Технологічна картка уроку

Про матеріал
Технологічна картка уроку біології на тему "Імунна система людини та особливості її функціонування"
Перегляд файлу

ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТА УРОКУ БІОЛОГІЇ

ПІБ учителя: Кубишко Аліна Іванівна

Клас: 11

Тема уроку: ІМУННА СИСТЕМА ЛЮДИНИ ТА ПРИНЦИПИ ЇЇ ФУНКЦІОНУВАННЯ.

 Цілі уроку:

Навчальні - Продовжити формувати знання учнів про форменні елементи крові та їх функції, ознайомити з поняттями: імунітет, імунна система, імунна відповідь організму, види імунітету, розкрити механізм імунітету, показати користь зчеплення, познайомити учнів з історією розвитку теорії імунології

Розвивальні - розвивати уміння обґрунтовувати свою думку, працювати з  текстом підручника, додатковою літературою,  складати схеми, робити висновки, готувати повідомлення

Виховні –  виховувати бережливе ставлення до власного організму та оточуючих людей

Методи навчання.  Словесні (розповідь, пояснення, бесіда, повідомлення учнів); наочні (ілюстрація, демонстрація презентації, відео); практичні (підготовка повідомлень, пам’ятки, проведення опитувань, складання опорних схем); проблемно-пошуковий (постановка проблемного питання, активізація уваги та мислення).

Прийоми навчання. «Відстрочена відгадка», «Здивуй», «Рольова гра»

Тип уроку. Вивчення нового матеріалу

Міжпредметні зв’язки.  Історія, медицина.

Матеріали та обладнання: підручник, схеми, мультимедійна презентація, відео.

Компетенції учнів на уроці:

спілкування державною мовою

володіти всіма видами  мовленнєвої діяльності;

інформаційна

аналізувати  мовні  явища,  розвивати  грамотність учнів;

учитися    впродовж    життя

здійснювати  аналіз  власної діяльності,  рефлексію;

соціальна і  громадянська

формувати навички роботи в

групі, співпрацювати з іншими на результат;

здоров’язбережувальна

 

дбати про здоров’я дітей

Хід уроку


Етап уроку

Час

Завдання етапу

Зміст

Методи і прийоми

ФОНД

Діяльність викладача

Діяльність учня

І. Організаційний етап

1 хв

Підготуватися до діяльності на уроці.

 

Епіграф уроку: “Наш організм – держава, а сили імунітету – армія, що стоїть на сторожі його незалежності”.

Рем Петров

 

 

Психологічне налаштування

 

Як ви розумієте цей вислів?

«Подаруймо посмішку товаришу»

 

Готовність до уроку. Привітання.

Викладач пропонує визначити свій настрій на початку уроку, скориставшись смайликами

Картинки по запросу три смайлика

 

Викладач розвиває комунікативну компетенцію учнів.

Готовність до уроку. Привітання.

Учні обирають смайлик, що відповідає їх настрою

Картинки по запросу три смайлика

 

 

 

 

Короткий обмін думками серед учнів

ІІ. Актуалізація опорних знань

1 хв

Повторення вивченого матеріалу

Питання:

Що ми знаємо про захист нашого організму?

Навіщо нам роблять щеплення?

 

«Мозковий штурм»

 

Викладач задає короткі питання, що потребують стислої відповіді.

Учні стисло відповідають на питання та висловлюють свої думки.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

1 хв

Зацікавлення та включення учнів у активну пізнавальну діяльність.

 

Використання технології критичного мислення при вивченні нового матеріалу.

Наведення історичних фактів за період існування людства

Біологічна задача

 

 

 

 

«Асоціативний кущ»

 

 

 

 

 

 

Питання до учнів:  Які асоціації в вас викликає слово «Імунітет»?

Учні записують тему уроку в зошит і слухають розповідь викладача.         

 

Учні відповідають на питання

ІV. Вивчення нового матеріалу

5 хв

Сприйняття і усвідомлення учнями навчальної інформації.

 

  • Розповідь за планом уроку
  • Що таке імунітет?
  • Імунна система.
  • Імунна відповідь організму.
  • Види імунітету.

 

 

Виступи учнів-представників кафедри імунології

Розпо-відь викладача, показ слайдів, виконан-ня письмової роботи по алгорит-му        

Методом “Тут і зараз”.

 

 

Викладач веде  розповідь по ходу презентації і задає питання учням з урахуванням міжпредметних зв´язків по темі уроку.

 

 

 

Викладач акцентує увагу на основному матеріалі, поняттях які треба записати учням та вивчити

 

Учні складають клостир (блок-схему) по ходу презентації . 

 

 

 

 

 

 

Учні уважно слухають, задають запитання

V. Закріплення первинного усвідомлення матеріалу

 

5 хв

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Повернення до проблемного питання

Робота в групах

«Складання пам'ятки»

 

 

 

 

Виконання ітерактивної вправи

 

 

Прийом «Хто правий?»

 

Викладач контролює і допомагає учням при виконанні завдання.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Викладач уважно слідкує за швидкістю прийняття рішення групою і дає оцінку відповіді

 

 

Учні виконують групове завдання, спікери доповідають

 

 

 

 

 

 

VI. Підсумки

1 хв

Визначення ефективності роботи на уроці

Продовжіть речення:

- сьогодні я дізнався…
- було цікаво…
- я зрозумів, що…

Рефлексія

 

Викладач пропонує ще раз обрати смайлик, що імпонує настрою в кінці уроку.

Картинки по запросу три смайлика

Учні по черзі продовжують речення.

Обирають смайлик, що їм імпонує та порівнюють свій настрій на початку та в кінці уроку

Картинки по запросу три смайлика

VII. Домашнє завдання

1 хв

 

 

 

Працювати § 26, підготувати повідомлення на тему : «Алергія»

Учні записують домашнє завдання , за потреби задають уточнюючі запитання.

 

docx
Додав(-ла)
кубишко аліна
Пов’язані теми
Біологія, Розробки уроків
Додано
21 грудня 2021
Переглядів
415
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку