Продовжити ознайомлювати учнів з архітектурою та скульптурою як видом мистецтва; розвиваюча: розвивати вміння сприймати мистецькі твори окремих споруд та вміння давати естетичну оцінку художніх творів; |
«Художня культура» 9 клас. Технологічна карта уроку за підручником Масол Л.М.
РОЗДІЛ І. Мистецтво в просторі культури
Урок №2. Візуальні мистецтва. Архітектура. Види, художні засоби. Скульптура. Об’ємно-просторова пластична мова (кругла скульптура, рельєф)
Тип та вид уроку |
Вивчення нового матеріалу, бесіда |
Мета
|
Продовжити ознайомлювати учнів з архітектурою та скульптурою як видом мистецтва; розвиваюча: розвивати вміння сприймати мистецькі твори окремих споруд та вміння давати естетичну оцінку художніх творів; мотиваційна: пробудити високі моральні якості, інтерес до мистецтва, до пізнання навколишнього світу, зокрема архітектурних та скульптурних пам’яток |
Завдання |
|
Результати засвоєння предмету:
|
|
|
|
|
|
Характеристика діяльності учнів |
|
Оснащення
|
«Архітектура такий самий літопис світу: вона говорить тоді, коли вже мовчать і пісні, й перекази» М.Гоголь |
Організаційна структура уроку
Етапи уроку |
Діяльність вчителя |
Діяльність учня |
Особистісні результати |
Ресурси уроку |
Організаційний момент |
Організація учбової мотивації. Налаштування учнів на діяльність. Повідомлення теми уроку: «Візуальні мистецтва. Архітектура. Види, художні засоби. Скульптура. Об’ємно-просторова пластична мова (кругла скульптура, рельєф)»
|
Вітають вчителя. Записують у зошит тему уроку |
Відповідальне ставлення до навчання, готовність та здатність до саморозвитку і самоосвіти на основі мотивації до навчання і пізнання |
Презентація на тему: «Візуальні мистецтва. Архітектура. Види, художні засоби. Скульптура. Об’ємно-просторова пластична мова (кругла скульптура, рельєф)»
|
Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання. Бесіда
Виставка учнівських робіт (розв’язання кросвордів) |
|
— особлива форма естетичного освоєння світу, за якої зберігається його предметно-чуттєвий характер, його цілісність, життєвість, конкретність.
1) естетичним багатством і розмаїттям дійсності; 2) духовним багатством естетичних потреб і здібностей людини; 3) багатством і різноманіттям культурних традицій, художніх засобів і технічних можливостей. |
Сформованість потреби в спілкуванні з мистецтвом для подальшого духовно – моральної самоосвіти |
|
Мотивація навчальної діяльності Викладання нового навчального матеріалу |
Розповідь вчителя Слову «архітектура» в грецькому його розумінні надавали дуже великого значення. Так, наприклад, популярними були словосполучення «військова архітектура», «корабельна архітектура», «гідротехнічна архітектура» тощо. Але нині під словом «архітектура» мають на увазі певне мистецтво споруджувати будівлі, призначені тільки для розміщення людей, тварин або предметів. Словникова робота. Архітектура – мистецтво проектування і зведення споруд, будівель. |
Запис у зошитах |
|
|
|
а) промислова складається із засобів виробництва (заводи, фабрики, електростанції); б) цивільна охоплює матеріальні засоби існування людського суспільства (житлові та громадські будівлі); в) ландшафтна пов’язана з організацією садово – паркового простору (сквери, бульвари, парки); г) містобудування охоплює створення нових міст, селищ і реконструкція старих міських районів.; д) сакральна пов’язана зі створенням різних культових будівель (капища, молитовня, вівтарі, храми, монастирі). |
Робота із таблицями (1,2,3) |
|
Розповідь вчителя супроводжується презентацією |
|
Скульптура – вид образотворчого мистецтва, твори якого мають об’ємно – просторову4 форму, тривимірні і сприймаються дотиком. |
Роботу у зошитах |
|
|
|
|
Перша група: жанри а) портретна; б) анімалістичний; в) алегоричний; г) історичний; д) побутовий. Друга група: види а) кругла; б) рельєф. Третя група: за матеріалом а) глина; б) гіпс; в) стук; г) камінь; д) бронза. |
|
Доповідь учня супроводжується власною презентацією |
Підбиття підсумків уроку Актуалізація набутих знань (рефлексія) |
Прийом «Мікрофон» Закінчіть речення:
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Домашнє завдання |
|
|
|
|