Телебачення: погляд у світ Різновиди мистецтва телебачення: репортаж, інтерв’ю, відео-сюжет; телефільм і телесеріал; ток-шоу, телегра

Про матеріал
Телебачення: погляд у світ Різновиди мистецтва телебачення: репортаж, інтерв’ю, відео-сюжет; телефільм і телесеріал; ток-шоу, телегра
Зміст слайдів
Номер слайду 1

підготувала. Вчитель музичного мистецтва КГ 94 Бас Олена Леонідівна. Підготувалавчитель музичного мистецтва КГ 94 Бас Олена Леонідівна

Номер слайду 2

Чи можеш ти уявити своє життя без телебачення? А хотілося б тобі брати участь у телепередачах? Яких саме?

Номер слайду 3

Популярність наймолодшого екранного виду мистецтва — телебачення — величезна. Його головне призначення — інформувати, навчати, розважати. Це яскраве видовище поєднує в собі різні види художньої діяльності та сучасні технічні досягнення. Телебачення — це не тільки мистецтво, а й складна сучасна техніка, засіб швидкого поширення інформації на велику відстань.

Номер слайду 4

Телебачення має лише йому притаманні засоби виразності. Це зображення і звук, можливость яких значно посилюються сучасними комп’ютерними технологіями. Вплив на людину здійснюється завдяки документальності відтворюваних подій, безпосередньому зверненню до глядача, імпровізації під час прямого ефіру. Отже телебачення — це синтетичний вид мистецтва, який існує у просторі й часі, який має лише йому притаманні засоби виразності, свою особливу аудіовізуальну образну мову, що характеризує його як «вікно у реальність». Разом із кінематографом воно входить до так званих екранних мистецтв. Телепередачі розподіляють на такі, що звучать у прямому ефірі («тут і зараз»), і такі, які попередньо записують.

Номер слайду 5

Різновиди мистецтва телебачення: репортаж, інтерв'ю, відеосюжет (мета — інформувати глядача); телефільм і телесеріал; токшоу, телегра (завдання — розважати публіку). Телепередачі до ефіру готує багато людей творчих професій: телережисер, телеоператор, телеведучі. художній і музичний редактори тощо. Переглянь заставки до телепередач і визнач їх теми. Наведи приклади телепередач на теми мистецтва. Пригадай, яка музика звучить під час популярних телепередач.

Номер слайду 6

Т. Музичук, І. Діденчук, В. Дужик. Стефанія

Номер слайду 7

З телеекрану нині найчастіше звучить естрадна музика. Естрада — це сцена для виступів музикантів, акторів, промовців. Але це і різновид сценічного мистецтва, розрахований на сприйняття масовою аудиторію. Програма естрадного концерту може поєднувати різноманітні номери: музичні (спів, інструментальна п’єса), хореографічні (танцювальна мініатюра), літературно-театральні (художнє читання, гумористичні сценки, пантоміма), циркові (клоунада, жонглювання). Отже синтетична і багатожанрова за своєю природою естрада тісно пов’язана з багатьма видами мистецтва. Зазвичай естрадну музику виконують під акомпанемент естрадного ансамблю або естрадно-симфонічного оркестру.

Номер слайду 8

??? Назви інструменти, що входять до складу естрадно-симфонічного оркестру, які не типові для симфонічного оркестру. Яскравим прикладом взаємопроникнення легкої і серйозної музики є творчість французького Гранд-оркестру під керівництвом Поля Моріа. Упродовж багатьох років він виконував класичні та естрадні музичні твори. Деякі з них ставали музичними заставками до телепрограм, як наприклад, «Жайворонок» до телепрограми «У світі тварин».«Жайворонок» у виконанні оркестру Поля Моріа. Схарактеризуй загальний емоційний колорит музики, темброві особливості звучання оркестру. Переглянь кліпи і визнач, який із них є найбільш вдалим щодо відповідності музики.

Номер слайду 9

«Жайворонок» до телепрограми «У світі тварин».

Номер слайду 10

Естрадно-симфонічний оркестр Жан-Жака Жюстафре — послідовника Поля Моріа (Франція)

Номер слайду 11

ВЕСЕЛКАВірші А. М'ястківського. Музика Б. Степаненка1. Я барвиста веселочка, маю сім кольорів,Засвітилась над селами, над лісами вгорі. Житу жовтого кольору подарую в жнива,Соковито зеленого нехай візьме трава.2. А ясного блакитного. Небу дам назавжди,Світанкового синього. Залишу для води.3. Непомітно погаснувши. Упаду між дубів,так ніколи нічого я. Не лишаю собі.

Номер слайду 12

ВЕСЕЛКАВірші А. М'ястківського. Музика Б. Степаненка

Номер слайду 13

У наші дні музична естрада із концертних залів вийшла на площі й стадіони, стала масовим видовищем. Найпопулярніші естрадні мелодії, що звучать навколо нас і швидко запам’ятовуються, отримали назву шлягер. Вони часто звучать в радіо- та телепрограмах, поширюються у вигляді дисків, відеокліпів. Величезні аудиторії збирають сольні концерти відомих співаків — зірок естради. Естрадне мистецтво мобільне, воно відповідає запитам людей, тому його люблять мільйони.

Номер слайду 14

Мистецька скарбничка. Телебачення (від грец. — далеко) — синтетичний вид художньої творчості, засіб масової інформації, передача зображень із звуковим супроводом на далекі відстані за допомогою техніки. Відеокліп — короткометражний різновид екранних мистецтв зі спецефектами. Застосовується найчастіше для ілюстрування музичних композицій, для показу на телебаченні, в рекламі. Естрада (від лат. strata — підмостки) — різновид сценічного мистецтва, який складається з окремого жанру або синтезу жанрів (спів, танець, циркові номери тощо).

Номер слайду 15

Узагальнюю, аргументую, систематизую1. Яке значення телебачення в житті людини? Чим воно відрізняється від мистецтва театру і кіно?2. Назви види мистецтв, які поєднуються в естрадних програмах.3. Поміркуй, до яких телепередач можуть стати музичними заставками пісні, які співали протягом року.

pptx
Додано
6 квітня 2023
Переглядів
1397
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку