Дорога в дивосвіт
Урок 34
Тема. Екскурсія до саду для спостереження за квітуванням плодових дерев
Мета: спостерігати за квітуванням плодових дерев; розвивати естетичний смак; виховувати любов до рідної природи.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Робота за темою уроку
нашими головами. Постоїмо мовчки. На думку спадають вірші про весну...
Які вірші про весну спали вам вашу думку? Розкажіть.
Погляньте навкруги. Що ви помітили?
Д іти (по черзі):
КОЛИ ЦВІТУТЬ САДИ, ЗАВЖДИ МОРОЗ...
Коли цвітуть сади, завжди мороз.
Квітують дерева, то жди біди.
Мені це змалку взнати довелось,
Що холодно тоді, коли цвітуть сади.
Вони цвітуть, не боячись погроз
Стихій таких, що Боже одведи,
І ніжний цвіт сильніш від бур і гроз,
Бо тільки він народжує плоди.
Я йду у сад, немовби на урок,
Збираю жменю мерзлих пелюсток,
Збагнути хочу магію садів.
Я гріюсь холодом, що б'є і губить цвіт
Я знаю з досвіду тяжких, холодних літ,
Я знаю: дочекаюся плодів.
І. Коваленко
ІІІ. Повернення до класу
— Діти! А зараз за допомогою кольорового паперу виготовимо
всі деталі, що ми сьогодні згадали і «побачили». На екскурсії були
разом, а отже, разом виконуватимемо одну велику колективну ро
боту. (Учитель кріпить до дошки великий аркуш паперу, верхня
частина якого попередньо пофарбована ніжно-блакитною фарбою,
а нижня частина — зеленою.)
1 Пояснення послідовності виконання колективної роботи
— Праворуч і ліворуч, і у верхній частині аркуша в нас звисати
муть рясні квітучі галузки. У небі сяє сонечко і літають птахи. Земля
між деревами покрита густою кошлатою травичкою. Удалині по
кажемо трактор із плугом.
2 Робота у групах
Учитель об'єднує клас у кілька груп. Кожній групі доручає виконувати деталі з кольорового паперу для певної чистини ком позиції:
3. Оцінювання виконаної композиції
4. Робота у зошиті (Урок 34)
ІV. Підсумок уроку
V. Домашнє завдання
Написати невеликий твір на тему «Що я бачив на екскурсії».
1