Тема: Додавання і віднімання числа 4. Обчислення виразів

Про матеріал
формувати обчислювальні навички додавання й віднімання числа 4, вчити розв'язувати задачі та вдосконалювати вміння обчислювати значення виразів у дві дії; розвивати логічне мислення; виховувати культуру письма,інтерес до навчання
Перегляд файлу

Тема:  Додавання і віднімання числа 4. Обчислення виразів

Мета:  формувати обчислювальні навички додавання й віднімання числа 4, вчити розв'язувати задачі та вдосконалювати вміння обчислювати значення виразів у дві дії; розвивати логічне  мислення; виховувати культуру письма,інтерес до навчання.

Обладнання: предметні малюнки; картки для роботи в парах; малюнки із зображенням казкових героїв; набір цифр; дидактичний матеріал.

 

Хід уроку

І. Організаційний етап

- Діти, у нас на уроці гості! Привітайтесь!

Сядьте зручно, посміхніться,

І на мене подивіться

Зробимо в науку крок,

Починаємо урок!

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Усний рахунок

  • Назвіть числа, які ми вивчили.
  • Назвіть числа в порядку спадання.
  • Назвіть наступне число до числа 5,9.
  • Назвіть попередне число до числа 3,7,10.
  • Знайти суму чисел 5і4.
  • На скільки 6 більше 4?
  • До 3 додати стільки ж.
  • Збільшити 2 на 3.

2. Приклади

2+5 = 7         1+ 5 = 6          10 – 9 = 1

9- 4 = 5         8 – 4 = 4

3+0 = 3         7 – 5 = 2

к

а

з

к

о

в

і

1

2

3

4

5

6

7

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

До нас на урок завітали казкові  гості, а які ми з вами  дізнаємось. Вони принесли для нас завдання. Якщо успішно виконаємо – отримаємо від них подарунки.

ІV. Вивчення нового матеріалу

1.Загадка

Працювала я у хатці,
Танцювала у палаці.
Є така у мене звичка —
Десь губити черевички. 
(Попелюшка)

  •  Завдання від Попелюшки

Мачуха змусила  Попелюшку перебрати горох та просо. Давайте її допоможемо, обчисливши вирази та  дізнаємось скільки вона перебрала проса.

4 + 3 + 2 = 9

2+ 6+ 2 = 10

3.  Він веселий і не злобний, 
Цей хороший дивачок.
З ним господар, хлопчик Робін, 
І товариш — П'ятачок. 

 Задача від Вінні – Пуха

Допомогли ми йому порахувати глечики з медом.

У Вінні – Пуха було 4 глечика з медом. Кролик подарував 2 глечика, а П’ятачок – 1.  Скільки всього глечиків з медом у  Вінні – Пуха.

 Про що йдеться в задачі?

— Скільки було глечиків з медом у Вінні - Пуха?

— Скільки йому подарував Кролик? П’ятачок?

— Про шо запитується в задачі?

— Що для цього треба зробити?

4 + 2+ 1= 7

Відповідь: усього 7 глечиків з медом.

Фізкультхвилинка

4.  Жила я у гномів, ласкава та ніжна,
І пташок я слухала спів дивовижний,
Мов кров, мої губи , волосся – мов нічка,
А личко – як сніг… Мене звуть…
(Білосніжка)

- Гра «слід гнома»

Білосніжка загубила одного з гнома, і просить нас допомогти його знайти.

Ми вирушимо по його слідам та знайдемо його, але вони не прості а з прикладами. Якщо ми вирішимо їх вірно то отримаємо назву де на Білосніжку чекає гном.

3+5 =                8+ 0 =        3 + 3 =

7- 5 =                10 – 7 =       5 – 5 =

Збирає квіти біля річки

  • Молодці, добре попрацювали.

V. Узагальнення і систематизація знань

1.  Пазли

Розташуйте числа в порядку спадання  і дізнаємось хто до нас завітав.

  • Сходинки  до Рапунцель

Щоб принц зміг піднятися до Рапунцель,  потрібно вирішити приклади. Давайте йому допоможемо.

Робота в зошиті. ( з коментуванням)

Фізкультхвилинка

2.  Буратіно

 

До школи прямує хлопчак дерев’яний,

 Чомусь потрапляє у цирк полотняний.

 Відома ця книжка тобі, чи не так? («Пригоди Буратіно»)

  • Буратіно просить вас допомогти йому розв’язати задачку, яку загадала йому Мальвіна.

Робота в зошиті.

VІ. Підсумок уроку. Оцінювання

  • Які гості завітали до нас на урок?
  • Які були завдання?
  • Сподобався вам урок?
docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
18 лютого 2019
Переглядів
2363
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку