Технологічна карта уроку мистецтва Тема 2. Розмаїття кольорів і мелодій Урок № 9 ПІБ учителя: Рубан Тетяна Володимирівна Клас: 3 Тема уроку: Осінні кольори. «Кружляє листопад». Осінній вальс. Мета уроку: □ навчальна: ознайомити учнів зі спорідненими кольорами, гармонією споріднених кольорів, кольоровими відтінками та нюансами; □ розвивальна: розвивати кольоросприйняття ока, уміння змішувати кольори, отримуючи нові, насолоджуватися творами образотворчого мистецтва, аналізувати їх; формувати естетичні почуття, смак; формувати уявлення про тісний взаємозв’язок музики, літератури, живопису, розвивати вміння аналізу прослуханої музики, активізувати ініціативу учнів; □ виховна: прищеплювати любов до природи, зацікавленість творами образотворчого мистецтва; виховувати ціннісне ставлення до різних видів мистецтва, пов’язаних загальними темами. Тип уроку: комбінований урок засвоєння нових знань, формування умінь і творче застосування їх на практиці. Методи навчальної взаємодії: фронтальні, індивідуальні. Музичний матеріал: відео- та аудіозапис музичного твору Л. Фучаджі. Вальс осіннього листя, М. Дремлюга. Лірична пісня, П.І. Чайковського «Пори року. Осінь» Обладнання: альбоми, гуаш, пензлі, ємності для води, серветки для витирання рук та пензлів, клейонки, ТЗН (комп’ютер) Наочні посібники: підручники, альбоми для малювання, комп’ютерна презентація, репродукції творів живописців (Й. Бокшай «Золота осінь», І. Остроухов «Золота осінь»). Літературний ряд: Н. Забіла «Осіннє листя», Катерина Перелісна «Золота осінь», І. Блажкевич «Осінь, осінь... Лист жовтіє…» (на вибір учителя). Компетенції учнів на уроці: урок сприяє формуванню ключової комунікативної компетентності школярів, соціокультурної компетентності, компетентності уміння вчитися.
|
||||
Етап/тривалість |
Навчально - методичний супровід |
Діяльність учителя |
Діяльність учня |
Результат |
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 5 хв Привітання. Перевірка готовності учнів до уроку. |
Вірш-привітання, відео- та аудіо запис музичного твору П.І. Чайковського «Пори року. Осінь». |
Перевіряє готовність учнів до уроку.
Налаштовує учнів на роботу на уроці. |
Учні сприймають повідомлення від вчителя та налаштовуються на роботу. |
Створення сприятливого позитивного настрою на уроці. Налаштування на урок. |
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ 5 хв |
Учитель (декламує вірш). Задає питання. |
Слухають вірш. Дають відповіді на запитання вчителя. |
Пробудження зацікавленості в учнів. |
|
III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 3 хв |
Презентація «Осінні кольори. Кружляє листопад».
|
Задає питання, пропонує пригадати знання з теми «Осінь». |
Дають відповіді на питання вчителя. |
Пригадати те, що вони знають про осінь. |
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ до 10 хв Перегляд мультимедійної презентації. |
Презентація «Осінні кольори. Кружляє листопад». Спектральне (колірне) коло. Зразок роботи споріднених кольорів. |
Вчитель розповідає, демонструє наочність «Спектральне (колірне) коло». Називає тему уроку. Вчитель демонструє зразок роботи і характеризує як додаючи до фарби жовтого кольору по краплині різну кількість зеленої або червоної фарби, можна створити велику кількість споріднених кольорів. Пояснює послідовність виконання вправи. |
Сприймають повідомлення вчителя.
Сприймають завдання та виконують роботу під керівництвом вчителя.
|
Сприйняття інформації, її аналіз та особисте розуміння учнями. |
V. АКТУАЛІЗАЦІЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ. 5 хв |
Йосип Бокшай «Золота осінь» |
Вчитель пропонує проаналізувати роботи художників. Ставить запитання. |
Приймають участь в обговоренні та закріплюють знання про спектральне коло, про споріднені кольори. |
Закріпити знання про спектральне коло, про споріднені кольори. |
VII. САМОСТІЙНА ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ 15 хв Фізхвилинка. |
Матеріали для роботи. Музичний супровід: Л. Фучаджі. Вальс осіннього листя https://www.youtube.com/watch? v=tpW_JKdvN8w&list=UUkrg-3KqhaBEgVBBtrnfU1w&index =22 М. Дремлюга «Лірична пісня» com/watch?v=f270IUxuLBI |
Контролює роботу учнів, надає учням індивідуальну допомогу. Організовує слухання музики. |
Виконують роботу у супроводі музики. |
Діти застосовують отримані знання під час виконання роботи, використовуючи багатство споріднених кольорів. |
VIII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ 2 хв |
Виставка готових робіт. |
Вчитель пропонує виконати взаємо- та самоаналіз робіт. |
Учні користуються творчою шкалою й самі себе оцінюють. |
Встановлення зв’язків між тим, що вже відомо, що вдалося і тим, що потрібно засвоїти, над чим ще попрацювати. |