Технологічна карта уроку української мови
ПІБ учителя: Гусарова Світлана Володимирівна
Клас: 6
Тема уроку: Прикметник як частина мови: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль.
Цілі уроку:
Навчальні – навчити учнів визначати прикметники в тексті, визначати граматичні ознаки прикметника та їхню синтаксичну роль.
Розвивальні – розвивати культуру зв’язного мовлення учнів, логічне мислення, увагу, спостережливість; уміння аналізувати, порівнювати та узагальнювати мовний матеріал.
Виховні – виховувати любов та шанобливе ставлення до рідної землі.
Обладнання уроку: ноутбук, екран, дошка, роздатковий матеріал ,таблиця «Прикметник як частина мови», підручник, індивідуальні картки ,відеозаписи музики для релаксації та фізкультхвилинки, мікрофон.
Тип уроку: засвоєння нових знань
Компетентності учнів на уроці:
Навчальна:
Розвивальна:
Виховна:
Хід уроку
Етап уроку |
Час |
Завдання етапу |
Зміст Методи і прийоми |
Діяльність |
Діяльність |
Форма організації навчальної діяльності |
І. Настановчо-мотиваційний етап. |
2 хв. |
Створення доброзичли-вої атмосфери, мотивація на навчання, створення ситуації успіху |
Емоційне налаштування. Розповідь |
Пропонуєю подумки посміхнутися товаришам по навчанню, побажати успіху. За допомогою епіграфа ставлю проблемне запитання |
Емоційно налаштовуються на роботу, включаються в діловий ритм уроку. |
Г - групова |
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальнгої діяльності. |
1 хв. |
Знайомляться з поставленими завданнями |
Слово вчителя. Розповідь |
Повідомляю тему і завдання уроку |
Записують дату і тему уроку |
Г - групова |
ІІІ. Актуалізація опорних знань. |
3-4 хв. |
Учні пригадують граматичні ознаки прикметника |
Бесіда з використанням презентації. «Мозковий штурм» |
Стимулюю учнів до пригадування набутих раніше знань з використанням презентації |
Відповідають на запитання, перевіряють себе за допомогою презентації |
Ф - фронтальна, І - індивідуальна |
IV. Вивчення нового матеріалу |
6 хв. |
Учні осмислюють новий матеріал |
1.Лінгвістичне дослідження. 2.Робота із таблицею. |
Проводжу з учнями лінгвістичне дослідження, пояснюю навчальний матеріал за допомогою презентації |
Учні намагаються визначати граматичні ознаки прикметника та наводять власні приклади. |
Г - групова |
V. Виконання вправ на закріплення. |
12 хв. |
Отримані знання застосовують практично |
1. Гра «Четверте зайве». 2.Розподільна робота. 3. Редагування тексту. 4. Тести |
Проводжу гру, підводжу підсумки. Розподільна робота. |
В ході гри за граматичними ознаками визначають частини мови, виконують розподільну роботу, редагують текст та проходять тестування (якщо дозволяє час) |
Ф - фронтальна, І - індивідуальна, П - парна, Г - групова |
VІ. Д.з Опрацювати параграф, написати есе «Мій образ рідної землі», використовуючи прикметники. |
1-2 хв. |
Виконують завдання
|
Опрацювання параграфу, виконання диференційова-них завдань.
|
Пояснюю виконання домашнього завдання, стимулюю учнів до самооцінки. |
Учні записують домашнє завдання |
І - індивідуальна |
VІІ. Підсумково-рефлексійний етап. |
3-4 хв. |
Учні можуть дати конкретні відповіді, чого вони навчилися і чи справдилися їх очікування від уроку |
Обговорення проблемного запитання, виконання вправи «Світлофор». |
Учитель пропонує дати відповідь на проблемне запитання та оцінити свою діяльність на уроці. |
Учні дають відповіді на проблемне запитання, виконують вправу «Світлофор».
|
Ф – фронтальна, Г - групова |
Література:
Для вчителя |
Для учнів |
|
|