У презентації представлено візуальний супровід до теми практичного заняття з української мови "Лексичні та фразеологічні синоніми, антоніми. Синонімічне багатство мови. Пароніми. Запобігання помилкам у вживанні паронімів".
Тема 4: Лексичні та фразеологічні синоніми, антоніми. Синонімічне багатство мови. Пароніми. Запобігання помилкам у вживанні паронімів. Українська мова
Номер слайду 2
Слово – основна одиниця мови і мовлення, пов'язана з усіма іншими мовними одиницями. Лексичні помилки виникають унаслідок:1) уживання слова в невластивому йому значенні; 2) невдалого добору синонімів; 3) сплутування близькозвучних слів (паронімів); 4) уживання зайвих слів (плеоназм); 5) повторення спільнокореневих слів (тавтологія); 6) калькування російських слів і словосполучень; 7) використання російських слів замість українських; 8) уживання беззмістовних слів, зайвих у мовленні (слова-паразити); 9) уживання фразеологізмів у невластивому значенні.
Номер слайду 3
Номер слайду 4
СИНОНІМИ
Номер слайду 5
АНТОНІМИ
Номер слайду 6
ОМОНІМИ
Номер слайду 7
ПАРОНІМИ
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Запашна, співуча, гнучка, милозвучна, сповнена музики і квіткових пахощів – скількома епітетами супроводяться визнання української мови... Той, хто зневажливо ставиться до рідної мови, не може й сам викликати поваги до себе (Олесь Гончар).