«ТЕХНОЛОГІЇ РОЗВИТКУ КРИТИЧНОГО МИСЛЕННЯ»

Про матеріал
Формувати навички критичного мислення; виробляти навички читання і декламування віршованих творів; збагачувати словниковий запас; розвивати почуття любові до природи і розуміння прекрасного; викликати інтерес до читання
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Практична робота

 

«ТЕХНОЛОГІЇ РОЗВИТКУ КРИТИЧНОГО МИСЛЕННЯ»

 

ЧОРНА АЛЛА СЕМЕНІВНА

 

 

 

 

 

2024 РІК

 

 

 

ТЕМА. Вірші Наталі Забіли для дітей.

МЕТА. Формувати навички критичного мислення; виробляти навички читання і декламування  віршованих творів; збагачувати словниковий запас; розвивати почуття любові до природи і розуміння  прекрасного; викликати  інтерес до читання

ПРЕДМЕТ. Навчання грамоти в 1 класі з елементами критичного мислення.

ОБЛАДНАННЯ. Картки зі словами, таблиця складів, індивідуальні таблиці для розчитування, набір казкових елементів: птахи, звірята, комахи, будиночки зі звуковими моделями, збірка поезії Н.Забіли  «Олівець-малювець»(Золота колекція), маски героїв до казки «Рукавичка», картина лісової галявини , в центрі якої дерево (виконана гуашшю на дошці).

фрагмент уроку. Розминка

І.ЕТАП ОРІЄНТАЦІЇ.

1) Організаційний момент;

Учитель.

Доброго ранку! Мовлю за звичаєм.

Доброго ранку!  Кожному зичу я.

Тож усміхніться у відповідь, діти.

Я вашим успіхам буду радіти.

 Діти. 

Добрий день! -  ми Вам сказали.

Добрий день! – сказали Ви.

І від цього засіяло

Сонця щастя й доброти.

2) позитивна настанова до роботи;

Учитель.

Подивіться мені в очі. Посміхніться. Я хочу побачити вашу усмішку.

Дозвольте мені на хвилинку стати чарівницею. Юля гарно посміхається, візьмемо її посмішку і спробуйте піймати її настрій.(Беру посмішку в долоню і роздмухую всім дітям , а вони ловлять і одягають на своє обличчя).

З таким настроєм і будемо працювати.

Всі сідайте, діти, тихо

Домовляйтесь не шуміти,

Руку гарно піднімати,

На уроці не дрімати,

А знання мерщій хапати,-

Всі готові до уроку?

Тож гаразд часу не гаєм

І урок вже починаєм.

 

 - Діти, яким би ви хотіли бачити сьогоднішній урок? (Відповіді дітей)

Уроки бувають різні: довгі і короткі, цікаві і не дуже, сумні і веселі. Хочу подарувати вам добрий урок. Пропоную гратись, міркувати, розмовляти, читати. А Сонячний промінчик  нагадає вам про девіз уроку (хором):

Говорити – охоче,

Запитувати – точно,

Відповідати – правильно,

Дивитись – в очі.

 

Тема уроку інформатики:  Створення колажу із зображень.

Тема уроку основ здоров’я:  Вплив реклами на свідомість та вчинки людей.

Мета уроку інформатики: навчити створювати фотоколажі;
розвивати пам’ять і логічне мислення; виховувати інтерес до предмета шляхом практичної спрямованості матеріалу, що вивчається.

Мета уроку основ здоров’я:  Ознайомити із рекламою та її видами; вчити розпізнавати вплив реклами на рішення і поведінку людей; розвивати критичне мислення і адекватне ставлення до рекламної продукції; виховувати інтерес до предмета шляхом практичної спрямованості матеріалу, що вивчається.

Обладнання: колаж, комп’ютери, підручники для 4 кл., презентація.

Тип уроку: Інтегрований.

Фрагмент уроку: «Усвідомлення змісту»

1) Розповідь вчителя з елементами бесіди.

Щодня ми бачимо рекламу по телевізору, одержуємо рекламні листівки у поштових скриньках, на вулиці.

– Чи слід вірити всьому, що говорять і пишуть у рекламі? Чому? Рекламодавці використовують образ старшої дитини як ідеал, до якого повинні прагнути молодші. Так, наприклад, у рекламі для дітей вашого віку беруть участь діти 11 або 12 років. Американські психологи з’ясували, що більшість дітей не можуть критично ставитися до побаченого у рекламному ролику, таким чином повністю довіряють їй.

Часто діти не розуміють, для чого їм та чи інша розрекламована річ, а коли вони її все ж отримують – цінують себе набагато більше. Тобто новинка із реклами підвищує самооцінку.

Реклама – ненадійний порадник. Вона заохочує купувати речі, які вам не потрібні, або продукти, шкідливі для здоров’я. Тому ви повинні розібратися і зрозуміти, що добре, а що – погано. І після...

цього самостійно прийняти правильне рішення.

– На рекламу яких речей, предметів ви звертаєте увагу найчастіше?

Чому?

2) Робота у підручнику.

– Розгляньте фото реклами на с. 79-81.

