Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до перемоги! 🇺🇦

Тексти для списування 4 клас

Про матеріал
У даному документі містяться тексти для списування у четвертому класі, які можна використовувати як і для контрольних робіт, так і для роботи на уроці. Самі тексти набрані великим шрифтом та у яскраво, цікаво оформленні.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ТЕКСТИ ДЛЯ СПИСУВАННЯ 4 КЛАС

Номер слайду 2

1 семестр Ластівки Був теплий сонячний ранок. У відчинені двері до нашої кімнати залетіли дві ластівки. Покружляли і вилетіли. Потім з’являлися ще кілька раз. Дзвіночками розсипався їхній веселий щебет. У куточку кімнати ластівки зліпили гніздо. Там вони вивели пташенят. Ластівки дуже працьовиті й охайні. У їхньому гнізді завжди чистенько. У дзьобиках вони виносять сміття на подвір’я. Влітають до кімнати через відчинене вікно. (60 слів)

Номер слайду 3

Краса українського степу Які красиві раннього літа поля в степу! Їх золотять потоки яскравого проміння. Гаряче повітря переливається мерехтливими хвилями. Наливаються соками колоски жита й пшениці. Зацвітають на схилах і підгір’ях соняшники. Ніби впали на землю тисячі сонць. Виблискують срібною гладдю в долинах ставки і озера. Стоять біля води задумливі гаї. Загоряється червоним намистом калина. В’ється на вільшанці перламутровими китицями хміль. Український степ чарівний і величний. (66 слів)

Номер слайду 4

Пернатий друг Одного разу на березі річки в кущах Василько спіймав шпачка. Дідусь дозволив узяти пташеня додому, бо воно було ще мале і могло загинути. Минув тиждень. Шпачок навчився трохи літати і все більше звикав до хлопчика. Вони стали справжніми друзями. Тільки восени шпак разом з усіма полетів у теплі краї. Та весною він знову повернувся до свого друга. (62 слова)

Номер слайду 5

Дозрівають хліба Липень. На неозорих українських нивах дозрівають хліба. Ретельно оглядає поле агроном. У жнива кожний день дорогий. Спізнитися не можна. Попадає дорогоцінне зерно на землю. Пропаде праця багатьох людей. Одна за одною вирушають на поля жатки. Вони косять перші хліба і складають їх у валки. Підсохне хліб у валках. А там і комбайни виїдуть у поле. Хліб скрізь дозріє. Вони його будуть підбирати і молотити. (66 слів)

Номер слайду 6

Підготовка до зими Бджоли на зиму закривають усі щілинки вулика воском. Це щоб зимовий холод до їхнього дому не добрався. Мурашки закладають ходи різним будівельним матеріалом і заклеюють його слиною. Навіть дощові черв'яки загороджують земляними грудочками шлях у глибокі нірки. Мороз скував береги і засклив ставок суцільною дзеркальною шибкою. Проміння відсвічувалось у цьому дзеркалі. Край берега витанцьовували сонячні зайчики. А на ставу проти ранішнього сонця виблискував рівний і чистий перший льодок. (71 слово)

Номер слайду 7

2 семестр В ОСІННІЙ ДЕНЬ Від краю до краю затягнули небо густі сірі хмари. З них сіє дрібний дощ. Від холоду жовтіють трави, в'януть квіти. Я милуюсь барвами осені. Ось берізки розпустили свої золотаві косиці. Великі жовті брилі одягли ясени, в'язи. Серед зеленої хвої сосни яскравим вогнищем палає дика груша. Тремтять холодними вогниками оранжеві листки на осиці. На лісовій ліщині дозріли горіхи, важкі коричневі жолуді падають з дубів. Листочки летять у повітрі і тихенько лягають на землю. (75 слів)

Номер слайду 8

ОСІНЬ Прийшла осінь. У зелені коси беріз вплелися золотисті стрічки. Червоним полум'ям горять, дикі груші. Одного осіннього погожого дня школярі вийшли за село шипшину збирати. А шипшина - як ягоди винограду! Рубінові намистинки геть вкрили кущі обабіч дороги. Тільки простягай руки і збирай скарб. Ось до куща підбігла Оленка. Кожна гілка вкрита колючками. Та дівчинка не злякалась. І пішла обчищати гілочку за гілочкою. Скоро кошик в Оленки був повний. Учитель похвалив Оленку. А її руки назвав золотими. (76 слів.)

Номер слайду 9

ПОМІЧНИКИ Вітер грає над просторами хлібів, здіймає сріблясті хвилі. Він підхоплює дзвінкий дитячий сміх і несе в поле. А Сашко Кулинець і його друзі поспішають на птахоферму. Треба прибрати приміщення, підготувати майданчики, відремонтувати корита для їжі й води.. Скоро на новосілля сюди прибудуть маленькі каченята. Ці птахи вимагають до себе величезної уваги і старанного догляду. Ціле літо працюватимуть діти на фермі. За два місяці каченята наберуть вагу до трьох кілограмів. Протягом багатьох років учні нашої школи допомагають рідному колгоспові вирощувати качок. (81 сл.)

Номер слайду 10

РІДНИЙ КИЇВ Я народився в Києві і живу тут. Хочеться мені розповісти про своє рідне місто. Київ стоїть на берегах Дніпра. Правий берег річки гористий. Тут і зародилося наше древнє місто п'ятнадцять століть тому. Вулиці в старій частині міста також гористі: то піднімають вгору, то спускаються вниз. Центральна вулиця - Хрещатик. На Хрещатику завжди свято. Багато людей їде по широких тротуарах. У багатьох місцях зроблено підземні переходи. Спустишся по сходах і переходь вулицю широким коридором, навіть не чуючи, що над тобою безперервний транспортний рух. (84 сл.)

Номер слайду 11

ВОРОНА Одного разу бабуся знайшла на вулиці поранену ворону. Вона принесла її до хати і поклала в ящик з курчатами. Вранці пішла подивитися на курчат. У куточку сиділа ворона. Під її крилами примостилося п'ять курчат. Двоє сиділо у неї на спині. За кілька днів крило у ворони загоїлось. Бабуся її випустила. Але ворона кружляла навколо хати і кричала. У хаті пищали курчата. Бабуся випустила їх на подвір'я. Як зраділа ворона! Злетіла до них, розставила крила і голосно каркнула. Так і лишилась ворона жити у бабусі. (85 слів)

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.8
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.9
Всього відгуків: 4
Оцінки та відгуки
 1. Kiryan Irina
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Kiryan Irina
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 3. Kiryan Irina
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 4. Богаченко Вероніка Аркадіївна
  Загальна:
  4.7
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  4.0
  Відповідність темі
  5.0
Показати ще 1 відгук
ppt
Додано
16 квітня 2020
Переглядів
46674
Оцінка розробки
4.9 (4 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку