Тексти для диктантів та списування 3 клас

Про матеріал

Матеріал містить тексти для диктантів та списування ( 3 клас, ІІ семестр). Добірка цікавих та пізнавальних текстів стане в нагоді для вчителів під час проведення контрольних робіт.

Особливості диктантів та списування у 3 класі

Перевірка отриманих знань на практиці є надзвичайно важливою, особливо під час вивчення української мови. Адже тут необхідно точно та оперативно виявити аспекти навчального матеріалу, які важко даються дітям, і провести необхідну корекційну роботу. Попри те, що надворі вже 2019 рік, диктант і списування залишаються одними з найдієвіших форм контролю.

Щоб успішно провести списування чи диктант з української мови 3 клас, необхідно добре підготуватись та правильно організувати роботу дітей. Насамперед варто підібрати вдалий текст (наприклад, завантажити його безкоштовно в інтернеті). Він має бути цікавим та пізнавальним, а головне – об’єктивно перевіряти рівень підготовки учнів.

За кілька днів до проведення диктанту чи списування необхідно повідомити дітей, попросити їх підготуватися до роботи. Також варто потурбуватися про те, щоб учні мали з собою все необхідне (зошити, ручки), а на їхніх партах не було нічого зайвого. Перед початком роботи, необхідно створити спокійні умови та доброзичливу атмосферу, налаштувати клас на продуктивну роботу.

Читаючи текст зі збірника, вчитель має дотримуватися правил виразності та не поспішати. Також можна додатково обговорити зміст почутого з учнями. Це допоможе налаштувати їх на продуктивну роботу, зацікавити проблемою, що розглядається. Якщо у тексті для диктантів у 3 класі є нові слова, орфограми чи пунктуаційні випадки, їх варто прокоментувати і пояснити дітям правильне написання. Під час роботи учнів, учителю не варто їм заважати (ходити класом, робити пояснення та зауваження, які можуть відволікати дітей).

Переваги добірки текстів для контрольних диктантів 3 клас

Для проведення ефективної контрольної роботи з мови варто використати добірку готових текстів. Адже її теж можна легко і безкоштовно завантажити в інтернеті. Крім того, застосування такої корисної розробки у 2 семестрі навчального року має чимало переваг. А саме:

  • Її неможливо загубити (готовий перелік текстів завжди є у вільному доступі в мережі, що дозволяє завантажувати не весь документ, а використовувати лише необхідні приклади).
  • Вона заощаджує час для вчителя (пошук та підготовка тексту до читання у класі може займати всього кілька хвилин, що дозволяє займатись іншими важливими справами; готові тексти можна легко редагувати й підлаштовувати під конкретних учнів).
  • Має високий рівень якості матеріалів (тексти для списування 3 клас створені фаховими вчителями української мови, що дозволяє бути впевненим у результативності їх використання).
  • Її можна редагувати (знайдені зразки можна дуже легко змінювати, вносити до текстів власні правки чи змінювати рівень складності).
Перегляд файлу

Тексти для диктантів та списування

                        3 клас    ІІ семестр

 

                                    Україна


   Широко простяглася земля України. Величезні багатства нашої країни. Від краю до краю на її просторах буйно колоситься золотиста пшениця, зеленіють безмежні поля цукрових буряків. Любо вітають нас золотими шапками стрункі соняшники, висока зелень пишної кукурудзи. На степових просторах випасаються великі стада худоби. Запашні сади і зелені городи оточують наші міста і села.   
   Блискучі рейки залізниць густою сіткою вкривають землі України. Багато в Україні заводів та фабрик, електричних станцій.

                                                                                               ( 69 слів)

 

     Дивна бурулька

Удень було тепло, а ввечері підмерзло. З даху стікали краплі і замерзали. Утворилася довга крижана бурулька. Вона звисала над вікном, мов кришталева паличка. Коли зійшло сонечко в бурульці заграла веселка.

Бурулька ніколи не бачила сонечка, адже народилася вночі. Вона бачила лише зірки.

А тепер сяяло яскраве, тепле сонечко. Від зачудування бурулька розхвилювалася й заплакала. А всі думали, що вона тане.

 (62 слова)

 

 

Золоті стрічки

 

Ростуть біля криниці дві берези. Опустили зелене віття. Розчісує їм коси вітер. Радують веселою пісенькою птахи. Тихо шепоче листя берізок. Це вони про щось безтурботно розмовляють.

Однієї ночі стало холодно. На траві заблищали білі цяточки льоду. Прийшла до беріз осінь. Принесла їм золоті стрічки. Зійшло сонечко, розтопило цяточки льоду. Подивилося сонце на берези та не впізнало їх. У зелених косах – золоті стрічки.

                                                                                              (64 слова)

 

                                    Наш парк . 


   Яка красива наша місцевість. Біля школи росте великий парк. Тут багато дубів, кленів, тополь. Є також веселі берізки, зелені туї і ялинки. Щороку восени і навесні діти нашої школи прибирають парк. Біля пам'ятника загиблим воїнам великий квітник. Влітку там ростуть троянди, айстри, жоржини, чорнобривці. Швидко перелітають з квітки на квітку бджоли . Вони п'ють солодкий сік. На  великому  спортивному  майданчику завжди багато дітей.

                                                                                               (64 слова)

                                          Рідна земля

 

 Рідний край ! Безмежні степи, зелені ліси й широкі поля, високі і блакитні небеса. Хіба є що на світі краще за це довкілля ? Хіба є що на світі дорожче за Вітчизну?
Рідний дім, гостинна ласкава оселя. Тут ти народився, вперше побачив світ, уперше ступив крок. 
     А за порогом відкрився чарівний світ. Коло вікна ростуть мальви, соняшник, вишня. Це моя Батьківщина!
Від батьківського порога вона бере свій початок.      (68 слів)


                          Український віночок

 

Український віночок – не просто краса, а й оберіг, «знахар душі».
Впліталося до віночка багато квітів -  вишня, ружа, калина, безсмертник, деревій, незабудки, чорнобривці, любисток, волошка.
Найпочесніше місце належало деревію. Ці дрібненькі маленькі квіточки здалеку нагадують велику квітку. Її називають у народі деревцем. Коли квіти перецвітають, вітер розносить насіннядалеко-далеко. 
Та хоч би де проросла ця рослина, вона завше цвіте. Тому й люди шанують її як символ нескореності. 

                                                                                              (69 слів)

 

 

 

 

                    Сонячний день на початку літа. Я броджу в березовому переліску. Усе навкруги ніби купається, хлюпається в золотистих хвилях тепла та світла. Наді мною струмують гілки беріз. Листя на них здається то смарагдово-зеленим, то зовсім золотим. А внизу під березами на траві також, мов хвилі, струмують легкі синюваті тіні. І світлі зайчики, як відображення сонця у воді, біжать один за одним по траві, по доріжкам.

 

                                                                          (65 слів)

 

 

 

 

     Гроза над морем

Ми йдемо вузькою стежинкою понад морем. Хвилі підіймаються та з гуркотом падають. На горизонті чорніє велика хмара. Вітер посилюється щохвилини. Чи встигнемо ми дістатися додому до початку грози?

І ось вже падають на землю перші важкі краплі. Над морем спалахують блискавиці. Воно стає суворим та грізним. Ми швидко біжимо. Але за кілька секунд стаємо мокрими до нитки.

Раптом ми зупиняємося. Нас зачаровує красота та велич грози.

                                                                                   (69 слів)   

                                   Українська піч

 

Краса супроводжує українця протягом усього життя. Гордістю кожної оселі була піч. Майстрував її найкращий пічник на селі. Піч займала багато місця, але його ніхто не шкодував, бо піч і обігріє, й нагодує, й обсушить. А як гарно пахне від неї стравами, сушеними яблуками, насінням! А ще піч важлива тому, що пече хліб. Хліб пекла мати чи бабуся в середу або в п’ятницю.  Готові паляниці складали на столі, прикривали рушником. 

 

                                                                                                    (70 слів)

 

                                          Великдень

 

Разом з пробудженням природи від зимового сну на нашій землі починається цикл народних весняних свят.
Народ наш у своїх казках створив чудовий образ весни – гарної молодої дівчини з вінком квітів на голові. Весна – бажаний гість, її закликають дівчата піснями – веснянками. 
Народний образ весни – це образ краси, сили, надії. 
Головним святом весни є Великдень. У цей день ми з глибокою вірою висловлюємо слова» Воскресне Україна!»

                                                                                            (65 слів)

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.8
Оригінальність викладу
4.7
Відповідність темі
4.8
Загальна:
4.8
Всього відгуків: 10
Оцінки та відгуки
  1. Попович Анна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Анна Жорник
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Можейко Тетяна Володимирівна
    Загальна:
    4.3
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
  4. Чубуков Артемій Олексійович
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  5. Коваль Люда
    Велике дякую!!!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  6. Бойко Любов Іванівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  7. Сюляргіна Альона Віталіївна
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
  8. Шаповал Ольга Василівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  9. Панченко Наталія
    Чудовий матеріал! Дякую!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  10. Богайчук Оксана Андріївна
    Загальна:
    3.7
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    3.0
Показати ще 7 відгуків
docx
Додано
17 січня 2018
Переглядів
540507
Оцінка розробки
4.8 (10 відгуків)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку