ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТА УРОКУ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ В 7 КЛ ( в'язання гачком)
ПІБ: Зєнцова Аліна Вікторівна
Тема уроку: «Вибір об`єкта проєктування
Мета:
Навчальна:
- дати учням поняття про екомоду та сумку- авоську
- перевірити знання учнів з теми «Проєктна діяльність»;
- ознайомитись з матеріалами блогу ( розділ «В’язання гачком»
- навчити учнів складати «Банк ідей», користуючись інтерактивними технологиями. - познайомити з можливостями програми My Crochet.
Розвивальна:
- розвивати творче та креативне мислення;
- розвивати логічне мислення учнів, аналізуючи, порівнюючи та систематизуючи навчальний матеріал через маршрутний лист
Виховна:
- мотивувати учнів до використання екотехнологій
- виховувати шанобливе ставлення до національних традицій та природи
- виховувати вміння працювати злагоджено в умовах дистанційного навчання синхронно - - Classroom та Zoom
Міжпредметні зв’язки : Інформатика, Біологія
Обладнання уроку: ноутбук, дидактичні метеріали mindmeister, інтернет-ресурси
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Хід уроку:
Етап уроку |
Час |
Зміст |
Ресурси |
Діяльність учителя |
Діяльність учня |
І. Вступна частина Організацій ний етап |
2хв |
Емоційне налаштування презентація – Вправа настрій |
Відеоконферен-ція Google Zoom |
Вступне слово, емоційне налаштуванн я на урок |
Виконують вправу для настрою |
Актуалізаці я опорних знань |
2хв |
Вправа «Види декоративно – ужиткового мистецтва |
https://learningapps.org/display?v=psxn2s i7n20 |
Інструктує учнів щодо виконання завдання, ознайом лоз з маршрут мар листом |
Виконую вправу і ознайомлюються з маршрутним листом |
Мотивація навчально – трудової діяльності учнів |
2хв |
Слово вчителя |
Відеоконферен-ція Google Zoom |
Вступне слово |
Уважне прослуховування вчителя |
Повiдомлен ня теми, мети i |
2 хв |
Слово вчителя Поняття творчого проекту Інтерактивне завдання «Знайти пару |
https://www.mindmeister.com/175023236 8 https://learningapps.org/display?v=pgtado bvc21 |
Повідомляє тему, мету і завдання уроку, |
Ознайомлюються з темою, метою та завданнями уроку, виконують |
завдання уроку |
|
|
|
інструктує щодо виконання вправи |
вправу |
ІІ.Основна частина Створення проблемної сітуації |
2хв |
Робочий зошит Зразок оформлення проєкту |
https://www.mindmeister.com/175023236 8 - https://alinateachers.blogspot.com/2021/0 1/blog-post_17.html |
Знайомить із поняттєвою базою уроку |
Працюють у робочому зошиті, переглядають презентацію та коментують її |
Вивчення нового матеріалу |
2хв |
Відео-повідомлення «Еко мода» |
https://www.mindmeister.com/175023236 8 https://www.youtube.com/watch?v=Ok2I k1pZm0s&t=9s |
Ознайомлює з новим теоретичним матеріалом |
Переглядають відео |
3хв |
Відео – повідомлення про глобальні проблеми людства |
https://www.mindmeister.com/175023236 8 https://www.youtube.com/watch?v=ukxe Qp0ROaw |
Ознайомлює з новим теоретичним матеріалом |
Переглядають відео |
|
|
1хв |
Обговорення вимоги до виготовлення майбутнього виробу |
https://www.mindmeister.com/175023236 8 https://learningapps.org/display?v=pe5yjk xg520 |
Ставить проблемне запитання, інструктує щодо виконання вправи |
Дають відповіді на проблемне запитання, знаходять шляхи вирішення , виконують вправу |
Вправа |
2хв |
Дослідження «Якими технологіями я |
https://www.mindmeister.com/175023236 8 |
Актуалізує знання дітей |
Виконують інтерактивну |
|
|
володію» Вправа «Кросворд» |
h t t p s : / / p r n t . s c / w 1 2 l 4 6 відповіді h t t p s : / / p r n t . s c / w 1 3 m 1 t |
під час виконання інтерактивно ї вправи |
вправу та коментують її |
|
1хв |
План роботи з виконання проєкту |
https://www.mindmeister.com/175023236 8 https://wordart.com/q0j9mc274hof/word art |
Знайомить з етапами проектної роботи із залученням хмари слів |
Ознайомлюються етапами проектної роботи із залученням хмари слів |
Практична робота |
2хв |
Банк ідей Моделі – аналоги |
https://www.mindmeister.com/175023236 8 https://www.instagram.com/explore/tags/ %D0%B0%D0%B2%D0%BE%D1%81 %D1%8C%D0%BA%D0%B0%D0%BA %D1%80%D1%8E%D1%87%D0%BA% D0%BE%D0%BC/?hl=ru https://www.instagram.com/p/CGLBN_E nIv9/?igshid=domolcxj8q52 |
Знайомить учнів з банком ідей |
Ознайомлюються з банком ідей та обирають можливий варіант проектної роботи |
Відео |
1хв |
Аксесуари для в’язання - пряжа |
https://www.mindmeister.com/175023236 8 https://www.youtube.com/watch?v=dHEp 1Tgcq5o |
Ознайомлює з видами пряжі |
Опрацьовують теоретичний матеріал |
Відео |
2хв |
- гачок |
https://www.mindmeister.com/175023236 8 https://www.youtube.com/watch?v=L94x B-jLiZ8 |
Ознайомлює з видами гачків |
Опрацьовують теоретичний матеріал |
Програма |
1хв |
Програми -для малювання - для складання схем для в’язання гачком |
https://www.mindmeister.com/175023236 8 https://alinateachers.blogspot.com/2021/0 1/blog-post_45.html https://alinateachers.blogspot.com/2020/1 1/blog-post.html |
Розвиває творче та креативне вміння учнів, знайомить із програмою зі створення схем в’язання гачком |
Виконують інтерактивну вправу за програмою зі створення схем в’язання гачком |
Заключна частина. Д.З інструктаж |
1хв |
Робочий зошит |
|
Ознайомлює з домашнім завданням та інструктує |
Записують домашнє завдання та прослуховують інструктаж |
Підсумки. Рефлексія |
2хв |
Вікторина |
|
Ставить запитання за змістом уроку, підбиває підсумки |
Відповідають на запитання , коментують свої відповіді, виконують інтерактивну вправу |