Телеефір з Дієприслівникового майдану країни Морфології . Урок української мови. "Дієприслівник як особлива форма дієслова. Узагальнення вивченого матеріалу"

Про матеріал
Урок-телепередача з метою узагальнення вивченого матеріалу, нетрадиційний урок
Перегляд файлу

Телеефір з Дієприслівникового майдану

 країни Морфології

Тема. Дієприслівник як особлива форма дієслова.

Узагальнення вивченого

Мета. Повторити, узагальнити вивчений матеріал з теми, засвоїти вивчені орфограми; розвивати мовленнєву культуру й творчі здібності; виховувати відповідальне ставлення до навчання, любов до природи.

Обладнання: мультимедійний центр, картки для гри, «сніжка».

Епіграф: Як білих журавлів,

Як первоцвіт казковий,

Як невмирущий спів,

Плекаймо рідне слово!

Л.Камиріна

Урок-узагальнення, телепередача.

(На урок запрошуються 2 старшокласників – ведучих телепередачі)

 

Хід уроку

І. Передача «Доброго ранку, черничани»

Доброго ранку, семикласники!

Буква до букви – слово вродилось,

Заусміхалось, заколосилось,

Серце зраділо слову, як брату.

Слово – це щастя, слово – це свято.

Учіться, друзі, слово любити,

Щоб мудрість пізнати, в радості жити.

А урок наш незвичайний –

Це телепрограма,

Найулюбленіші передачі

Тут сьогодні з нами.

ІІ. «Новини»

Найголовніша подія в школі – це тиждень української мови і літератури. У 7 класі – день незвичайний. Учні беруть участь у телемарафоні знань з теми «Дієприслівник». Наші кореспонденти знаходяться на місці подій. Отож, в ефірі прямий репортаж.

 

ІІІ. Гра «Брейн-ринг»

  1.             Що означає дієприслівник?
  2.             Що спільного має дієприслівник із дієсловом? 
  3.             Які морфологічні ознаки прислівника має дієприслівник?
  4.             Як творяться дієприслівники доконаного виду?
  5.             Що утворює дієприслівник разом із залежними словами?
  6.             Коли  не з дієприслівниками пишеться разом?

 

ІV. «Ранкова зірка»

В ефірі передача «Ранкова зірка». Вашій увазі пропонуємо лауреата конкурсу юних виконавців «Зоряний дощ». Отож, зустрічайте! Пісня «Мова єднання».

вучить пісня, учні ловлять дієслова, утворюють дієприслівники, вказують вид і час).

 

V. Теледиктант

Зимовий вечір,

Закуривши люльку,

Розсипав зорі,

Неначе іскри,

Пустив хмарки,

Мов кільця диму,

І, проскрипівши чобітьми,

Шепнув морозам,

Щоб готували вікна,

Ліси вбирали

У білий іній

Та готували йому постіль.

   Василь Симоненко

VІ. Телеперерва

Гра «Сніжки»

-                    Діти, ви знаєте, що довго переглядати телепередачі  небезпечно для здоров’я. Тож пограємо в гру. У вас картки, на яких у першій колонці записані лексичні словосполучення, у другій – фразеологізми. Вам потрібно знайти відповідники.

 

1. Сказати щиросердечно          1. Не покладаючи рук

2. Слухати напружено               2. Поклавши руку на серце

  1. Трудитися старанно             3. Не даючи слова сказати
  2.             Дивитися пильно            4. Нагостривши вуха 

5. Перебивати               5. Не вішаючи голови

6. Жити не втрачаючи надії     6. Не відриваючи очей

 

VІІ. «Джентльмеш-шоу»

-                    Привіт, семикласники! Пропонуємо вашій увазі програму «Джентльмен-шоу» з відомим Олегом Філімоновим. Як завжди, у нашій програмі кілька анекдотів. На 3-му місці анекдот від Оленки К.:

  1.             - Яку фразу найчастіше говорять учні на уроках?

-                    Не знаю.

-                    Правильно.

 

На 2-му місці анекдот від Дмитрика Н.:

  1.             - Позич мені, будь ласка, 50 копійок.

- На жаль, у мене тільки 10.

- Ну, то позич 10, а 40 будеш винен.

 

  1.             І на першому місці, як завжди, анекдот від Вовочки. (Відчиняються двері, з’являється обличчя, вимазане фарбою).

- Ольго Іванівно, вікна я вже пофарбував, а рами фарбувати?

(З реплік учні записують дієслова, вказують час і спосіб)

 

VІІІ. «Імперія кіно»

-              В ефірі передача «Імперія кіно». І я, Ольга Сумська, пропоную вашій увазі кінострічку «Життя лісових мешканців».

( За рухомою заставкою комп’ютера учні складають зв’язний текст, використовуючи речення з дієприслівниковими зворотами ).

 

ІХ. «Подробиці. Підсумок дня»

Ось і закінчується прямий ефір з Дієприслівникового майдану. Ми вдячні семикласникам Черницької школи  за цікаву гру та участь в телеефірі. Найактивніших учасників запрошуємо в студію для отримання призів.

 

Оцінювання знань учнів:

«Брейн-ринг» – 3 бали,

«Ранкова зірка» – 2 б.

«Теледиктант» – 2 б.

«Телеперерва» – 1 б.

«Джентльмен-шоу» – 1б.

«Імперія кіно» – 3 б.

 

Х. Домашнє завдання

Твір-роздум на тему: «Телевізор – друг чи ворог?»

(у творі використати дієприкметникові та дієприслівникові звороти)

 

Учитель. Ось і пролунав дзвінок.

Закінчився наш урок.

За роботу по заслузі

Щиро дякую вам, друзі!

Запашну, як вишні гілка,

Гомінку, немов сопілка,

Мусим завжди я і ти

Рідну мову берегти.

 

 

doc
Додано
29 жовтня 2023
Переглядів
134
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку