методики «Шість капелюх мислення» (Робота в парах)

         Білі капелюшки.

-         Як звали дійових осіб в оповіданні?

-         Хто головний герой цього оповідання?

Чорні капелюшки.

Робота з прислів’ями – пазлами

-         Скласти прислів’я із пазлів, пояснити їх.

Золото добувають із землі,               а знання – з книги.

У книжці шукай не букви,                а думки.

 

 

Жовті капелюшки.

-         За що  ви б хотіли похвалити Ніколаса?

-         Складіть за абеткою список книжок, які читав хлопчик.

(«Як зав’язувати шнурівки», «Як правильно чистити зуби», «Як купати котів», «Як кататися на велосипеді», «Про пригоди пірата», «Про лицарів», «Гумористична»)

Червоні капелюхи

-         Прочитайте слово, про кого можна так сказати? Доведіть свою думку.

-         Уважна, неук, наполеглива, найщасливіший.

Зелені капелюхи.

-         Яка головна думка тексту?

-         Чого вчить нас це оповідання?

VІ. Підсумок уроку

Вправа «Мікрофон»

-         Чому всі пропонували Ніколасу книжки?

-         Чому він почав відмовлятися читати?

-         Від якої книжки хлопчик не міг відірватися?

-         Які книжки ви б хотіли прочитати? Чому?

VІІ. Рефлексія Сині капелюшки

Закінчити речення.

-         Сьогодні я познайомився із оповіданням … .

-         Я зрозумів, що … .

-         Книга – це … .

Висновок: Щоб більше знати, потрібно більше читати.

 

 

 

 

 

 

 

 

       

docx
Додано
13 листопада 2023
Переглядів
558
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку