Технологічна карта уроку української мови
ПІБ учителя: Другаль Сергій Володимирович
Клас: 10
Тема уроку: Складні випадки вживання апострофа.
Цілі уроку:
Навчальні – Поновити, узагальнити і систематизувати знання учнів про правила вживання апострофа; поновити знання з лексикології, стилістики, орфографії, пунктуації; пояснювати правопис слів за допомогою правил |
Розвивальні – удосконалити вміння правильно писати слова з орфограмою «Апостроф»; формувати орфографічну грамотність, розвивати зв’язне мовлення |
Виховні – виховувати любов до рідного слова. |
Обладнання уроку: підручник, таблиці, тлумачний і орфографічний словники, завдання на картках.
Тип уроку: удосконалення знань, вмінь і навичок.
Компетенції учнів на уроці:
спілкування державною мовою |
володіти всіма видами мовленнєвої діяльності; |
інформаційна |
аналізувати мовні явища, розвивати грамотність учнів; |
учитися впродовж життя |
здійснювати аналіз власної діяльності, рефлексію; |
соціальна і громадянська |
формувати навички роботи в групі, співпрацювати з іншими на результат; |
здоров’язбережувальна
|
дбати про здоров’я учнів |
Хід уроку
Етап уроку |
Час |
Завдання етапу |
Зміст |
Методи і прийоми |
ФОНД* |
Діяльність |
Діяльність |
Організація початку уроку, мотивація
|
1 хв |
Налаштувати учнів на урок |
Аутотренінг |
Робота з картками самооцінки |
Ф |
Вчитель спостерігає, дає рекомендації |
Виконують вправу |
Актуалізація опорних знань учнів
|
4 хв |
Повторити правила |
Бесіда |
«Мозковий штурм» |
Ф |
Запитує, доповнює, уточнює відповіді учнів |
Відповідає на питання, доповнює, запам’ятовує |
Етап цілепокладання |
3 хв |
Формування мети і цілей уроку; прогнозування змісту та результатів роботи |
Робота біля дошки |
Вправа «Лови помилку»
|
І Ф |
Спостереження, допомога |
Шукають помилки у наданому наборі слів; визначають тему та мету уроку |
Етап цілереалізації
|
30 хв |
Закріплення знань, умінь і навичок |
|
|
|
|
|
1.Опрацювання епіграфа |
|
Мотивація до навчання |
Читання епіграфа |
Бесіда |
Ф |
Опрацювати епіграф, пояснити його |
Читають епіграф, пояснюють його |
2.Презентація опорної схеми |
|
Удосконалення знань, умінь і навичок |
Презентація опорної схеми «Правила вживання апострофа» |
Розповідь вчителя |
Ф |
Розповідає |
Слухає |
3. Інтерактивна розминка |
|
Удосконалення знань, умінь і навичок |
Робота з картками |
Вправа «Карусель запитань і відповідей» |
Ф |
Вчитель спостерігає, дає рекомендації |
Виконують завдання |
4. Практична робота |
|
Удосконалення знань, умінь і навичок |
Робота з текстом |
Робота в групах |
Г |
Консультує, допомагає, перевіряє діяльність учнів |
Читають текст, визначають його стильову належність |
5. Орфографічний практикум |
|
Удосконалення знань, умінь і навичок |
Словникова робота |
Метод «Прес» |
Г |
Перевіряє, пояснює |
Пояснюють лексичне значення слів |
6. Гра «Вправа «Сорок слів»
|
|
Закріплення знань, умінь і навичок |
Розподільна робота |
Робота з картками |
І |
Консультує, допомагає, перевіряє діяльність учнів |
Записують слова у 2 колонки: з апострофом і без апострофа |
7. Робота з підручником |
|
Закріплення знань, умінь і навичок |
Робота біля дошки |
Виконання вправ біля дошки і в зошиті |
Ф І |
Перевіряє, допомагає, пояснює |
Виконують вправи з підручника |
Рефлексія |
5 хв |
Закріплення знань, умінь і навичок, підсумок роботи, аналіз очікувань |
Відповіді на питання
|
метод «Мікрофон» |
Ф |
Вчитель ставить питання |
Відповідають на питання, обговорюють, аналізують |
Оцінювання
|
2хв |
Оцінювання роботи учнів на уроці |
Оцінити роботу кожного учня |
Оцінювання за участь у кожному етапі уроку, самооцінювання |
Ф І |
Виставлення оцінок, аргументація, пояснення |
Слухають |
*ФОНД – форма організації навчальної діяльності (Ф - фронтальна, І - індивідуальна, П - парна, Г - групова).