ТЕМА: Багатоцифрові числа. Додавання і віднімання. Підсумок
Мета: закріпити навички письмового додавання та віднімання багатоцифрових чисел. Розвивати вміння застосувати отримані математичні знання з даної теми під час вирішення практичних завдань. Розвивати мислення, кмітливість, зв'язне мовлення, обчислювальні навички, вміння коментувати. Сприяти вихованню патріотизму до рідного краю.
Очікуванні результати:
Цілі уроку:
Обладнання: лего, презентація, карта Рівненської області, картка з датами, мікрофон, геоборди 22шт., фізкультхвилинка «Пісня про тисячу», карточка задача(схема, творча робота), телефон, QR – код, бродилка, оцінювання в парі, чек лист, лото, оцінювання в групі,
Хід уроку
І. Організаційний момент
- Створіть формулу успішного уроку. (лего)
- Яку слово буде перше? Друге? Третє?
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку
1. Тема уроку: Багатоцифрові числа. Додавання і віднімання. Підсумок (дошка)
2. Очікування
- Чого очікуєте від уроку? Позначте на картці.
На всіх попередніх уроках ми оперували з вами багатоцифровими числами, а сьогодні пропоную застосувати ці знання, щоб дізнатися нові факти про нашу Рівненську область, рідний регіон, нашу маленьку Батьківщину. Вперед до роботи. (карта Рівненської області)
ІІІ. Усний рахунок (Презентація)
1. Вправа з лего
1939р. – дата утворення Рівненської області. (дошка)
2. Інтерв’ю ( картка 1939, мікрофон)
- Візьміть інтерв’ю у цього числа. А ним буде... ( Ти чотирицифрове число?, Ти парне число?).
3. Робота з геобордами (геоборди)
Підготуйте геоборди. Викладіть число, яке складається з 1 од. тис., 2-х сотень, 8-ми десятків, 3-х одиниць.
- Яке число утворилося? (1283)
- Як по-іншому можемо прочитати це число? 1од. ІІ класу 283 од. І класу
У 1283 р. – була перша згадка про Рівне, обласний центр.
IV. Фізкультхвилинка «Пісенька про тисячу» (пісня)
V. Ротаційні групи
- Попрацюємо у ротаційних групах.
1. Група «Математика письмово» (в групі) (лото, чек лист) (дошка)
У вас математичне лото, результатом якого буде складена картинка – символ Рівненщини, яку прикріпите на дошці. Оціните роботу у групі за допомогою чек листа.
2. Група «Математика з другом» ( бродилка, перевірка, чек лист)
У цій групі працюємо з другом, гра «Бродилка». Діставшись до фінішу, дізнаєтесь протяжність Рівненської області з Пн на Пд.
Перевірите. Відповідь у конверті.
Взаємооцінка за допомогою чек листа.
3. Група «Математика самостійно» (телефон, QR – код)
У цій групі математика самостійно. За кольором та QR-кодом оберіть завдання, яке вам під силу. Ваша робота підтвердиться оцінювальним судженням.
4. Група з вчителем (карточка задача + схема + творча робота)
Ця група працюватиме зі мною над задачею, де дізнається кількість населених пунктів у Рівненській області.
Пам’ятайте правила роботи у групі.
Працюємо від сигналу до сигналу!
VI. Підсумок
Д\З Знайти нові факти про Рівненську обл., скласти до них математичні завдання.