Технологічна карта уроку з інформатики
Тема шкільного курсу: Програмне забезпечення та інформаційна безпека
ПІБ учителя: Ткаченко Юрій Віталійович
Клас: 9
Тема уроку: Шкідливе програмне забезпечення та боротьба з ним. Комп’ютерні віруси
Цілі уроку:
Навчальні – закріпити знання учнів про інформаційну безпеку, вивчити види шкідливих програм, поняття і ознак комп’ютерного вірусу та способи захисту від них; |
Розвивальні - розвивати навички самостійної роботи, уміння працювати з гаджетами безпечно уяву, творче та логічне мислення; |
Виховні – виховувати самостійність, наполегливість, бажання творчо працювати. |
Обладнання уроку та електронні освітні ресурси: ПК, проектор, смартфон, онлайн сервіси Google
Тип уроку: комбінований урок (використовується технологія «перевернутого класу»)
Компетенції учнів на уроці:
Основні поняття |
Основні знання |
Основні вміння |
Інформаційна безпека
Дії, які завдають шкоди інформаційній безпеці
Комп’ютерний вірус |
Конфіденційність, порушення цілісності, загроза відмови служб (доступність) Дії авторизованих користувачів, хакери, комп’ютерні віруси, спам, фішинг Поняття, властивості та види комп’ютерних вірусів |
Розуміти поняття конфіденційності, цілісності, доступності та загроз для них Розуміти загрози для інформаційної безпеки, уміти розрізнити ту чи іншу дію Вміти виявити загрозу зараження комп’ютерним вірусом, розуміти, розуміти, яку загрозу несуть різні види вірусів, знати ознаки зараження ПК вірусом |
Хід уроку |
Час |
Завдання етапу |
Зміст |
Методи і прийоми |
Діяльність |
Діяльність |
|
Організація початку уроку, вхідна рефлексія настрою
|
3 хв |
Налаштувати учнів на урок, перевірка присутності учнів на уроці, виявлення емоційного налаштування учнів |
Вступне слово, відмітка про відсутність |
Бесіда |
Ф |
Розповідає |
Беруть участь у бесіді |
Актуалізація опорних знань учнів |
5 хв |
Повторити основні поняття |
Відповісти на поставленні запитання |
Тестування за допомогою on-line сервісу «Quizizz» |
І |
Надає доступ до тесту |
Відповідають на запитання за допомогою гаджетів |
Етап цілепокладання |
5 хв |
Формування мети і цілей уроку; прогнозування змісту та результатів роботи |
Сформулювати тему, мету та ціль уроку, пов’язати їх |
Ментальна карта |
І |
Надає матеріал для створення ментальної карти |
По черзі заповнюють частини ментальної карти |
Етап цілереалізації |
25 хв |
Вивчення нового матеріалу, закріплення знань умінь і навичок, реалізація їх у життєвих ситуаціях |
|
|
|
|
|
1. Гра «Де логіка?» |
5 хв |
Закріплення знань, умінь і навичок |
Із двох понять (фактів) із різних областей виявити спільні риси |
Інтелектуальна гра |
І |
Надає для аналізу поняття (факти), заохочує учнів до обговорення теми |
Учні аналізують поняття (факти) та знаходять спільні риси |
2. Розв’язування життєвих завдань |
5 хв |
Закріплення знань, умінь і навичок, реалізація їх у життєвих ситуаціях |
Учням надається певна ситуація із реального життя, а вони аналізують її |
«Мозковий штурм» |
Г |
Надає для аналізу життєву ситуацію, залучає учнів до обговорення теми |
Учні аналізують життєву ситуацію, аргументують свій вибір її вирішення |
3.Фізкультхвилинка |
5 хв |
Зменшення фізичної втоми |
Виконання розвантажувальних вправ |
Робота за зразком |
І |
Запускає аудіо та відеоматеріал для виконання вправ, виконує вправи |
Виконання рухів за зразком |
Вправа «Впізнай вірус» |
10 хв |
Закріплення знань, умінь і навичок |
Отримати інформацію про властивості вірусів та встановити відповідність між вірусом та його шкодою |
Встановити відповідність у сервісі LearningApps |
І |
Надає матеріал для аналізу та встановлення відповідності |
Коротко описують види вірусів та їх властивості, переглядають запропонований матеріал, заповнюють відповіді, відповідають на запитання |
Рефлексія |
5 хв |
Закріплення знань, умінь і навичок, підсумок роботи, аналіз очікувань. |
Діти відповідають на запитання у бланку |
Письмове опитування |
Г |
Надає форму для заповнення, аналізує отримані відповіді |
Відповідають на питання, аналіз сподівання учнів |
Домашнє завдання |
1 хв |
Домашнє завдання для закріплення |
Записати домашнє завдання |
Завдання та вправи відповідно до рівня знань |
Ф |
Дати завдання, пояснити алгоритм виконання |
Записати в щоденник
|
Оцінювання |
1хв |
Оцінювання роботи учнів на уроці |
Оцінити роботу кожного учня |
самооцінювання |
Ф І |
Виставлення оцінок, пояснення. |
Отримання оцінок |
*ФОНД - форма організації навчальної діяльності (Ф - фронтальна, І - індивідуальна, П - парна, Г - групова).
Інформаційні джерела:
Для вчителя |
Для учнів |
ІНФОРМАТИКА 5–9 класи: програма для загальноосвітніх навчальних закладів |
Презентація “Комп’ютерні віруси” |
«Інформатика» підручник для 9 класу закладів загальної середньої освіти. Морзе Н. В., Барна О. В. |
«Інформатика» підручник для 9 класу закладів загальної середньої освіти. Морзе Н. В., Барна О. В. |
https://uk.wikipedia.org/ |
https://uk.wikipedia.org/ |
|
|