Технологічна карта уроку
Тема шкільного курсу: Числові послідовності
Урок № 70
ПІБ учителя: Воронюк Оксана Володимирівна
Клас: 9
Тема уроку: Сума n-перших членів геометричної прогресії
Цілі уроку: Формування компетентностей:
- предметна компетентність: домогтися засвоєння правила знаходження сума n-перших членів геометричної прогресії; сформувати вміння розв’язувати задачі на застосування цих правил;
Обладнання уроку: мультимедійна презентація «Сума n-перших членів геометричної прогресії», комп’ютер, інтерактивна дошка, відеокамера, підручник.
Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь.
Хід уроку
Етап уроку |
Завдання етапу |
Методи і прийоми |
Діяльність |
Діяльність |
||
1. Організація початку уроку |
1 хв |
Створення позитивного емоційного настрою. |
Цитування вірша. |
|
Вітається з учнями, налаштовує учнів на плідну роботу. |
Налаштовуються на роботу на уроці. |
2. Повідомлення теми, мети уроку |
1 хв |
Повідомити тему та мету уроку, зацікавити учнів. |
Девіз уроку |
Ф |
Вступне слово вчителя |
Записують у зошитах дату уроку та його тему. |
3. Мотивація навчальної діяльності |
1 хв |
Мотивувати до вивчення формул суми n-перших членів геометричної прогресі |
|
|
Звертає увагу учнів на практичне застосування отриманих знань. |
Уважно слухають. |
4. Перевірка домашнього завдання, актуалізація опорних знань |
6 хв |
Перевірити домашнє завдання. Формувати гордість за успіхи держави та повагу до національних цінностей. |
Інтерактивна вправа «Розгадай кросворд» з використанням онлайн-платформи LearningApps.org. (https://learningapps.org/display?v=py6g5282j21 ) |
Ф |
Інструктує учнів щодо виконання вправи. Повідомляє про подію, що відбулась у нашій державі.
|
Виконують вправу.
|
5. Підготовка до активного й усвідомленого засвоєння навчального матеріалу |
3 хв |
Постановка проблемного запитання. |
Задача практичного змісту |
Ф |
Коментує задачу |
Колективно розв’язування |
6. Вивчення нового матеріалу |
8 хв |
Виведення формули суми n-перших членів геометричної прогресії |
Розв’язання проблемної ситуації. Аналіз та узагальнення фактичного матеріалу. Повідомлення цікавих фактів про геометричну прогресію. |
Ф |
Виводить формулу суми n-перших членів геометричної прогресії Розв’язує задачу практичного змісту. |
Записують у зошит хід виведення формули та розв’язання задачі. |
7. Фізкультхвилинка |
1 хв |
Зняти втому, нормалізувати увагу й активність, відновити сили й робочий настрій. |
«Руханка»
|
Ф |
Заохочує учнів до активного виконання «Руханки». |
Виконують «Руханку» |
8. Засвоєння нових знань та способів дій |
10 хв |
Удосконалити вміння учнів розв’язувати задачі на застосування формули суми n-перших членів геометричної прогресії. |
Виконання тренувальних вправ за рівнями |
Ф
І |
Коментує правила виконання вправ
|
У зошитах розв’язують з та отримані відповіді порівнюють з відповідями, що з’являються на дошці. |
8. Фізкультхвилинка |
1 хв |
Зняти втому, нормалізувати увагу й активність, відновити сили й робочий настрій. |
«Руханка» |
Ф |
Заохочує учнів до активного виконання «Руханки». |
Виконують «Руханку» |
9. Підбиття підсумків уроку, рефлексія |
2 хв |
Звертання до очікуваних результатів учнів. |
Вправа «Закінчіть речення» |
Ф |
Пропонує виконати вправу «Закінчіть речення». |
Виконують вправу, запропоновану вчителем. |
11. Домашнє завдання: диференційоване та інживідуальне. |
2 хв |
Застосування знань, отриманих на уроці до розв’язування завдань домашньої роботи. Формування особистої відповідальності за рівень знань і самоосвітньої діяльності.
|
Робота з підручником. Виконання письмових вправ (9 балів). Додаткова задача (3 бали).
|
І |
Наддає інструкції щодо виконання домашнього завдання. |
Записують домашнє завдання у щоденник. За правильне виконання домашнього завдання учень отримує – 9 балів. Додаткова задача (3 бали). Загальна кількість балів за урок - 12 балів. |
*ФОНД - форма організації навчальної діяльності (Ф - фронтальна, І - індивідуальна, П - парна, Г - групова)