Інтегрований урок з Мистецтва у 1 класі на тему
«Танок осінніх листочків»
Мета. Навчальна: учити розпізнавати життєвий зміст музики та вміти на елементарному рівні висловлювати враження від музичних творів; формувати навички естетичного сприймання, уявлення про танець як вид мистецтва; вчити слухати та розуміти музику, бачити і відтворювати прекрасне; спонукати до творчості;
розвивальна: розвивати образне мислення, творчі здібності, фантазію, уяву, асоціативну пам’ять і увагу, вокально-хорові навички, ритмічність;
виховна: виховувати любов до природи, інтерес до танців, почуття патріотизму.
Тип уроку: комбінований.
Оснащення уроку: картини осінньої природи, аркуші для малювання, фарби, пензлик, баночка, пісня Н. Май «Кап-кап-кап», уривок вальсу П. Чайковського із балету «Спляча красуня», уривок українського народного танцю «Козачок», музика Філіпенка «Танок осіннього листя», Ф. Шопена «Осінній вальс», ребуси.
Хід уроку
(Учитель, танцюючи, заходить до класу під музику Філіпенка. У руці кошик із листочками. Осінні листочки дарує дітям.)
- Як називають музику під яку співають?
- Які пісні ви знаєте?
Сьогодні урок незвичайний у нас,
Бо осінь до нас завітала у клас.
У танці листочки свої залишила,
До нової теми віконце відкрила.
Тема нашого уроку «Танець осінніх листочків».
- Як ви гадаєте, чому саме таку тему нам запропонувала осінь?
- На уроці ми навчимося дотримуватися ритму і мелодії під час співу пісні, слухати і розуміти музику, передавати відтінки осені під час малювання осіннього листя, познайомимось із новим видом мистецтва – танком.
Пригадаємо правила співу.
Щоби правильно співати,
Треба сісти або стати.
Спинку рівно, як тростинка,
Руки вниз, чи на коліна.
(Діти перший раз співають стоячи.)
Під час співу вдруге, будемо «допомагати» дощику різними звуками: оплесками, клацаннями пальців, стуканнями олівців, грою на ксилофоні. Перший куплет співають хлопчики, приспів – разом, другий куплет – дівчатка.
5. Робота над новим матеріалом.
Будемо слухати два фрагменти танців. Які б рухи ви виконували?
Після прослуховування, на дошці прикріплені два ребуси, де зашифровані назви танців. Розгадують учні, що - це звучали вальс та козачок.
Робота з наочністю.
(слайд картинок про осінь)
Зустріч із мультимедійними героями паном Олівцем та пані Фарбою.
Послідовність виконання композиції.
Нам знадобляться такі інструменти:
Покрокова інструкція виконання:
Крок 1. Осінь вам принесла красиві різні за формою листочки.
Крок 2. Розфарбуйте одну сторону листочка.
Крок 3. Акуратно прикладіть його пофарбованою стороною до аркуша, злегка притискаючи його до паперу серветкою, розгладьте рукою.
Крок 4. Приберіть листочок і розгляньте відбиток.
Крок 5. Домалюйте їх так, як підказує вам уява.
6. Практична діяльність учнів під музику Шопена «Осінній вальс».
Закружляємо у танці барв та кольорів.
У кольорів своя музика, свій танець. Ми прослідкуємо за танцем теплих кольорів. І спробуємо створити свою теплу осінню композицію.
7. Підсумок уроку.
Виставка робіт.
Вправа «Закінчи речення».
Сьогодні на уроці я навчився…
Мені сподобалося…
Спокійно
Плавно
Мелодійно
Швидко
Енергійно
Весело
Жваво
Стрімко
Хутко
Швидконого
Бадьоро
М’яко
Стримано
Неспішно