Текстові редактори. Переміщення в текстовому документі. Виділення частин тексту. Змінювання та вдосконалення текстів.
Цілі:
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь і навичок.
Обладнання та наочність: комп’ютери, презентація, проектор.
Програмне забезпечення: Microsoft Office Word, https://learningapps.org/
Хід уроку
Добрий день, я рада вітати вас на цьому уроці. Зараз я роздам зошитки, завдання та відмітимо присутніх.
Для того щоб розпочати урок запрошую вас зайняти місця за комп’ютерами.
І. Організаціонно-мотиваційний етап (3хв.)
1. «Психологічна настанова» (СЛАЙД 1)
Девіз нашого уроку
Видумуй, пробуй, твори! Я- особистість творча,
Розум, фантазію прояви! Я думаю,
Активним і уважним будь Я аналізую,
І про кмітливість не забудь! Я висловлюю свої судження, . Я хочу знати!
Ваше перше завдання : на робочому столі шукаємо папку 3кл. урок 24 і відкриваємо його.
Отож зараз ми дізнаємося про що буде наш урок . Для цього нам потрібно відгадати ребус і дізнатися ключові слова. «Розгадування ребусів»
- документ. (СЛАЙД 2)
- текст . (СЛАЙД 3)
- редактор. (СЛАЙД 4)
Тема : Текстові редактори. Переміщення в текстовому документі. Виділення частин тексту. Змінювання та вдосконалення текстів. (СЛАЙД 5)
ІІ. Мотивація навчальної діяльності (СЛАЙД 6) (5хв.)
Учитель. Текст, особливо великий за обсягом, можна порівняти із багатоповерховим будинком, адже він також складається із блоків. Скажіть з яких блоків на вашу думку може складатися текст - (слів, речень, абзаців, груп абзаців тощо).
Редагування такого тексту зазвичай полягає не лише у зміненні окремих символів, а й у виконанні з частинками (фрагментами) тексту певних дій. А які саме дії можемо з ним виконувати - (видалення , переміщення, виділення частини тексту тощо).
Ото ж: - Сьогодні будемо вчитися редагувати текст у програмі Word.
А чи запитували ви себе навіщо потрібно вчити текстовий редактор Word?
Текстовий редактор Microsoft Word призначений для набору тексту за допомогою клавіатури, а також редагування, копіювання, створення таблиць, одним словом для того, щоб створений Вами документ мав вигляд максимально привабливо, стильно і інформативно.
За допомогою Microsoft Word ви можете скласти такі документи як:
ІІІ. Актуалізація опорних знань (3хв.)
Повторення раніше вивченого матеріалу
Логічна розминка Кросворд «Документ» (СЛАЙД 7)
1. Цей елемент текстового документу починається і закінчується ENTER.
2. Яку клавішу потрібно натиснути, щоб розпочати новій абзац?
3. Назвіть клавішу при натисненні якої з’являється великі літери та розділові знаки.
4. В ній зберігаються усі електронні документи.
IV. Первинне осмислення нового матеріалу (15хв.)
У текстовому редакторі, як правило, налаштована автоматична перевірка правопису під час введення тексту. (СЛАЙД 16) Так легко і зручно! І економиш час на перевірку правопису у відповідних словниках чи перечитування правил. Помітно, що наші учні молодці, відразу помітили і виправили помилки.
V. Фізкультхвилинка (видео) (1.5хв.) (СЛАЙД 20)
Вивчення нового матеріалу(продовження)
Пропоную сьогодні на уроці повчитись виділяти фрагменти тексту. Зараз ми з вами познайомимося з терміном «Фрагмент тексту» і дізнаємося його значення.
– Фрагмент тексту - це деяка послідовність символів тексту. (СЛАЙД 21)
- Для роботи з фрагментом тексту його потрібно виділити. (СЛАЙД 22)
- пропоную розглянути 2 види роботи з текстом, та поміркувати в чому їх схожість та відмінність.( Редагування та Форматування) (СЛАЙД 23)
VІ. Формування вмінь та навичок (10 хв.)
Повторення правил поведінки у комп’ютерному класі (СЛАЙД 24)
Первинне закріплення (диференційовано) (СЛАЙД 25)
Життя – це чаша, наповввнена краплинами радощів і страгдань, злетів і падінь, надій і розчаравань. Розбити її – значить навіки зранити гострими друзками душу, зламати ніжну квітку.
5. Збережіть текст під Своїм іменем на робочому столі.(наприклад Дар’я)
6. Звірте ваш текст зі зразком.
Завдання * (СЛАЙД 26)
Потрібно зайти на сайт https://learningapps.org/ та виконати завдання
VII. Підведення підсумків уроку (5хв.)
1.Індивідуальна робота на картках. Питання «Перевірь себе» (СЛАЙД 27)
– Діти, мені цікаво, що з роботи на уроці ви запам’ятали?
– Молодці!
Ось і дійшов до кінця урок. Своєю роботою ви діти довели, що робота в текстовому редакторі неможлива без знань правил граматики так само, як і без знань певних правил програми Word.
Додатки :
Вірна відповідь на практичне завдання.
Життя – це чаша, наповнена краплинами радощів і страждань, злетів і падінь, надій і розчарувань.
Розбити її – значить навіки зранити гострими друзками душу, зламати ніжну квітку.
Завдання 2* https://learningapps.org/
Питання «Перевірь себе»
– Діти, мені цікаво, що з роботи на уроці ви запам’ятали?