Технологічна карта уроку
Предмет: Математика
Клас: 5
Тема уроку: Дії з натуральними числами
П.І.Б учителя: Семеренко Наталя Василівна
Цілі уроку:
Навчальні – узагальнити та систематизувати знання учнів з теми «Натуральні числа» |
Розвивальні - розвивати обчислювальні навички; вдосконалювати вміння переносу знань та способів дій у практичні умови життя; формувати вміння аналізувати власну економічну ситуацію, родинний бюджет, користуючись математичними методами; |
Виховні – виховувати впевненість у власних силах, навчати аргументувати та відстоювати свою позицію, зацікавленість до пізнання світу. ощадливість і поміркованість, поглибити розуміння прав людини.
|
Обладнання уроку: презентація, мультимедійне обладнання (комп’ютер, проектор), мобільні телефони, планшети з доступом до Інтернету.
Тип уроку: Урок узагальнення та систематизації знань
Основні поняття |
Основні знання |
Основні вміння |
|
Натуральні числа, число 0, натуральний ряд |
дії з натуральними числами
|
|
Хід уроку
*ФОНД - форма організації навчальної діяльності (Ф - фронтальна, І - індивідуальна, П - парна, Г - групова).
Етап уроку |
Час/ хвилини |
Зміст |
Методи і прийоми |
Ф О Н Д* |
Діяльність учителя |
Діяльність учня
|
|
Самовизначення до діяльності |
1 |
Епіграф до уроку: «Числа не крутять світом, але вони показують, як ним керувати». Д. Пойя |
Словесно- де-монстраційний метод
|
Ф |
Представлення вчителя |
Спостерігають, записують в зошитах дату |
|
Постановка цілей і завдань, загальна мотивація |
2 |
Постановка проблемного питання: Діти, чи любите ви подорожувати влітку? Як ви вважаєте, що батькам потрібно мати, щоб організувати вам цю подорож? А як можна обрахувати, чи вистачить на це коштів? |
Метод стимулювання й мотивації навчально -пізнавальної діяльності
|
Ф |
Вчитель разом з учнями розв’язує поставлену проблему
Сл. №1-3 (презентація до уроку)
|
Учні формулюють тему уроку та планують шляхи досягнення цілей уроку. |
|
Перевірка знань та навичок учнів |
2 |
Актуалізації опорних знань учнів. Вправа «Мозковий штурм» |
Метод організації та здійснення навчально-пізнавальної діяльності словеснодемонстраційний |
Ф І |
Залучає учнів до актуалізації знань Сл.4 |
Активізація розумової активності учнів
|
|
Закріплення набутих знань |
5 |
Розв`язування вправ
|
Робота в парах |
П |
Організовує роботу в парах для розв`язання вправ за посібником
https://ru.calameo.com/read/006191963e77ea657d821?authid=hywF5jBTlsxV
сл.5 |
№510(а), № 511(б), взаємоперевірка |
|
|
|||||||
Організація сприйняття та осмислення інформації |
5 |
Вправа «Роздобудь інформацію» |
Словесно-демонстраційний метод
|
д |
Ф |
Пропонує учням знайти інформацію про розрахунки сімейного бюджету та пропонує коротку інформаційну довідку Сл. 7 |
Самостійно шукають інформацію в інтернеті
https://simeinyi-budzhet.ua/moneyandlove/simeinyi-budzhet/
|
перевірка розуміння нової інформації |
5 |
Вправа «Мікрофон» |
Метод організації та здійснення навчальнопізнавальної діяльності інформаційно-рецептивний та евристичний |
|
Ф |
викликає інтерес учнів та заохочує їх самостійно приймати рішення
|
Учні опрацьовують знайдену інформацію, узагальнюють та роблять висновки |
Застосування нових знань |
10 |
Робота в групах |
Практичне застосування знань та вмінь Клас ділиться на три групи, завданням кожної з яких буде дослідження сімейного бюджету: збалансований, дефіцитний, надлишковий. .
|
|
Г |
Слідкує за виконанням завдання. Розвиває групу компетентностей , яких потребує сучасне життя , а саме Підприємливість та фінансова грамотність, Громадянські та соціальні компетентності, Математичну, Навчання впродовж життя ,та інші. |
Навчальна робота під керівництвом учителя. І група отримує картку з відомостями про сім’ю №1: тато, мама і донька, учениця 1 кл. Питання: яким буде бюджет сім’ї? чи можливо зібрати деяку суму на відпочинок влітку? Сл.№ 8
ІІ група отримує картку з відомостями про доходи та витрати сім’ї №2: тато, мама, бабуся, син 15 років і донька 7 років.
Питання: яким буде бюджет сім’ї? чи можливо зібрати деяку суму за рік? Сл. №9 ІІІ група отримує відомості про сім’ю №3: тато, мама, донька 10 років, донька 8 років і донька 4 роки Питання: яким буде бюджет сім’ї? чи можливо зібрати деяку суму? Сл.№ 10
|
Контроль над результатами навчальної діяльності, |
10 |
Доповіді спікерів команд |
Коригуючий метод оцінювання, що допомагає з'ясувати причини труднощів |
|
І Г |
Коментує доповіді спікерів кожної команди, зясовує труднощі в обрахунках |
Обговорення результатів досліджень та пропозицій щодо складання бюджетів кожної з сімей. |
Рефлексія Підсумок уроку |
5 |
Рефлексія «Що було цікавим для тебе, що нового, які труднощі» Дом. завдання: Вчитель пропонує вдома з допомогою батьків опрацювати сімейний бюджет вашої родини |
Словесно -демонстраційний метод
|
|
Ф І |
Організовує зворотний зв'язок |
Учні активно приймають участь у рефлексії та підведенні підсумків уроку. Сл. 11, 12 |