– Визначте, яка реклама корисна, а яка шкідлива. Чому?

Учні складають пам’ятку про шкоду реклами.

3) Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації:

Колаж із зображень - це довільне з'єднання, іноді навіть не взаємопов'язаних між собою, кількох стилів зображень в одній картинці або фотографії.

Ефект колажу досягається за допомогою накладення одного зображення на інше, поєднання декількох зображень в одному, іноді навіть з елементами графіки (мозаїка) або використання хаотичного набору різноманітних зображень (пазл).

В ході розвитку фотографії з'явилася можливість використання різних прийомів і методів створення колажів із застосуванням спеціальних ефектів.

Слід зауважити, що даний напрямок мистецтва стає більш доступним все більшому колу людей, які не володіють професійними навичками фотографії або комп'ютерної обробки фотознімків (наприклад, за допомогою Photoshop).

Дуже багато насамперед залежить від фантазії самого автора і його бажання зробити щось незвичайне. Колаж можливий в декількох жанрах, таких як:

  •          сатиричне,
  •          філософське,
  •          політичне,
  •          метаморфічне
  •          пропагандистське та інше зображення

Колаж із зображень можна створити в знайомому вам графічному редакторі Paint.

Для вставлення зображень необхідно виконати команду Вставити Вставити з

Один з найпопулярніших онлайн сервісів для створення колажу із зображень

fotor.com/ru/collage

Одним із потужних графічних редакторів є безкоштовна програма GIMP. Створена студентами в 1995 році, вона й зараз удосконалюється. Талісманом цієї програми є вовчик Вільбер.

 

Тема.  Одиниці вимірювання маси. Перетворення одиниць вимірювання маси. Задачі, що розв’язуються

за допомогою відношення

 

Мета: Розвивати логічне мислення та уміння мислити критично. Створити умови для формування  позитивних мотивів навчання учнів. Засвоєння певного  соціального досвіду. Виховувати комунікативні якості учнів.

Тип уроку: комбінований (засвоєння навичок і вмінь; узагальнення та систематизація знань)  з  елементами  розвитку  критичного  мислення.

Методично-дидактичне  забезпечення: таблиці  «Одиниці  вимірювання  маси», «Дерево  вирішень», таблиця  «Морський  бій», , квітка  з відривними  пелюстками   для  гри, предметні  малюнки

Фрагменти уроку математики   з  елементами  розвитку  критичного  мислення  4  клас

Повідомлення  теми, мети  і  завдань  уроку

  1. Вправа  «Очікування»
  •                      Ось у нас є «Дерево рішень». Запишіть  на  квіточках  конкретні очікувані результати від  сьогоднішнього уроку. Тобто продовжте мою думку  «Сьогоднішній урок навчить мене…», «Я очікую від у року…», «Я  сподіваюсь…» 

(У кожного з учнів  на парті квіточка, на  якій записують очікувані  результати)

  •                      Усі квіточки  прикріпіть на «Дереві рішень», а в кінці уроку ми побачимо, чи досягли  очікуваного результату.
  •                      Бачите, як рясно зацвіло наше дерево! Щоб воно цвіло і тішило нас очікуваними  результатами, почнемо  втілювати  в  життя  наші  сподівання.
  1. Повідомлення  мети  уроку
  •   Сьогодні на уроці ми систематизуємо знання про одиниці вимірювання маси, навчимося  перетворювати  одиниці вимірювання маси, будемо  розв’язувати  задачі.

 

Контроль, корекція  і  актуалізація  знань

  1.  Вправа  «Морський  бій»
  •                      Нам треба пригадати матеріал минулого уроку – одиниці вимірювання довжини. Для цього ми проведемо гру «Морський бій». Перед вами таблиця. Роздивляйтеся і давайте правильні відповіді.

 

 

А

В

     С

Д

1

100 см

2 дм 5 см

   20 см

50 мм

2

42 см

35090 см

  14005 см

250 см

3

56 м

63 дм

   40375 см

2 км

4

7 см5 мм

 1000 м

   70000 м

400 м

5

480 см

 900 м

   200дм

18 км

 

А1 – знайди  1/2

А1 – С4 – знайди суму

В1 – знайди 1/5

С3 – переведи  в дм і см

Д1 – переведи  в см, знайди 1/5

С5 – переведи  в м, см

Д3 – скільки тут м

 

  1.   Гра  «Упіймай  число»
  •          Пропоную вам ще одну гру « Упіймай число». Знайдіть співвідношення між числами, переводячи їх у інші величини.

20 діб

1

1 км 360 м

480

24 год

5090

5 м 09см

7

70000 дм

1360

 

  1. Приготуйте зошити, починаємо «Математичний диктант».
  • Знайди ¼ від 2 м,  1/100 від 1 км,  1/5 від 4 м.
  • Виконай дію, запиши відповідь:

7см + 3 см 4 мм

9км – 250 м

Виконуємо перевірку «Ланцюжком».  ( 50 СМ, 10 М, 80 СМ, 10 СМ 4 ММ, 8 КМ 750 М)

1

 

doc
Додано
15 лютого 2025
Переглядів
102
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку