Тема. “Число і цифра 7.”

Про матеріал
Мета. Навчальна. Ввести поняття «сьомий»; ознайомити з написанням цифри 7; учити порівнювати предмети; закріплювати вміння співвідносити кількість предметів і число; вправляти у додаванні за допомогою числового променя. Навчити зіставляти число та цифру, число і сукупність предметів. Розвиваюча. Розвивати навички усної лічби; логічне мислення; навички письма. Виховна. Виховувати в учнів наполегливість, старанність, повагу до однокласників.
Перегляд файлу

Тема. “Число і цифра 7.”

Мета.
Навчальна. Ввести поняття «сьомий»; ознайомити з написанням цифри 7; учити порівнювати предмети; закріплювати вміння співвідносити кількість предметів і число; вправляти у додаванні за допомогою числового променя. Навчити зіставляти число та цифру, число і сукупність предметів.

Розвиваюча. Розвивати навички усної лічби; логічне мислення; навички письма.

Виховна. Виховувати в учнів наполегливість, старанність, повагу до однокласників.

Очікувані результати: Після уроку учні зможуть:

  • розрізняти та писати цифру 7;
  • зіставляти число та цифру 7;
  • порівнювати кількість предметів.

Обладнання.
Обладнання для вчителя. Презентація Power Point, зразок рукописної та друкованої цифри 7; таблиці, предметні малюнки, ілюстративний матеріал.

Обладнання для учнів. Індивідуальні картки, зошит, кольорові олівці, віяла.

Завдання уроку:

  1. Повторити рахунок від 1 до 10 (прямий та зворотний)
  2. Повторити натуральний ряд чисел;
  3. Лічба предметів в межах 7;
  4. Утворення наступного числа додаванням 1 до попереднього числа;

Тип уроку: комбінований урок (формування нових знань і умінь)

Вид уроку: Дидактична гра

                                                     ХІД УРОКУ

  1. Організація учнів до уроку

Учитель. Всі сідайте тихо, діти,
Домовляймось не шуміти,
Руку гарно піднімати,
На уроці не дрімати,
А знання мерщій хапати.
Щоб нам не було мороки –
Приступаймо до уроку!
Тож гаразд, часу не гаймо
І урок розпочинаймо.

       (Н. Березіцька)

2. Аутотренінг
А тепер давайте проведемо аутотренінг і налаштуємося на урок.
Я – учень.
Я все розумію.
Я все буду знати.

Мотивація навчальної діяльності учнів
Вправа «мікрофон»

  • Подумайте і скажіть, яким має бути наш урок.
    (цікавим, навчальним, казковим, веселим, світлим, загадковим, проблемним)
  • А учні на уроці якими повинні бути?
    (дисциплінованими, уважними, зібраними, активними, вправними)

Отже, якщо ви будете такими, то ми разом створимо цікавий, творчий, продуктивний урок. А він у нас сьогодні дійсно незвичайний.

А працюватимемо під гаслом:
Щоб робота в нас кипіла,
Працювати будем:
Швидко! Дружно! Вміло!

2. Весела лічба.

3. Гра-тестування «так чи ні»

  • Я вважаю, що знак віднімання “–”
  • Я вважаю, що чотирикутник має 3 сторони
  • Я вважаю, що знак додавання “+”
  • Я вважаю, що 4 більше від 6
  • Я вважаю, що сусідами числа 4 є 3 та 5

4. Усний рахунок з LEGO
ГРА «Побудуй вежу»
Дидактична гра з лего "Побудуй вежу". Розв’язати приклади та побудувати вежу в певній послідовності. Кожному кольору цеглинок відповідає певний номер. Відповідь до кожного прикладу негайно шукаємо серед цифри, зазначеної на цеглинці.

C:\Users\naucz\OneDrive\Desktop\1.jpeg

 

 

 

 

 

 

5. ГРА “ЖОЛУДЬ” (робота в групі)

  • Об’єднай жолудь і його шапочку

6. Музична пауза

  • Скільки лапок у курки, кота, комашки?
    Пісня «Мушка лапки рахувала»

7. ЛІЧБА ПРЕДМЕТІВ
https://www.geogebra.org/m/rytHGQhxfmaterial/yKk6G35V

8. Зустріч з казкою Утворення числа 7.

C:\Users\naucz\OneDrive\Desktop\2.jpeg

 

 

C:\Users\naucz\OneDrive\Desktop\3.jpeg

9.Де живе число 7

C:\Users\naucz\OneDrive\Desktop\3.jpeg

 

 

 

 

 

Де в нашому житті зустрічаємо число 7?

Сім кольорів веселки –
Відомо нам усім.
Є сім веселих ноток.
У тижні днів теж сім.

  • Вірш нам допоможе пригадати дні тижня:
    Вранці ми із добрим ділом
    Привітали… (понеділок).
    Ніченька минула скоро,
    Трудовий іде… (вівторок).
    Сирітка, вміла, молода,
    Вже настала… (середа).
    Йде четвертий день тепер,
    Називається… (четвер).
    Діло добре ладиться,
    Як настане… (п’ятниця).
    Дома скрізь кипить робота,
    Коли настає… (субота).
    А субота з хлібом й сіллю
    Привела сестру… (неділю).
    Ось і тижневі кінець,
    Хто трудився — молодець! (з рухами)
  • Який сьомий день тижня?
  • Чим він відрізняється від усіх інших?

https://www.geogebra.org/m/rytHGQhxfmaterial/yKk6G35V (відео 1.38)

 

10. Написання цифри 7 (робота в зошиті)

  • Цифра 7 складається з трьох елементів: хвилястої горизонтальної лінії, довгої прямої похилої лінії та короткої горизонтальної лінії.

Починаємо писати трохи нижче середини верхньої сторони квадрата, ведемо горизонтальну хвилясту лінію праворуч до верхньої правої вершини кута квадрата, потім, не відриваючи руки, вниз довгу пряму похилу лінію до середини нижньої сторони квадрата. Відриваєм руку, посередині другого елемента проводимо горизонтальну лінію.

Прописуємо цифру 7 у повітрі.
Пишемо самостійно в зошитах.

C:\Users\naucz\OneDrive\Desktop\4.jpeg

C:\Users\naucz\OneDrive\Desktop\5.jpeg

11. Гімнастика для очей. (відео)

12. Порівняємо об'єкти

C:\Users\naucz\OneDrive\Desktop\5.jpeg

 

 

 

 

C:\Users\naucz\OneDrive\Desktop\6.jpeg

 

 

 

 

13. Гра «Доміно»

  • Як утворити число 7?
  • Розгляньте кості доміно.

C:\Users\naucz\OneDrive\Desktop\6 (1).jpeg

14. Пальчикова фізкультхвилинка «Дощик» (відео)

15. Малюємо разом

 

 

C:\Users\naucz\OneDrive\Desktop\7.jpeg

16. Підсумок уроку «Мікрофон»
Якому числу був присвячен цей урок? (утворення числа 7)
А що ви дізналися?
З яким настроєм ви закінчуєте урок?

Ви сьогодні добре попрацювали, скажемо один одному ДЯКУЮ.

docx
Додав(-ла)
Мазур Рената
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
3 жовтня 2025
Переглядів
201
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку