Тема. Family tree
Мета: забезпечити опанування учнями новими лексичними одиницями з теми "Family tree" (granddaughter, grandson), вчити вживати їх в усному та писемному мовленні; вдосконалювати читацькі вміння та навички; повторити вживання присвійного відмінка іменника;
розвивати фонематичний слух та вміння сприймати нові слова з голосу вчителя; розвивати логічне та абстрактне мислення та вміння спілкуватись англійською;
виховувати любов до англійської мови та бажання вивчати її.
Обладнання: тематичні малюнки, картки з транскрипцією, опорні картки, підручник, робочий зошит, електронна фізкультхвилинка, пісня про родину.
Тип уроку: комбінований урок
Хід уроку
I. Організаційна частина
1) Привітання
Good morning, pupils!
(Good morning, teacher!)
I am glad to see you!
(I am glad to see you, too!)
2)Представлення
T: My name is Anna Serhiivna. I am a future teacher of English. And today I am going to teach you English.
3)Повідомлення теми і мети уроку
T:- And now, children, look at the picture and try to guess the theme of our lesson.
T: Yes, good job! The theme of our lesson is « Family tree ».
-Repeat « Family tree ».
- Translate please!
T: At the lesson we are going to learn some new words, to read, to write , to sing the song and to do exercises.
We have a lot of work today. So, Let`s start!
4) Фонетична зарядка
T: And now, children, look at this card. This is the sound [ð]
4.1) Пояснення артикуляції звука
T: Repeat after me 3 times : [ð], [ð], [ð].
4.2) Відпрацювання звука в словах
- Let`s read the words with this sound. Listen to my reading and follow: they, their, mother, father, brother, grandmother, grandfather.
4.3) Фонетична зарядка
T: And now, children, look at this card. This is the sound [ ɔ:].
4.4) Пояснення артикуляції звука
T: Repeat after me 3 times : [ ɔ:], [ ɔ:], [ ɔ:].
4.5) Відпрацювання звука в словах
- Let`s read the words with this sound. Listen to my reading and follow: autumn, August, daughter, granddaughter, Laura, Paul.
4.6) Відпрацювання звука в пісні
— На партах у вас є текст пісень. And now let`s sing a song about family alltogether. ( Грає пісня "Family fingers")
-Ok, good job.
II. Основна частина
1) Введення нових ЛО
1.1)Аудіювання розповіді вчителя
- Look at the picture. This is a grandmother, this is a grandson and this is a granddaughter.
-Who can translate my words?
-Діти, від яких 2x слів утворилось слово grandmother, grandfather?
- Отже, за допомогою слова "grand" ми можемо утворити ще 2 нових слова : онук-grandson, і онука- granddaughter. Запишіть ці 2 слова до словника.
1.2) Відпрацювання нових ЛО у контексті. Гра '' Match''
T: Look at the blackboard, you have to match these words with the translation. Who wants to do this exercise ?
grandmother бабуся
grandfather дідусь
grandson онук
granddaughter онука
mother мама
father тато
son син
daughter дочка
sister сестра
brother брат
aunt тітка
uncle дядько
-Ok, good job.
2) Відпрацювання вживання присвійного відмінка іменника
2.1) Пояснення вчителем
- Діти, послухайте уважно, та запам'ятайте : якщо ми хочемо сказати, що щось комусь належить, то ми добавляємо до цього слова в кінці `s. Ось наприклад: This is Ann`s family.
- Who knows the translation?
2.2)Перевірка усвідомлення
-Look at the picture. For example: What is it? This is the dog`s bone.
- OK, good job!
2.3) Робота в зошиті
- And now, open please your work-books at p.13 and find ex.2. Read the questions and answer it.
3) Робота з текстом
3.1) Читання тексту вчителем
- Open your books at p.29 and find ex 1b,c. Listen to my reading very attentive.
3.2) Читання тексту учнями з паралельним перекладом
T: Children, let`s read the text sentence by sentence and translate them.
( Робота у режимі Т-Р1-Р2-Р3,etc ).
3.3) Відповіді на запитання
-Who is Paul? ( He is Gale`s brother)
- Who is Larry? ( He is Steve`s son. He is Jenn`s brother.)
- Who is Molly? ( She is Paul`s grandmother.)
3.4) Виконання тестових завдань
Т: Let`s check up how you understood the text. Write down your name.
- Діти прочитайте твердження, якщо ви згодні-поставте поруч "+", якщо незгодні "-"
4) Робота в зошиті
4.1)Повторення вживання дієслова “to be” і дієслова “to have\has got”.
- Що означає дієслово “to be”? (бути)
- Як скажемо я є, він є, вони є і т.д?( на дошці таблиця)
-Тобто, для займенника I ми використовуємо am, для he, she, it ми використовуємо is, а для we, you, they ми використовуємо are. (таблиця на дошці)
- А що означає дієслово “to have”?
- Як скажемо у мене є? А як сказати у нього є?
- Діти, для займенників I, we, you, they ми використовуємо “ have got”, а для займенників he, she, it, ми використовуємо “ has got”.(таблиця на дошці)
-Наприклад:
I have got a cat.( В мене є кіт).
She has got a book. (В неї є книга).
4.2)Виконання вправ у зошиті
ІІІ. Заключна частина.
1. Підведення підсумків.
- What is the theme of our lesson?
- What new words have we learnt?
- Let`s repeat them: granddaughter, grandson.
2. Оцінювання.
- You are hard-working children.
- Thank you very much for your work.
- Your marks are…
3. Домашне завдання з поясненням
- Open your daily. Your home task is p.29 ex.1. Вдома прочитати слова.
4. Прощання.
— The lesson is over. Thank you. Goodbye, children.