Технологічна картка уроку

Про матеріал
Технологічна карта для уроку інформатики 3 класу. Допоможе вчителю використати правильно свій робочий час.
Перегляд файлу

Технологічна карта уроку

Тема шкільного курсу:   Алгоритми і виконавці.

Урок № ___24_____

ПІБ учителя:              Голякова Ольга Петрівна.

Клас: ___3__

Тема уроку: _________ Алгоритми і виконавці__________________________________________________________________________________________

Цілі уроку:

Навчальні – домогтися усвідомленого розуміння понять «команда», «алгоритм», «виконавець команд»; навчити складати алгоритми із навколишнього життя;

Розвивальні – розвивати уміння міркувати, висловлювати свої думки в певному порядку, алгоритмічне мислення, спостережливість.

Виховні – : виховувати культуру навчальної праці при роботі з комп»ютером.

Обладнання уроку: ПК., презентаці вчителя,картки з малюнками ,робочий зошит, підручник, програма «Шукачі скарбів».

Тип уроку: комбінований.

Компетенції учнів на уроці:

 

Основні поняття

Основні знання

Основні вміння

Повторити  поняття алгоритму та виконавці.

Знати,що таке алгоритм. Розуміти,хто такі викона-

Наводити приклади алгоритмів та виконавців алго-

 

вці. Пояснювати властивості алгоритмів.

ритмів,працювати в середовищі виконавця.

 

 

 

 

Хід уроку

Етап уроку

Час

Завдання етапу

Зміст

Методи і прийоми

ФОНД

Діяльність

учителя

Діяльність

учня

1.Організація класу

1хв

Підготовка  учнів до роботи на уроці

Слухання вірша.

пасивні

Ф

1.Організація прослуховування вірша.

1.Слухають вчителя.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

4хв

Повторити раніше вивчений матеріал,який служить основою для засвоєння нових знань.

1.Яке з поданих речень є спонукальним.

2. Розгадування ребусу.

3.Розкодування слова.

інтерактивні

Ф,Г

1.Організація бесіди з обговоренням.

2.Організація роботи з ребусами.

 

1.Слухають запитання вчителя, відповідають

2.Аргументують свою точку зору..

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності та повідомлення теми і мети уроку.

1хв

1.Оголошення ,  представлення теми та очікуваних навчальних результатів.

2.Викликати інтерес до обговорюваної теми.

Повідомлення теми і мети.

пасивні

Ф

1.Формулює мету та завдання уроку.

1.Пропонують  тему і мету уроку.

2.Аргументують свою точку зору.

ІУ. Сприймання,осмислення та усвідомлення нових знань

15хв

1.Спостереження та аналіз мовних явищ під керівництвом учителя.

2.Висновки,формулювання правил.

3.Підбір нових прикладів

4.Дати учням достатньо інформації для того, щоб на її основі виконувати практичні завдання

1.Робота в групах. «Як посадити дерево».

2.Визначення поняття алгоритму.

3. Вимоги до алгоритмів.

4.Визначення поняття виконавців.

активні

Г,Ф

1.Керує діяльністю учнів.

2.Організує бесіду з обговоренням та висловленням думки дітей.

1.Слухають запитання вчителя, відповідають.

2.Працюють в групах.

3.Проводять самоконтроль.

3.Аналізують свою роботу.

4.Озвучують послідовність.

У.Фізкультхвилинка

2хв

Позбавлення перевтоми дитини.

Виконання фіхкультхвилинки.

активні

Ф

Організовує фізкультхвилинку.

1Виконання  рухової діяльність.

УІ. Узагальнення, систематизація знань умінь та навичок.

14хв

1Забезпечення засвоєння нових знань і способів дій.

2..Формування умінь користуватися знаннями.

3.Вчити самостійно творчо працювати.

1.Наведення прикладів алгоритмів.

2.Складання учнями простих алгоритмів.

3.Виконання алгоритмів учнями,як виконавцями.

4.Повторення правил поведінки та безпеки в комп»ютерному класі.

5.Практичне завдання.

інтерактивні

Ф,П

1.Організовує бесіду з обговоренням.

2.Спостерігає за роботою учнів.

3.Керує самостійною роботою учнів.

1.Робота в парі за комп»ютером.

2.Аналізують.

3.Виконують завдання.

4.Називають послідовність.

5.Контролюють правильність відповідів.

УІІ.Релаксація. Гімнастика для очей.

1хв

1.Вчити  вільно висловлювати  свої думки

2.Засвоєння принципів саморегуляції і співробітництва.

1.Гімнастика для очей.

інтерактивні

Ф

Оцінювання вивченого на уроці.

 1.Слухають запитання вчителя, відповідають.

 

УІІІ. Підсумок уроку.

2хв

Аналіз і оцінка засвоєння вивченого на уроці.

2.Намітити перспективу наступної діяльності.

Фронтальне опитування.

активні

Ф

Організація обговорення про вивчене на уроці.

1.Слухають питання вчителя, відповідають.

*ФОНД - форма організації навчальної діяльності (Ф - фронтальна, І - індивідуальна, П - парна, Г - групова).

 

Література: вказати

Для вчителя

Для учнів

1.«Сходинки до інформатики. 3 клас» для загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Зарецька І. Т., Корнієнко М. М., Крамаровська С. М.).

1  «Сходинки до інформатики. 3 клас» для загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Зарецька І. Т., Корнієнко М. М., Крамаровська С. М.).

2«Сходинки до інформатики. 3 клас» для загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Коршунова О. В.).

 

3.«Сходинки до інформатики. 3 клас» для загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Г.В.Ломаковської, Й.Я. Ривкінд).

 

 

doc
Додано
11 травня 2023
Переглядів
213
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку