План- конспект уроку з фізичної культури у 6 класі
Модуль: баскетбол
Тема уроку Техніка передачі та ведення м’яча
Мета: формування навичок гри в баскетбол, підвищення функціональних можливостей учнів, виховання в учнів правильного ставлення до власного здоров’я, акитивізація пізнавального інтересу до уроків фізичної культури та спорту.
ЗАВДАННЯ УРОКУ:
Тип уроку повторення та закріплення навчального матеріалу.
Методи та форми робіт: фронтальний, потоковий, груповий, ігровий.
Інвентар: м’ячі баскетбольні, секундомер, свисток, фішки.
Місце проведення: спортивна зала №2 Северодрнецького НВК «Спеціалізована школа-колегіум На УКМА»
Час проведення: 10:00 – 10:45
ХІД УРОКУ
І. Ввідно-підготовча частина (12 – 15 хв)
1.
Частина уроку |
Зміст |
Час на виконання |
Організаційно-методичні вказівки |
І Вводно-підготовча частина (12–15 хв) |
|||
1 |
Організований перехід до місця занять. Рапорт. |
1 хв. |
Фронтальний метод. Звернути увагу на форму, взуття. Перевірити готовність учнів до уроку. |
Привітання. Оголошення задач уроку. |
1 – 2 хв. |
||
Вимірювання ЧСС за 10 сек. |
30 сек. |
||
2 |
Інструктаж з техніки безпеки під час занять баскетболом та роботи з баскетбольними м’ячами |
1 – 2 хв |
Нагадування для учнів:
|
3. |
Виконання організаційних вправ: поворти на місці. |
30 сек. |
Слідкувати за правильними виконанням вправ за командою. |
4 |
Різновиди ходьби:
|
1 –2 хв |
Слідкувати за дотриманням дистанції. Положення рук – вгору, спина рівна. |
5. |
Різновиди бігу:
|
2 – 3 хв |
Слідкувати за дотриманням дистанції. Амплітуда руху максимальна |
6. |
Ходьба по колу, вправи на відновленя дихання:
|
1 – 2 хв. |
Виконання в середньому темпі. Вдих через ніс, видих через рот. |
7. |
Стрибкові вправи (лицьова лінія волейбольного майданчика )
|
|
Слідкувати за технікою виконання вправ |
8. |
Комплекс ЗРВ на місці:
|
5 – 7 хв. 6 – 10 разів
6 – 10 разів
6 – 10 разів
6 – 10 разів
6 – 10 разів
6 – 10 разів
4 – 6 разів
6 разів
10 разів
10 разів |
Спина рівна
Незаплющивати очі
Руки паралельно пілоги, лікті не опускати
Максимальна амплітуда рухів
Коліна та спина рівні
Спина рівна, дихання рівне
Тримати рівновагу
Максимальна амплітуда рухів.
Спина рівна, слухати рахунок Тулуб тримати рівно |
ІІ Основна частина уроку (28 – 30 хв) |
|||
1 Комплекс спеціальних вправ баскетболіста з м’ячем (4 – 6 хв) |
|||
1.1 |
В. п. – о. с. колові оберти м’ячанавколо тулуба праворуч. |
15 разів |
Перекладання м’яча з однієї руки в іншу. |
1.2
1.3
1.4
1.5
1.6 |
В. п. – о. с. колові оберти м’яча навколо тулуба ліворуч
В. п. – о. с. м’яч підкинути над головою. Зробити хлопок у долоні попереду себе і позаду, спіймати м’яча. В. П. – випад правою ногою у перед, оберти м’яча навколо голені В. п. – випад лівою ногою у перед, оберти м’яча навколо голені В. п. – напівприсяд ноги нарізно, оберти м’яча навколо нік «вісімкою» |
10 разів
10 разів
10 разів
10 разів
10 разів |
Спина рівна. Перекладання м’яча з однієї руки в іншу
Спина рівна М’яч підкидається на 2-3 м Не нахилятися вперед, спину тримати рівно
Спину тримати рівно
Дотримуватися стійки баскетболіста, дивитися перед собою |
2. Передача м’яча |
|||
2.1
2.2
2.3 |
Передача м’яча двома руками від грудей з місця
Передача м’яча двома руками від грудей з кроком вперед
Передача м’яча двома руками від грудей з двома кроками вперед |
2 – 3 хв
2 – 3 хв
2 – 3 хв |
Ліва нога попереду. Крок робити правою ногою. Розвивати уважність Робити два кроки. Слідкувати за чіткістю виконання. |
3. Ведення м’яча |
|||
3.1
3.2
3.3 |
Ведення м’яча від однієї колони до іншої
Ведення від однієї колони до іншої з передачею м’яча після двох кроків Вимірювання ЧСС за 10 сек |
2 – 3 хв
2 – 3 хв
30 сек |
Чіткість виконання двох кроків
Звернути увагу на учнів з пфідвищеним ЧСС |
4. Спортивні естафети з елементами баскетболу |
|||
4.1
4.2
4.3
|
Ведення баскетбольного м’яча зручною рукою до фішки і назад Ведення баскетбольного м’яча до фішки і назад Ведення баскетбольного м’яча зручною рукою до фішки, іншою рукою взяти фішку і принести на лінію. Наступний учасник відносить фішку на місце і т.д. |
1 – 2 хв
1 – 2 хв
1 – 2 хв |
Вести м’яч сбоку та попереду себе
Слідкувати за чіткістю виконання завдання
Контролювати м’яч, чітко ставити фішку |
ІІІ Заключна частина (3 – 5 хв) |
|||
1 |
Ходьба по колу, вправи на відновлення дихання:
|
1 – 2 хв |
Слідкувати за виконанням дихальних вправ та дотриманням інтервалу |
2. |
Гра «Заборонені рухи» |
2 – 3 хв |
Хто виконав заборонений рух, робит крок уперед. |
3. |
Підведення підсумків уроку, вставлення оцінок |
30 сек |
|
4. |
Вимірювання ЧСС за 10 сек |
30 сек |
Перевірити стан учнів |
5. |
Домашнє завдання: Підготувати по одній вправі для розминки на місці та повторити основні правила баскетболу |
30 сек |
|
6. |
Організований вихід із спортивної зали |
30 сек. |
|