Тема: Вчимося виконувати арифметичні дії з величинами. Вимірювання і записування довжин відрізків
Мета уроку:
формування предметних компетентностей:
формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце; виконувати розумові операції й практичні дії; працювати в колективі, оцінювати свою роботу; розвивати пізнавальний інтерес;
комунікативної: розвивати математичне мовлення, уміння говорити чітко;
соціальної : докладати зусиль для досягнення результату;
інформаційної: розширити знання про одиниці вимірювання.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: лінійки, кольорові полоски-відрізки для групової роботи, фішки ,емблеми, сніговички, квітки, веселки, LEGO, смужки для сніговика та квітки.
Хід уроку
І Організація класу
Встали, дітки, всі рівненько,
Посміхнулися гарненько,
Настрій на урок взяли
Й працювати почали.
Чи все необхідне до уроку ви приготували?
Голова-щоб думати.
Вуха-щоб чути.
Очі-щоб усе бачити.
Руки-щоб їх піднімати.
Серце-щоб усе відчувати і сприймати.
ІІ Мотивація навчальної діяльності
-Бесіда на тему: «Стрітення - народно-релігійне свято
-Обговорення народних прикмет ,зв’язаних з цим святом
-оголошення змагання між командами «Весна» та «Зима». (Команди зароблятимуть фішки . Переможе команда з більшою кількістю фішок)
ІІІ. Активізація знань учнів
1. Гра «Холодно-тепло» ( Вчитель називає хибні та істинні математичні висловлювання, а учні піднімають синій колір- холодно, жовтий- тепло)
2. Усна лічба
- Гра «Знайди помилку» (завдання від сніговичків)
-Цікаві задачі (завдання від квіток)
У Софійки 3 сніжинки,
А у Вані 5.
Швидше руки підіймайте,
Хто всі зміг порахувать?
Маленька Софійка
Весну малювала.
Всі свої малюнки у папочки складала.
В цій 2 малюнка,
А в тій – 5.
Хто зможе всі малюнки
нам порахувать?
Ми в парку гуляли,
Сніговичків рахували.
4 сніговичка та ще 5
Буде … (9) – як не знать?
Настав весняний ранок.
Мама на кухні готувала сніданок.
6 млинців приготувала -
Киця Мура 1 вкрала.
Порахуйте ті млинці,
Що потраплять весняного ранку
дітям до сніданку.
ІV. Робота над темою уроку
1 Оголошення теми уроку
-Виміряти довжину сторони квадрата і побудувати в зошиті відрізок такої ж довжини.
За допомогою чого ми вимірювали довжину сторони квадрата? Яку величину ми використали?
Сьогодні на уроці ми будемо вчитися виконувати арифметичні дії з величинами. Вимірювати і записувати довжини відрізків.
2. Розмістити картки у порядку зростання
3см, 5см, 2см, 7см, 6см, 1см, 9см
3. Установити відповідність. ( Між відрізками та їх довжинами)
Фізкультхвилинка
4. Виконання вправи з підручника ( с.90, в. 4)
5. Арифметичні дії з величинами
- Виміряти довжини смужок, записати їх на смужках. Скласти дві смужки, щоб в сумі стало 7см. Записати вираз ( 5см+2см =7см)
6. Порівняння довжин .
3см 5см
7см 4см
2см 8см
3см+2см 7см
7. Гра «Дослідники»
Діти відшукують відрізок потрібної довжини, накреслений на підлозі.
8. Робота з LEGO
-Скласти цеглинки парами, щоб у сумі було 8см.
6см, 7см, 3см, 2см, 1см, 5см.
V. Рефлексія.
-Що ми вчилися робити сьогодні на уроці?
-Якщо вам все вдавалося легко,то підніміть зелену цеглинку.
Якщо було важко- червону.
-Підраховування результатів змагання.
-Виготовлення командами сніговита та квітки з відрізків певної довжини.